(12)
Olimpia Grudziądz
(7)

Liczba oddanych głosów: 19

• Bezchmurna pogoda. Warunki wręcz idealne do rozegrania meczu. Olsztynianie muszą sobie dziś radzić bez kontuzjowanych Pawła Łukasika i Dominika Kuna.

• 8. minuta - Stomil atakuje coraz śmielej. Groźny strzał oddał Łukasz Jegliński, ale bramkarz Olimpii udanie sparował piłkę.

• 10. minut - Na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Kowalczyk, ale dobrze interweniował Piotr Skiba.

• 15. minuta - Doping olsztyńskich kibiców zagrzewa gospodarzy do lepszej gry. Na boisko gra jednak się wyrównała i zespoły walczą o piłkę przede wszystkim w środkowej części boiska.

• Dzisiejszy mecz dla biało-niebieskich ma być przełomowy. Przypomnijmy, że na stadionie przy alei Piłsudskiego nie wygrali od 11 miesięcy i często przytaczanego spotkania z Sandecją Nowy Sącz.

• 19. minuta - Pierwsza żółta kartka w sobotnim pojedynku. Za faul ukarany został Adam Banasiak.

• 23. minuta - Obrońcy OKS łapią gości na pozycji spalonej. Sędzia liniowy nie miał wątpliwości.

• 25. minuta - W polu karnym groźnie główkował Tomasz Bzdęga, ale bramkarz Olimpii ponownie popisał się pewną interwencją.

• 28. minuta - Dawid Gawęcki wbiegł w pole karne OKS i huknął jak z armaty. Pomylił się, ale minimalnie. Piłka poleciała nad poprzeczką.

• 29. minuta - Powinno być 1:0 dla zespołu z Grudziądza. Sytuację sam na sam zmarnował jednak Maciej Kowalczyk. Trzeba podkreślić, że zimną krew zachował golkiper Stomilu, który wyczekał napastnika i rzucił się w dobrym momencie.

• 32. minuta - Kibice Stomilu wykrzykują "Łukasz Suchocki, Łukasz Suchocki, Łukasz Suchocki....". To pomocnik Olimpii Grudziądz, który na razie rozgrzewa się poza boiskiem. Ale jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw OKS będąc kluczowym zawodnikiem olsztyńskiej ekipy.

• 37. minuta - Jęk zawodu na trybunach stadionu. Gospodarze długo budowali akcję ofensywną, ale w decydującym momencie niecelnie w pole karne podał Łukasz Jegliński. Dobrze, dla OKS że nie zakończyło się to stratą gola. Chwilę później szybką kontrę przeprowadziła bowiem Olimpia, ale w ostatniej chwili zdążyli interweniować obrońcy Stomilu.

• 43. minuty - Niedługo koniec pierwszej połowy, ale bramek nadal nie widać.

• 44. minuta - Ukarany żółtą kartką zostaje Paweł Głowacki, który faulował zawodnika gości. To oznacza, że zabraknie go w kolejnym meczu Stomilu.

• 45. minuta - Na strzał zdecydował się Bartosz Papka, ale poślizgnął się i futbolówka minęła słupek bramki.

• Sędzia kończy pierwszą odsłoną spotkania. Utrzymuje się wynik 0:0, choć sytuacji bramkowych nie brakowało z obu stron. Z niecierpliwością czekamy zatem na wznowienie meczu.

• Za chwilę początek drugiej połowy. Czy olsztynianie wygrają? Czy zakończą mecz na zero z tyłu? Przypomnijmy, że w defensywie Stomil spisuje się w tej rundzie bardzo dobrze, tracąc jak dotąd zaledwie cztery gole. Pod tym względem ustępuje jedynie liderowi tabeli i głównemu kandydatowi do awansu - GKS Bełchatów.

• 46. minuta - Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na zmiany w przerwie. Walka na boisku rozpoczęła się na nowo.

• 49. minuta - Słupek ratuje Stomil przed utratą gola. Z ostrego kąta mocno uderzył Adam Banasiak.

• W tabeli I ligi panuje obecnie duży ścisk, a zespoły dzielą niewielkie różnice punktowe. Obie drużyny zdają więc sobie sprawę, że ewentualna porażka lub zwycięstwo przesunie zespół w tabeli o kilka miejsc. Przypomnijmy, że po sześciu kolejkach Olimpia jest na 9. pozycji, a Stomil na 11.