03.07.2018, godzina 16:00

Szwecja

1 0

• KONIEC

Szczęśliwy gol po strzale Forsberga i nieudanej interwencji Akanjiego wprowadził Szwecję do najlepszej ósemki turnieju. Szczegółowe podsumowanie tego meczu poniżej. O półfinał Szwedzi powalczą ze zwycięzcą spotkania Kolumbia - Anglia.

Mistrzostwa świata 2018. Szwecja - Szwajcaria. Emil Forsberg dał zwycięstwo Szwedom!

Reprezentacja Szwecji pokonała Szwajcarię (1:0) w meczu 1/8 finału mistrzostw świata, dzięki czemu awansowała do kolejnej fazy turnieju. Zwycięstwo drużynie Janne Anderssona zapewniła bramka zdobyta przez Emila Forsberga.

• KONIEC MECZU

90. min. + 5

Strzela Toivonen, broni Sommer, a potem od razu pan Skomina kończy mecz! Szwecja w ćwierćfinale!

• 90. min. + 4

Jest analiza VAR jeszcze. Czerwoną kartkę za ten faul dostał Lang, ale okazuje się, że karnego nie będzie. Przewinienie rozpoczęło się jeszcze przed polem karnym, a więc rzut wolny.

• 90. min. + 3

Nadziali się na kontrę Szwajcarzy, a w ostatniej chwili sfaulowany został Olsson.

Rzut karny dla Szwecji!

• 90. min. + 2

Helweci całym zespołem na połowie Szwedów. Bronią się dobrze piłkarze Janne Anderssona.

• 90. min. + 1

Centra Rodrigueza, przed bramką główkuje Seferović i świetnie broni Olsen!

• 89. min.

Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry. 180 sekund nadziei Szwajcarów.

• 87. min.

Zmiana w Szwecji: Thelin za Berga.

• 84. min.

Trwa od kilku minut oblężenie bramki Olsena. Bronią się konsekwentnie Szwedzi, mobilizuje jeszcze kolegów do podjęcia tego ostatniego wysiłku kapitan zespołu Trzech Koron - Granqvist.

• 80. min.

Zamieszanie w polu karnym Szwedów. Forsberg wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• 76. min.

Mijają kolejne minuty, Szwajcarom kończy się czas. Wszystko albo nic, panowie. Wszyscy do ataku.

• 73. min.

Podwójna zmiana w zespole Helwetów: Embolo i Seferović za Zubera i Dzemailiego.

• 70. min.

Chcieliśmy już pisać, że pachnie dogrywką. Przyznajemy, zaskoczyli nas Szwedzi, niemniej niż Akanji Sommera.

• 67. min.

Gdyby był dzisiaj w Sankt Petersburgu, z pewnością mógłby poklepać po plecach Akanjiego.

• 64. min.

Forsberg uderzył z szesnastego metra, w sam środek bramki, ale po drodze Akanji zrobił "Cionka" i rykoszet zmylił bezradnego Sommera. Szczęśliwa bramka Szwedów.

• GOOOOOOL

63. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szwecja prowadzi!!!

• 59. min.

Behrami odbiera piłkę Forsbergowi. Sędzia Skomina ma inne zdanie na ten temat i nie tylko odgwizduje faul, ale i pokazuje Szwajcarowi żółtą kartkę. Powtórki pokazują, że arbiter popełnił błąd. Ale nic to, stało się, gramy dalej, a Behrami, jeśli Szwajcarzy awansują, nie zagra w ćwierćfinale z powodu kartek.