(0)
Stomil Olsztyn
(1)

Liczba oddanych głosów: 1

• Punktualnie o godz. 16 rozpocznie się mecz Stomil - GKS Tychy. Od rana w Olsztynie padał deszcz, ale pogoda jest najwyraźniej łaskawa dla piłkarzy. Niedawno się przejaśniło się, a nawet przez chmury przedziera się słońce.

• Wszystkich, którzy zastanawiają się czy dziś w barwach OKS zadebiutuje Yasuhiro Kato informujemy, że nie. Karta pomocnika rodem z Japonii nie dotarła do Olsztyna z poprzedniego klubu. A przypomnijmy, że ostatnio biegał po boiskach ligi ukraińskiej.

• 6. minuta - Żadna ze stron nie zdołała jeszcze przeprowadzić groźnej akcji. Od początku olsztyńskich zawodników do gry zagrzewa grupa najaktywniejszych kibiców z tzw. sektora biało-niebieskiego.

• 8. minuta - Widowisko jak na razie nie porywa bo obie drużyny badają swoje możliwości. Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

• 14. minuta - Daniel Michałowski stracił piłkę i od razu goście przeprowadzili kontratak. Na szczęście dla Stomilu, bez konsekwencji.

• 16. minuta - Podania olsztynian są bardzo niedokładnie. Przed chwilą dwójką akcję na prawym skrzydle starali się przeprowadzić Janusz Bucholc i Grzegorz Lech. Niestety przekombinowali i nic z tego nie wyszło.

• 18. minuta - Mamy pierwszą żółtą kartkę w meczu. Za faul ukarany został Daniel Michałowski.

• 19. minuta - Piłkę środkiem boiska prowadził Łukasz Jegliński, ale nie miał do kogo podać. Chwilę później pogubił się we własnym dryblingu i stracił futbolówkę. Nie wygląda to dobrze.

• 23. minuta - Ten sam zawodnik w kolejnej akcji OKS zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Do piłki najwyżej wyskoczył Grzegorz Lech i wprawdzie zdołał oddać strzał głową, to bardzo niecelnie.

• 26. minuta - Trzeba przyznać, że tyszanie swoją grą także nie zachwycają. Skupili się przede wszystkim na obronie i rzadko przekraczają połowę boiska.

• 29. minuta - GOOOOOLLLL!!! Stomil prowadzi 1:0. Strzelcem Tomasz Bzdęga.

• Bramka można powiedzieć z niczego. Napastnik Stomilu spacerkiem zbliżył się do pola karnego GKS, potem mimo asekuracji dwóch obrońców z łatwością ich minął i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Trudno powiedzieć czy taki miał zamiar czy może jednak odgrywał do kolegów bo bardziej przypominało to podanie niż strzał. Najważniejszy jest jednak efekt końcowy. Stomil - GKS Tychy 1:0!

• Stomil jest więc na dobrej drodze by zakończyć fatalną serię i nie dopuścić do ustanowienia niechlubnego rekordu. Przypomnijmy, że 6 października minie dokładnie rok odkąd olsztynianie po raz ostatni wygrali mecz na stadionie przy alei Piłsudskiego. Pokonali wówczas Sandecję Nowy Sącz 4:0 i nikt nie przypuszczał, że to spotkanie tak długo będzie wspominane.

• 37. minuta - Na uderzenie z dystansu zdecydował się Daniel Michałowski i była to dobra decyzja. Futbolówkę minęła słupek bramki o metr.

• 41. minuta - Zawodnicy GKS Tychy coraz śmielej poczynają sobie pod polem karnym OKS. Miejmy nadzieję, że prowadzenie nie uśpi koncentracji olsztynian.

• 44. minuta - Kamil Hempel zdecydował się przerzucić piłkę na drugie skrzydło, ale zrobił to tak niedokładnie, że ta trafiła wprost pod nogi rywala. Goście ruszyli do przodu, było groźnie, ale obrońcy Stomilu zrobili co do nich należało.

• 45. minuta - Koniec pierwszej połowy, która była wyjątkowo udana. Po trafieniu Tomasza Bzdęgi Stomil prowadzi 1:0. Żeby nie było jednak tak kolorowo, to przypomnijmy, że identycznie było tydzień temu. Wtedy w meczu z GKS Bełchatów biało-niebiescy prowadzili do przerwy po bramce Janusza Bucholca, by potem ostatecznie przegrać 2:3. Mamy nadzieję, że dziś nie będzie tak samo.

• Piłkarze wracają na murawę. W ekipie gości doszło do dwóch zmian. Adam Imiela schodzi, a w jego miejsce nowy trener GKS Tychy Jan Żurek wystawia Dawida Dzięgielewskiego. Z kolei Damian Szczęsny zastąpi Damiana Krajanowskiego.

• 47. minuta - Olsztyńscy piłkarze w szatni prawdopodobnie otrzymali reprymendę od szkoleniowca. Od pierwszych minut ruszyli z animuszem do przodu.

• Zobaczmy co słychać na innych boiskach. Do przerwy Chojniczanka Chojnice prowadzi z Sandecją Nowy Sącz, wygrywają także Puszcza Niepołomice z Okocimskim KS Brzesko, a Olimpia Grudziądz z Flotą Świnoujście. Co ciekawe we wszystkich wspomnianych meczach po 45. minutach gry było 1:0 dla gospodarzy.