Piast Gliwice

1 2

Wi�cej o wydarzeniu

Tak grała Legia z Piastem [OCENY]

Michał Żyro miał dwie asysty, Jorge Salinas strzelił pierwszego gola w Legii, a Wojciech Skaba uchronił warszawiaków przed stratą gola na 0:1. Zobacz jak oceniliśmy legionistów po wygranej 2:1 z Piastem w 1/8 finału Pucharu Polski.

• Zapraszamy na relację LIVE z pasjonująco zapowiadającego się meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Z jednej strony Piast Gliwice, który w roli beniaminka znakomicie spisuje się w Ekstraklasie i zajmuje piąte miejsce. Z drugiej strony obrońca trofeum i wicelider Ekstraklasy Legia Warszawa. W Gliwicach będzie się działo!

• Mamy składy drużyn na dzisiejszy mecz (początek o 18.30).

Piast: Szmatuła - Bzdęga, Krzycki, Cuerda, Sidqy, A. Jurado, Lazdins, Podgórski, Cicman, R. Jurado, Sikora.

Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Choto, Gol, Salinas, Suler, Kucharczyk, Rzeźniczak, Radović, Żyro, Furman.

Widać, że trenerzy obu zespołów dali dziś szansę kilku zawodnikom spoza podstawowego składu, Kto lepiej na tym wyjdzie?

• Przeanalizowaliśmy składy. W Gliwicach mamy zdecydowanie starcie rezerw. W Piaście tylko dwóch piłkarzy z podstawowego składu w ostatnim meczu ligowym (Podgórski, R. Jurado). Legia jest trochę lepsza, bo ma trzech takich zawodników (Salinas, Jędrzejczyk, Radović).

• Jeszcze ok. 7 minut do meczu. Na stadionie w Gliwicach nie będzie dzisiaj zorganizowanej grupy fanów Legii Warszawa. To efekt kary nałożonej przez PZPN za ich zachowanie podczas ostatniego finału PP.

• Jeszcze dla formalności: w poprzednich rundach PP Piast wyeliminował Limanovię i Widzewa Łódź. Oba mecze kończyły się wynikiem 1:0. Legia grała dotąd tylko jeden mecz w tej edycji pucharu. Wygrała z Okocimskim Brzesko aż 4:0.

• Drużyny wychodzą na murawę. Na czerwono-niebiesko Piast, na biało-czarno Legia.

• 1. Minuta ciszy dla upamiętnienia Jan Szczecha, zmarłego niedawno bramkarza Piasta i gramy

• 4. min. - Pierwsza akcja Legii i od razu było groźnie. Strzał Radovicia jednak niecelny.

• 5. min. - Cicman pada w polu karnym gości, ale nie ma rzutu karnego. Od początku niezłe tempo.

• 7. min. - Tym razem uderza Salinas. "Nie ze mną te numery" - zdaje się mówić mina bramkarza Piasta Szmatuły.

• 9. min. - Sikora za szybki dla Sulera. Obrońca Legii fauluje napastnika Piasta i otrzymuje żółtą kartkę.

• 12. min. - Było groźnie pod bramką Legii. Atakował Ruben Jurado, ale w ostatniej chwili piłkę na róg wybił Rzeźniczak. Z kornera żadnego pożytku już nie było.

• Dlaczego Piast ma chętkę na Puchar?

Takie kluby ze Śląska jak Ruch, Górnik, czy Polonią już mają zapisane piękne karty w historii. My naszą historię piszemy właśnie teraz. Dobrze byłoby mieć w klubowej kolekcji pierwszy Puchar Polski - zapowiada szef Piasta Józef Drabicki.

• 17. min. - W składzie Piasta dziś aż sześciu obcokrajowców (3 Hiszpanów, Marokańczyk, Słowak i Łotysz). Legia - z zaledwie pięcioma cudzoziemcami - prezentuje się o wiele bardziej swojsko.

• 21. min. - Bzdęga i Rzeźniczak zderzyli się głowami. Piłkarz Piasta zwijał się z bólu, a legionista tylko otarł pot z czoła.

• 25. min. - Pierwszy zryw Legii od wielu minut. Piłkarze ze stolicy oddali kilka strzałów z pola karnego, ale wszystkie zostały zablokowane.

• 26. min. - Podgórski strzelał z rzutu wolnego. Uderzenie było celne, ale bardzo anemiczne.