1 1

Odśwież
40
Po meczu:

Legia meczem z TSG Hoffenheim zakończyła swój obóz w Austrii. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla Legii strzelił testowany Izraelczyk Tamir Kahlon.

Mecz świetnie rozpoczął się dla podopiecznych Macieja Skorży. Już w 4. minucie dośrodkowanie Macieja Rybusa strzałem głową na bramkę zamienić Tamir Kahlon. Izraelczyk w pierwszej połowie był bardzo aktywny. Dryblował, podawał, często strzelał. W 30 minucie było już 1:1. Gola po dobitce strzału Penjela Mlapy zdobył Sven Schipplock.

W drugiej połowie na boisko wybiegła zupełnie inna jedenastka Hoffenheim. To poskutkowało. W tej odsłonie meczu zdecydowanie lepsi byli Niemcy. Firmino nie wykorzystał sytuacji sam na sam ze Skabą, Tagoe trafił w poprzeczkę, a Ibisević mając przed sobą pustą bramkę w słupek. Legia też miała swoją szansę. Piłka po strzeale Jakuba Rzeźniczaka po rzucie rożnym trafiła w słupek.

Legię przed meczem eliminacyjnym do Ligi Europejskiej czeka jeszcze jeden sparing. 22 lipca zagrają oni z Żalgirisem Wilno.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. Koniec meczu!

87. min. Wolski zmienia Rybusa.

86. min. Po rzucie rożnym uderzał Rzeźniczak, bramkarz sparował piłkę na słupek!

84. min. Żółta kartka dla Wawrzyniaka za dyskusje z sędzią.

82. min. Ależ Legia ma szczęście! Ibisević z 3 metrów mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek!

78. min. Legia w opałach! Po rzucie rożnym Tagoe trafia w poprzeczkę!

76. min. Dwie zmiany w Legii. Za Gola wchodzi Jędrzejczyk, a za Kahlona powraca na boisko Żyro, który grał już w pierwszej połowie.

75. min. Znowu świetnie Skaba! Rzut wolny sprzed pola karnego wykonuje Ibisević. Polak broni, a potem jeszcze zatrzymuje dobitkę Babela!

72. min. Strzał Rudego ponad bramką Skaby. Hoffenheim w drugiej połowie przeważa.

68. min. Manu do Rybusa, ten jednak traci piłkę.

65. min. Legia próbuje kontrować. Radović wymienia piłkę z Wawrzyniakiem, ten do Rybusa, ale lewoskrzydłowy polskiej drużyny nie zdążył do piłki.

63. min. Żółta kartka dla Gola za faul na Babelu.

62. min. Rzut wolny dla Hoffenheim tuż sprzed pola karnego Legii, ale uderzenie Rudego niecelne.

59. min. Świetna interwencja Skaby! Ibisević i Firmino byli sami przed bramkarzem Legii, ale strzał tego drugiego w znakomitym stylu obroniony!

57. min. Akcja Babela, który podaje do Ibertsbergera. Próbę dośrodkowania przerwał Rzeźniczak.

53. min. Błąd Wawrzyniaka wykorzystuje Firmino, jednak uderza nad bramką.

48. min. Radović dopiero co wszedł, ale już za faul zobaczył żółtą kartkę.

46. min. Drużyna niemiecka wymieniła całą jedenastkę. W barwach Legii pojawili się natomiast Radović, Manu i Komorowski.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

43. min. Nieciekawy fragment meczu.

38. min. Kahlon świetnie minął Simunicia i uderzył minimalnie niecelnie! Piłka musnęła słupek!

35. min. Znowu groźnie pod bramką Legii. Piłkę na rzecz aktywnego w ostatnich minutach Mlapy stracił Borysiuk. Skaba na posterunku. Rzut rożny dla klubu z Bundesligi.

30. min. Gol! W pole karne wbiegł Mlapa, jego uderzenie obronił Skaba, jednak przy strzale Schipplocka nie miał już szans.

29. min. Groźny błąd Żewłakowa i Vroljaka. Obaj stoperzy wymieniali ze sobą piłkę, ale przechwycił ją Zuculini, jednak niecelnie podał do napastnika.

26. min. Teraz sytuacja Hoffenheim. Skaba był jednak szybszy od Mlapy.

25. min. Legia na razie spisuje się dużo lepiej niż w poprzednim meczu z Mainz. To polski klub ma zdecydowanie więcej do powiedzenia.

21. min. Dwójkowa akcja Kahlona z Żyro kończy się niedokładnym podaniem tego drugiego.

17. min. Znowu strzela Gueye i po raz kolejny niecelnie. Testowany piłkarz jest jednak aktywny.

14. min. Akcja Żyro zatrzymana faulem przez Simunicia.

10. min. Hoffenheim na razie było stać tylko na wywalczenie rzutu rożnego. Piłkę po nim wyłapał Skaba.

8. min. Znowu dośrodkowanie Rybusa, tym razem wybijają obrońcy, ale piłka spada po nogi Gueye. Ten strzela niecelnie.

7. min. Aktywny Kahlon. Znowu dostał piłkę od Rybusa, popisał się ładnym dryblingiem, ale ostatecznie nie miał komu podać.

4. min. Gol dla Legii! Bramkę zdobywa testowany Kahlon. Izraelczyk wykorzystał dośrodkowanie Rybusa i głową umieścił piłkę w siatce.

1. min. Rozpoczęli Legioniści.

18:01 Zakończyła się już rozgrzewka obu drużyn.

Przed meczem:

Mecz z Hoffenheim to dla Legii piąty i ostatni mecz podczas obozu w Austrii. Do tej pory podopieczni Macieja Skorży grali z SV Horn (2:1), MSV Duisburg (1:3), Vorwarts Steyr (1:0) i FSV Mainz (0:3).

Wcześniej w piątek odbyło się losowanie III rundy eliminacji do Ligi Europejskiej. Legioniści trafili w nim na zwycięzce dwumeczu FK Mińsk - Gaziantepspor.