nie podobał
Komentarze (3)
  • kochaj.forumowicza.jak.siebie

Oceniono 7 razy 7

...jak to ktoś gdzieś tu napisał: szkoda, że Fornalik nie powołał tych dziewczyn na mecz z Mołdawią...

• dawid927

Oceniono 2 razy 2

myślałem że zagrają z hiszpanią ale i tak wygrają

Więcej o wydarzeniu

Polki mistrzyniami Europy!

Kobieca reprezentacja Polski do lat 17 wygrała w finale mistrzostw Europy ze Szwecją 1:0! Gola na wagę mistrzostwa zdobyła w pierwszej połowie Ewelina Kamczyk.

• A więc przypomnijmy najważniejsze fakty: Polska wygrała Mistrzostwa Europy kobiet U-17 w piłce nożnej. W finale, po golu Eweliny Kamczyk pokonała faworyzowaną Szwecję, w której futbol kobiecy (a zwłaszcza juniorski) nie jest zamiatanym pod dywan, niechcianym sportem dla szalenie upartych, ale dyscypliną, w którą pakuje się ciężkie pieniądze. Mamy nadzieję, że sukcesem młodych Polek też jakieś pieniądze na kobiecą piłkę nożną pójdą. Zwłaszcza, że mecz oglądało się bardzo przyjemnie - był zacięty, obfitował w akcje podbramkowe, ale nas ujął przede wszystkim swoją zespołowością - mimo świetnych indywidualnych akcji Ewy Pajor (która na porównania do Messiego naprawdę zasługuje) młode Polki i ich szwedzkie koleżanki przypomniały nam, że piłka nożna jest sportem drużynowym.

Gratulujemy dziewczynom i idziemy pić za nie alkohol, bowiem one jeszcze nie mogą.

• KONIEC

Rozpoczyna się dekoracja, młode Polki tańczą, biegają po boisku i śpiewają "biało-czerowne to barwy niezwyciężone", a my jesteśmy ogromnie wzruszeni.

• 80. min. + 3

Tak się cieszą mistrzynie Europy...

...a tak płaczą Szwedki, które były faworytkami tego finału...

Szybka kontra Szwedek, spóźniona Konat pozwala na dośrodkowanie, na szczęście jest ono za wysokie dla Karlsson. Sekundy... Pani Chorwatko! Kończ Pani!

• 80. min. + 2

Pajor znów faulowana, będzie rzut wolny. Rędzia wrzuca wysokim łukiem w pole karne, piłka w rękach szwedzkiej bramkarki.

• 80. min.

Kontra Polek, które są już wyraźnie osłabione, powstrzymana jeszcze przed polem karnym Szwedek, które wracają pod naszą Częstochowę. Wrzucają w pole karne - prosto w rękawice Okulewicz, ale sędzia dyktuje rzut rożny. Dośrodkowanie, boczna siatka, zawał redaktorów Z Czuba, dwie i pół minuty do końca.

• 77. min.

Pajor próbuje podać, ale jest faulowana, sędzia nie zwraca uwagi, Szwedki wychodzą z kontrą, Paulina Dudek, która faulowana była wcześniej, zwija się z bólu na murawie i następuje ogólny chaos i zamieszanie. Oraz przerwa na picie.

• 72. min.

Groźna wrzutka Szwedek w kierunku naszego pola karnego, ale dobra, czujna asekuracja Rędzian. Szwedki jednak utrzymują się przy piłce i jest bardzo niegroźnie, brak zrozumienia między obrończyniami, Okulewicz wściekła, rzut rożny dla Szwedek... i uffff.... niecelne uderzenie Bjor.

• 72. min.

Obrona Częstochowy rozkręca się na całego, w roli księdza Kordeckiego - Anna Okulewicz, w roli Kmicica-Babinicza - Ewa Pajor, tylko czy uda się przetrwać ten Potop? Tę nawałę? Paulina Dudek faulowana bez pardonu, sędzie nie sięga po kartkę, a naszej zawodniczce nie w głowie kradzież cennych sekund, choć widać, że dziewczyny opadają już z sił.

• 68. min.

I jeszcze raz Karlsson, i jeszcze raz poprzeczka i jeszcze raz górą Okulewicz. Ale robi się naprawdę nerwowo.

• 68. min.

Ellen Gibson wjechała plecami w Ewę Pajor kosząc nasze chucherko równo z trawą - żółta kartka i rzut wolny. Kamczyk uderza na bramkę, ale piłka szybuje za wysoko.

• 66. min.

Ufff! Auć! Gwałtu, rety! Strasznie niebezpiecznie pod naszym polem karny, straszne zamieszanie, ale wspólnymi siłami i na raty udaje się oddalić zagrożenie po strzale Karlsson.

• 64. min.

Bardzo ładne dośrodkowanie Rędzian z rzutu wolnego, Pajor próbowała strzelać przewrotką, zabrakło centymetrów.

• 63. min.

Matysik kłusowała w szwedzkim polu karnym, ale Szwedkom pomyliło się, że nazywa się ona Mateska, no i położyły na nią kreskę. To znaczy zablokowały jej próbę strzału.

• 60. min.

Prześliczny strzał Michalczyk z wolnego, która niemal perfekcyjnie podkręciła piłkę z boku pola karnego, nad murem Szwedek, piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Ale koniec zachwytów, bo już (po nieudanym rogu Polek) rusza szwedzka kontra i trzeba się bronić. Bronimy się. Ufff. Ale jeszcze rzut rożny dla Szwedek. Gibson dośrodkowuje, ale Blackstenius uderza spadającą piłkę bardzo źle.

• 56. min.

Znów samotna, biała Pajor pędząca szaleńczo na bramkę rywalek i powstrzymana ostrym faulem Bjorn. Będzie rzut wolny dla Polek, ale wcześniej zmiana w drużynie Szwecji: Ekholm za Stromberg.

• 56. min.

Blackstenius znów szaleje w polskim polu karnym, na szczęście nie trafia w piłkę co uniemozliwia jej zaadresowanie owej piłki do Karlsson, któa już się na nią czaiła na 11. metrze. Za chwilę groźny strzał Ageldal na bramkę i świetna parada Okulewicz, która wyciąga piłkę na poprzeczkę.