07.07.2018, godzina 16:00

Szwecja

0 2

• PODSUMOWANIE

Anglia pokonała Szwecję 2:0 po trafieniach Harry'ego Maguire'a i Dele Alliego i po raz pierwszy od 1990 roku zagra w półfinale piłkarskich mistrzostw świata. Rywalem Wyspiarzy będzie zwycięzca starcia Rosja - Chorwacja, które rozpocznie się o godz. 20.

• 90. min. + 5

Koniec!

• 90. min. + 4

Frustracja Szwedów zamiast gry w ostatnich minutach. Larsson ukarany żółtą kartką.

• 90. min. + 3

Na trybunach głośno odśpiewywany angielski hymn.

• 90. min. + 1

Mądry Szwed po szkodzie. Po rzucie wolnym już wiemy, że powierzenie go Augustinssonowi nie było dobrym pomysłem. Uderzył jakoś bez przekonania, piłka pofrunęła gdzieś daleko za bramkę Pickforda.

Granqvist wywalczyl rzut wolny w okolicach linii szesnastego metra. Ostatnia chyba szansa dla Szwedów, by jeszcze o coś powalczyć.

• 88. min.

Wyciął ostro Maguire Guidettiego. Żółta kartka dla strzelca pierwszego gola w dzisiejszym meczu. Taka sama kara dla Gudettiego, który miał arbitrowi wiele do powiedzenia na temat tego faulu.

• 86. min.

Angielscy kibice zadowoleni, ale wpatrzeni w zegar. Do końca już tylko kilka minut, a wtedy świętowanie zacznie się na całego.

• 83. min.

Zmiana też u Szwedów: Jansson za Kraftha.

• 81. min.

Jeszcze jedna zmiana przeprowadzona przez Garetha Southgate'a: Dier za Hendersona.

• 78. min.

Szwedzi, jak to Szwedzi, trochę bezzębni w ataku. Jeśli mieliby tęsknić za Zlatanem, to właśnie w tym momencie.

• 75. min.

Zmiana w Anglii: Alli schodzi, jego miejsce na murawie zajmuje Delph.

• 72. min.

Kontra Szwedów. Guidetti do Berga, który ładnie obrócił się z piłką i uderzył pod poprzeczkę. Czujny Pickford przeniósł futbolówkę nad bramką.

• 69. min.

Gole po uderzeniach głową to specjalność Anglików. Trafienie Alliego był piątym takim jego drużyny na tym turnieju. Żaden inny zespół rywalizujący na mundialu w Rosji nie może pochwalić się taką statystyką.

• 66. min.

Mogło być już po meczu. Seria wrzutek przed szwedzką bramkę, w końcu do strzału dochodzi Maguire. Sytuacja świetna, ale piłka posłana wysoko nad poprzeczką.

• 65. min.

Dwie zmiany w zespole szwedzkim: Guidetti za Toivonena i Olsson za Frosberga

• 62. min.

Jak Szwedzi tego nie strzelili?! Piłka szła jak po sznurku, Toivonen przed bramkę do Berga, który płynnym ruchem wystawił futbolówkę na dziesiątym metrze Claessonowi. Ten akcję kończył, ale jego płaskie uderzenie jakimś cudem wybronił Pickford. A przy dobitce bramkarzowi pomogli jeszcze koledzy z obrony.