nie podobał
Komentarze (3)
  • kochaj.forumowicza.jak.siebie

Oceniono 7 razy 7

...jak to ktoś gdzieś tu napisał: szkoda, że Fornalik nie powołał tych dziewczyn na mecz z Mołdawią...

Polki mistrzyniami Europy!

Kobieca reprezentacja Polski do lat 17 wygrała w finale mistrzostw Europy ze Szwecją 1:0! Gola na wagę mistrzostwa zdobyła w pierwszej połowie Ewelina Kamczyk.

• A więc przypomnijmy najważniejsze fakty: Polska wygrała Mistrzostwa Europy kobiet U-17 w piłce nożnej. W finale, po golu Eweliny Kamczyk pokonała faworyzowaną Szwecję, w której futbol kobiecy (a zwłaszcza juniorski) nie jest zamiatanym pod dywan, niechcianym sportem dla szalenie upartych, ale dyscypliną, w którą pakuje się ciężkie pieniądze. Mamy nadzieję, że sukcesem młodych Polek też jakieś pieniądze na kobiecą piłkę nożną pójdą. Zwłaszcza, że mecz oglądało się bardzo przyjemnie - był zacięty, obfitował w akcje podbramkowe, ale nas ujął przede wszystkim swoją zespołowością - mimo świetnych indywidualnych akcji Ewy Pajor (która na porównania do Messiego naprawdę zasługuje) młode Polki i ich szwedzkie koleżanki przypomniały nam, że piłka nożna jest sportem drużynowym.

Gratulujemy dziewczynom i idziemy pić za nie alkohol, bowiem one jeszcze nie mogą.

• 6
    • 1
  • KONIEC

Rozpoczyna się dekoracja, młode Polki tańczą, biegają po boisku i śpiewają "biało-czerowne to barwy niezwyciężone", a my jesteśmy ogromnie wzruszeni.

• 4
  • 80. min. + 3

Tak się cieszą mistrzynie Europy...

...a tak płaczą Szwedki, które były faworytkami tego finału...

• 5
    • 3
  • KONIEC MECZU

80. min. + 3

Jeeeest! Koniec! Polska Mistrzem Europy do lat 17!!!

• 8

Szybka kontra Szwedek, spóźniona Konat pozwala na dośrodkowanie, na szczęście jest ono za wysokie dla Karlsson. Sekundy... Pani Chorwatko! Kończ Pani!

• 3
  • 80. min. + 2

Pajor znów faulowana, będzie rzut wolny. Rędzia wrzuca wysokim łukiem w pole karne, piłka w rękach szwedzkiej bramkarki.

• 2
  • 80. min.

Kontra Polek, które są już wyraźnie osłabione, powstrzymana jeszcze przed polem karnym Szwedek, które wracają pod naszą Częstochowę. Wrzucają w pole karne - prosto w rękawice Okulewicz, ale sędzia dyktuje rzut rożny. Dośrodkowanie, boczna siatka, zawał redaktorów Z Czuba, dwie i pół minuty do końca.

• 2
  • 78. min.

Zapała za kontuzjowaną Dudek.

• 77. min.

Pajor próbuje podać, ale jest faulowana, sędzia nie zwraca uwagi, Szwedki wychodzą z kontrą, Paulina Dudek, która faulowana była wcześniej, zwija się z bólu na murawie i następuje ogólny chaos i zamieszanie. Oraz przerwa na picie.

• 1
  • 72. min.

Groźna wrzutka Szwedek w kierunku naszego pola karnego, ale dobra, czujna asekuracja Rędzian. Szwedki jednak utrzymują się przy piłce i jest bardzo niegroźnie, brak zrozumienia między obrończyniami, Okulewicz wściekła, rzut rożny dla Szwedek... i uffff.... niecelne uderzenie Bjor.

• 1
    • 1
    • 1
  • 72. min.

Obrona Częstochowy rozkręca się na całego, w roli księdza Kordeckiego - Anna Okulewicz, w roli Kmicica-Babinicza - Ewa Pajor, tylko czy uda się przetrwać ten Potop? Tę nawałę? Paulina Dudek faulowana bez pardonu, sędzie nie sięga po kartkę, a naszej zawodniczce nie w głowie kradzież cennych sekund, choć widać, że dziewczyny opadają już z sił.

• 1
  • 70. min.

Trzecia zmiana w drużynie Szwecji - Haahr za Ostervall.

• 68. min.

I jeszcze raz Karlsson, i jeszcze raz poprzeczka i jeszcze raz górą Okulewicz. Ale robi się naprawdę nerwowo.

• 1
  • 68. min.

Ellen Gibson wjechała plecami w Ewę Pajor kosząc nasze chucherko równo z trawą - żółta kartka i rzut wolny. Kamczyk uderza na bramkę, ale piłka szybuje za wysoko.

• 1
  • 66. min.

Ufff! Auć! Gwałtu, rety! Strasznie niebezpiecznie pod naszym polem karny, straszne zamieszanie, ale wspólnymi siłami i na raty udaje się oddalić zagrożenie po strzale Karlsson.

• 1
  • 64. min.

Bardzo ładne dośrodkowanie Rędzian z rzutu wolnego, Pajor próbowała strzelać przewrotką, zabrakło centymetrów.

• 7
  • 63. min.

Matysik kłusowała w szwedzkim polu karnym, ale Szwedkom pomyliło się, że nazywa się ona Mateska, no i położyły na nią kreskę. To znaczy zablokowały jej próbę strzału.

• 60. min.

Prześliczny strzał Michalczyk z wolnego, która niemal perfekcyjnie podkręciła piłkę z boku pola karnego, nad murem Szwedek, piłka trafiła jednak w poprzeczkę. Ale koniec zachwytów, bo już (po nieudanym rogu Polek) rusza szwedzka kontra i trzeba się bronić. Bronimy się. Ufff. Ale jeszcze rzut rożny dla Szwedek. Gibson dośrodkowuje, ale Blackstenius uderza spadającą piłkę bardzo źle.

• 56. min.

Znów samotna, biała Pajor pędząca szaleńczo na bramkę rywalek i powstrzymana ostrym faulem Bjorn. Będzie rzut wolny dla Polek, ale wcześniej zmiana w drużynie Szwecji: Ekholm za Stromberg.

• 1
  • 56. min.

Blackstenius znów szaleje w polskim polu karnym, na szczęście nie trafia w piłkę co uniemozliwia jej zaadresowanie owej piłki do Karlsson, któa już się na nią czaiła na 11. metrze. Za chwilę groźny strzał Ageldal na bramkę i świetna parada Okulewicz, która wyciąga piłkę na poprzeczkę.