11.07.2018, godzina 20:00

Chorwacja

2 1

• KONIEC

Wielkie emocje i wspaniały półfinał za nami! Futbol nie wraca jeszcze do domu (a może jednak: właśnie że wraca), za to czeka nas finał w kratkę! O ile mający w nogach trzy dogrywki Chorwaci mają jeszcze siły na kolejny mecz, dostaniemy fascynujące widowisko. Wiemy już, że w sobotę w walce o jeden komplet medali zmierzą się Belgowie z Anglikami, a w niedzielę o złoto zagrają Francuzi z Chorwatami. Cudowny mundial coraz bliżej końca, ale zapowiadają się nam jeszcze dwa świetne spotkania. No to, do zobaczenia! I jeszcze gratulacje dla Chorwacji oraz wyrazy współczucia dla Anglii.

Not this time, mate.

• PILNE

120. min. + 5

Koniec meczu, Chorwacja w finale!

• 120. min. + 4

Ostatni rzut wolny. Na aferę, w pole karne. Ale nic!

• 120. min. + 3

Chorwaci dyskretnie na czas. Są już blisko!

• 120. min. + 2

Spora przepychanka w formule dwóch na dwóch. Sędzia ogarnia jednak sytuację i nie sięga nawet po kartki.

• 120. min.

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 119. min.

To mogła być zabójcza kontra Chorwatów. Ale Kramarić postanowił uderzać z trudnej pozycji, zamiast wystawić stojącemu przed bramką Perisiciowi. Pomocnik Interu ledwie się powstrzymuje, żeby nie przejść do rękoczynów wobec kolegi.

• 118. min.

Ostatnia zmiana. Modrić zniesiony przez anioły na skrzydłach zastąpiony przez Badelja.

• 116. min.

Kolejne świetne, krótkie rozegranie kornera. Potem podanie do zupełnie niepilnowanego Brozovicia, który bardzo mocno uderza z dystansu. Pickford wypuszcza piłkę... i zbiera ją ułamek sekundy przez atakującym Vidą.

• 115. min.

Trzecia zmiana Chorwatów. Mandżukić schodzi powoli, zastąpi go Corluka. Jeszcze przed chwilą napastnik Juventusu leżał w polu karnym rywali i Anglicy zastanawiali się, jak kazać mu szybko wstać, udając, że tak naprawdę troszczą się o jego samopoczucie.

• 114. min.

Fliper w polu karnym Anglików. Mogło być groźnie, skończyło się na rzucie rożnym. Czyli może być groźnie.

• 113. min.

Subasić świetnie wychodzi z bramki do dalekiego dośrodkowania i uprzedza dwóch rywali! Jest parę sekund, żeby zająć się leżącym na boisku od kilku chwil Mandżukiciem.

• 112. min.

Ostatnia zmiana w reprezentacji Anglii. Vardy za Walkera.

• 110. min.

"Nie chcę na to patrzeć. Obudź mnie po wszystkim i powiedz czy futbol wrócił do domu".

• 109. min.

Mandżukić dostał znakomitą asystę głową - ale tylko dlatego, że Perisić swobodnie przeskoczył Trippiera - doszedł do piłki parę metrów od bramki i z bliska pokonał Pickforda. Bramkarz był blisko. Ale niewystarczająco blisko.

• GOOOOOOL

109. min.

GOOOL! 2:1! Mandżukić

• 108. min.

Rakitić sprytnie rozgrywa rzut rożny. Średniej długości podanie do wbiegającego w pole karne Modricia, uderzenie z ostrego kąta i... pudło!

• 107. min.

Harry Kane jest tak zmęczony, że nie może trafić nawet do ust. To ważna wskazówka dla trenera Southgate'a przed rzutami karnymi.