Anglia

0 1

• KONIEC MECZU

90. min.

Koniec meczu! Belgia wygrała z Anglią po pięknym golu Januzaja i zajęła pierwsze miejsce w grupie G. To oznacza, że o ćwierćfinał zagra z Japonią i że trafia do teoretycznie mocniejszej części drabinki. Anglicy mimo porażki są zadowoleni, zagrają z w 1/8 finału z Kolumbią. Trzecie miejsce w grupie G zajęła Tunezja, która pokonała Panamę 2:1. Panama kończy mundial jak Egipt - tylko te dwie drużyny nie zdobyły w Rosji nawet punktu.

Jeszcze jedna akcja Belgów. Fellaini uderzył w boczną siatkę.

• 88. min.

Anglicy nie przejmują się wynikiem i śpiewają "God save the Queen". O ćwierćfinał ich piłkarze zagrają z Kolumbią. A potem ewentualnie o półfinał ze Szwajcarią lub Szwecją.

• 88. min.

O rany! Ale bomba! Mertens uderzył bez przyjęcia po długim rogu, ale Pickford odbił piłkę.

• 86. min.

Zmiana u Belgów. Dries Mertens wchodzi za Januzaja, który strzelił gola.

• 82. min.

Welbeck mógł zdobyć gola! Strzelił ładnie, ale Fellaini w ostatniej chwili wyciągnął nogę i zmienił tor lotu piłki.

• 80. min.

Rashford ma problem z podkręceniem piłki. Kolejny strzał niedokręcony. Piłka poleciała z pół metra nad poprzeczką.

• 80. min.

Anglicy mają rzut wolny.

• 79. min. + 20

Kane rozgrzewał się, ale wszedł Welbeck. Za Alexandra-Arnolda.

• 75. min.

Vermaelen z rozbitym łukiem brwiowym jednak schodzi z boiska. Zastępuje go Kompany.

• 69. min.

Niewiele brakowało, a Tunezja nie miałaby już żadnego bramkarza. Z bólu zwijał się Aymen Mathlouthi (dwóch innych odniosło już kontuzję). Gdyby nie wydobrzał to zastąpiłby go napastnik Ben Youssef, czyli strzelec gola.

• 66. min.

Rashford miał sytuację sam na sam z Courtois! Bramkarz górą!

• 64. min.

Belgowie latają po boisku.

• 58. min.

Chwila przerwy. Vermaelen rozbił łuk brwiowy i krwawi. Lekarze wyciągnęli igły i będą szyć.

• 57. min.

Możemy więc chyba między bajki włożyć teorie, że Belgia chciała zająć drugie miejsce w grupie. Prowadzi i oddała zdecydowanie więcej strzałów na bramkę. Tylko ta Anglia jakaś bierna. Lub tak słaba.

• 54. min.

Piękny gol Januzaja.

• 50. min.

Januzaj zmylił obrońcę i uderzył po długim rogu w okolice "okienka" bramki. Jeden z najładniejszych goli tego mundialu.