(24)

Liczba oddanych głosów: 30

• Piękna upalna pogoda dla kibiców, ale będąca wyzwaniem dla piłkarzy przywitała w Olsztynie drużyny Stomilu i Energetyka ROW Rybnik.

• Zawodnicy obu drużyn za chwilę wybiegną na murawę.

• 2. minuta - Rzut wolny dla Stomilu na wysokości pola karnego.

• Paweł Łukasik uderzył mocno, ale prosto w mur rybniczan.

• 6. minuta - Od początku przewagę na boisku mają olsztynianie, którzy grają dziś bardzo ofensywnie.

• 8. minuta - Na czystą pozycję wychodził Paweł Łukasik, ale upadł po interwencji jednego z obrońców Energetyka. Zdaniem sędziego Lyczmańskiego nie było faulu.

• 13. minuta - Obie drużyny narzuciły bardzo szybkie tempo gry. Pytanie jak długo je utrzymają przy takim skwarze?

• Najpoważniejszą zmianą w porównaniu do meczu 1. kolejki z Arką Gdynia (0:0) jest bark w wyjściowym składzie OKS Szymona Kaźmierowskiego. Teraz zastąpił go Łukasik i trzeba przyznać, że bardzo się stara by wykorzystać daną mu szansę.

• 19. minuta. Poziom meczu niestety obniżają niedokładne podania. Żadna ze stron od kilku minut nie jest w stanie przeprowadzić składnej akcji.

• 20. minuta - Goście po raz pierwszy zagrozili bramce Stomilu. Na szczęście podanie do Cisse przeciął w ostatniej chwili Rafał Remisz.

• 22. minuta - GOOOOLLL dla Energetyka ROW Rybnik. Napastnik gości rodem z Senegalu, tym razem okazał się za szybki dla obrońców OKS. Zostawił rywali w tyle, wbiegł w pole karne i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Piotra Skibę.

• Trener Stomilu Zbigniew Kaczmarek, jeszcze przed meczem mówił dla olsztyn.sport.pl, że jego piłkarze szczególnie muszą uważać na Idrissę Cisse. Jak widać, zawodnicy go nie posłuchali.

• 26. minuta - Na lewym skrzydle "urwał się" Tomasz Bzdęga, ale tuż przed polem karnym zatrzymała go rozpaczliwa interwencja obrońców z Rybnika.

• Od początku było wiadomo, że rywal choć debiutuje na zapleczu ekstraklasy, to ma silny skład, który może namieszać w planach niejednej drużynie. Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Energetyk ROW Rybnik na wyjeździe zremisował z Termaliką Nieciecza (2:2), tą samą, która w zeszłym sezonie była o krok od awansu do ekstraklasy.

• 30. minuta - Pierwsza zmiana w ekipie ze Śląska. Boisko opuścił Kamil Kostecki, a w jego miejsce trener Ryszard Wieczorek posłał do gry Pawła Staniczka.

• 37. minuta - Doping olsztyńskich kibiców nie milknie, ale trudno o optymizm, kiedy na tablicy wyników utrzymuje się 0:1. A przypomnijmy, że mecz z Rybnikiem ma przerwać fatalną serię Stomilu, który na stadionie przy alei Piłsudskiego nie wygrał od 10 miesięcy. Po raz ostatni pokonał tu Sandecję Nowy Sącz (4:0).

• 40. minuta - GOOOOOL, tym razem dla Stomilu. Na 1:1 wyrównał Paweł Łukasik, który w polu karnym huknął z całej siły, nie dając szans bramkarzowi Energetyka.

• 42. minuta - Gra nie jest już tak szybka jak w pierwszych minutach, ale trudno się temu dziwić. Sędzia prowadzący mecz w Olsztynie już raz musiał zarządzić przerwę techniczną, by zawodnicy mogli uzupełnić płyny.

• 44. minuta - Żółtą kartką ukarany został Łukasz Jegliński. Pomocnik faulował rywala, a sędzia nawet przez chwilę nie wahał się, pokazując olsztynianinowi kartonik.

• Pierwsza połowa została przedłużona o minutę.