(7)

Liczba oddanych głosów: 22

Wi�cej o wydarzeniu

• Początek meczu o godz. 16

• O godz. 16 rozpoczną się wszystkie mecze 33., przedostatniej kolejki I ligi. Niecieczanie awansują do ekstraklasy na pewno, gdy wygrają u siebie z walczącą o utrzymanie Pogonią Siedlce. Może się jednak zdarzyć tak, że będą świętować nawet w przypadku porażki. Wszystko zależy od spotkania trzeciej Wisły Płock, która podejmuje Stomil Olsztyn. Najważniejsze: dwie kolejki przed końcem Termalica ma cztery punkty przewagi nad Wisłą

• Oto składy na dzisiejsze spotkanie. Pięknie rozpisane przez Leszka Bartnickiego, komentatora Orange Sport :)

• W wyjściowym składzie gospodarzy tylko jeden zawodnik - Jakub Czerwiński - który jeszcze nigdy nie zagrał w polskiej ekstraklasie. Pozostali mniej lub więcej w niej pograli. Łącznie na koncie mają 522 mecze, najwięcej - 190 Dawid Plizga

• A oto wszyscy zawodnicy z kadry Termaliki, którzy choć raz wystąpili w ekstraklasie.

Jakub Biskup - 98 meczów, 4 gole (Odra Wodzisław, Piast Gliwice)

Adrian Chomiuk - 25 meczów, 0 goli, (Polonia Bytom)

Emil Drozdowicz - 3 mecze, 1 gol (Polonia Bytom)

Tomasz Foszmańczyk - 15 meczów, 0 goli (Korona Kielce)

Patryk Fryc - 3 mecze, 0 goli (Wisła Kraków)

Mateusz Janeczko - 6 meczów, 0 goli (Podbeskidzie)

Dariusz Jarecki - 116 meczów, 9 goli (Górnik Łęczna, Jagiellonia Białystok, Polonia Bytom)

Dawid Kamiński - 2 mecze, 0 goli (Wisła Kraków)

Bartosz Kopacz - 6 meczów, 1 gol (Górnik Zabrze)

Mateusz Kupczak - 10 meczów, 0 goli (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Sebastian Nowak - 42 mecze, 0 goli (Ruch Chorzów, Górnik Zabrze)

Adrian Olszewski - 1 mecz, 0 goli (ŁKS)

Adrian Paluchowski - 27 meczów, 5 goli (Legia Warszawa, Piast Gliwice)

Dawid Plizga - 190 meczów, 33 bramki (GKS Katowice, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze)

Bartłomiej Smuczyński - 1 mecz, 0 goli (Lechia Gdańsk)

Dawid Sołdecki - 17 meczów, 0 goli (Górnik Łęczna, Jagiellonia Białystok)

Kamil Włodyka - 36 meczów, 0 goli (Ruch Chorzów)

• Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin z Łodzi

• Piłkarze na boisku! Za 90 minut w tej 750-osobowej wiosce mogą wystrzelić korki od szampanów!

• Trener Piotr Mandrysz z Termaliki może dziś świętować awans, ale nie zdecydował się na ubrane garnituru :)

• 1. min.

Gramy!

• 2. min.

Świetne dogranie Plizgi z rzutu wolnego i Pogoń była w opałach

• 5. min.

Ratajczak uratował gości przed stratą gola, wybijając piłkę z okolic linii bramkowej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego!

• 12. min.

Piękna akcja gospodarzy. Drozdowicz odegrał piłkę piętą do Foszmańczyka, któremu centymetrów zabrakło do pokonania bramkarza rywali

• 15. min.

Rzut wolny dla gości po faulu Jareckiego. Calderon uderzył tak, że Nowak pewnie złapał piłkę

• 19. min.

Długa piłka w stronę Demianiuka i Pogoń miała świetną okazję na bramkę! Po strzale z ostrego kąta piłka nie wtoczyła się do bramki. Dużo szczęścia mieli gospodarze

• 20. min.

Meldunek z Płocka: Wisła po 20. minutach remisuje 0:0 ze Stomilem. To dobry wynik dla Termaliki

• 27. min.

Po nieco sennym fragmencie okazję miał Biskup. Znów kapitalnie dograł Drozdowicz i Biskup uderzył lewą nogą z 15. metrów. Nie trafił czysto w piłkę i ta przeszła obok słupka

• 31. min.

Dobrze zapowiadająca się kontra Termaliki przerwana przez sędziów. Biskup na spalonym