4 0

Odśwież
46
Trzy hiszpańskie drużyny - Valencia, Atletico Madryt i Athletic Bilbao - awansowały w czwartek do półfinałów Ligi Europejskiej. Stawkę zespołów w tej fazie rozgrywek uzupełnia Sporting Lizbona, który wyeliminował ukraiński Metalist Charków.

Valencia okazała się lepsza w dwumeczu od holenderskiego AZ Alkmaar - po porażce na wyjeździe 1:2, u siebie "Nietoperze" wygrały aż 4:0.

Piłkarze Atletico Madryt po raz drugi pokonali Hannover 2:1, a Athletic Bilbao nie roztrwonił przewagi z wyjazdowego spotkania z Schalke (wygrali wówczas 4:2). Na swoim stadionie Baskowie zremisowali 2:2.

Pary 1/2 finału: Atletico Madryt - Valencia; Sporting Lizbona - Athletic Bilbao.

Zobacz bramki z meczów Ligi Europejskiej

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +4 Koniec meczu w Charkowie. Metalist zremisował 1:1 ze Sportingiem i odpadł w ćwierćfinale LE.

90. min. +3 Koniec meczu w Hanowerze. Atletico pokonało Hannover 2:1 i zagra o finał LE. Ostatnie siedem minut w barwach niemieckiej drużyny zagrał Artur Sobiech.

90. min. +3 Koniec meczu w Bilbao. Athletic zremisował z Schalke 2:2 i dzięki wygranej 4:2 przed tygodniem na wyjeździe awansował do półfinału LE.

90. min. Koniec meczu w Walencji. Valencia pokonała AZ Alkmaar 4:0 i awansowała do półfinału LE.

87. min. Atletic w półfinale! Radamel Falcao rozwiał wątpliwości fantastycznym wolejem pokonał bramkarza Hannoveru!

86. min. Artur Sobiech wchodzi na ostatnie minuty meczu z Atletico

85. min. Gorąco w Hanowerze. Gospodarze potrzebują jeszcze jednego gola by doprowadzić do dogrywki. Co chwilę atakują, ale na razie obrońcy Atletico większych błędów nie popełniają.

81. min. Remis w Hanowerze! Diouf strzałem z 10 metrów pokonał Courtoisa.

80. min. Valencia nokautuje Alkmaar! Alba popędził prawą stroną, dobiegł do linii końcowej i odegrał na 15 metr do Pablo Hernandeza, który pięknym strzałem pokonał bramkarza gości.

75. min. W Walencji zaczęło padać, a w zasadzie z nieba leją się strugi deszczu. Część kibiców rzuciła się do ucieczki z trybun. W końcu ich drużyna jest już niemal pewna awansu.

70. min. Diego Alves broni niezbyt pewnie, ale skutecznie. Alkmaar zmarnował jedną z niewielu okazji do strzelania bramki.

63. min. Atletico prowadzi w Hanowerze! Zielerowi wypadła piłka z rąk. Dopadł do niej Adrian, minął bramkarza gospodarzy i strzelił między obrońcami. Hannover w trudnej sytuacji. Tydzień temu przegrał 1:2.

57. min. Remis w Charkowie Metalist wyrównał po trafieniu Cristaldo, ale nadal Sporting jest jedną nogą w półfinale LE.

56. min. Valencia prowadzi już 3:0! Tym razem bramkarz Alkmaar pokonał Jordi Alba.

55. min. Remis w Bilbao Piękna asysta Muniaina, a Susaeta pokonał Unnerstalla.

52. min. Raul pokonał Iraizoza i Schalke znów prowadzi na San Memes. Ale bliżej awansu nadal Athletic.

51. min. Valencia po dwóch szybko strzelonych bramkach przejęła kontrolę nad meczem. Dłużej rozgrywa piłkę, rywale cofnęli się głębiej i czekają na możliwość kontrataków. Wiedzą, że jeśli strzelą jednego gola, będzie dogrywka.

49. min. Do tej pory bramki nie padły jedyni w Hanowerze. Przed chwilą bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Falcao, ale pomylił się o dobre 10 metrów.

46. min. Gramy, czas na drugie połowy

45. min. PRZERWA na wszystkich stadionach.

44. min. Gol dla Sportingu! Wolfswinkel pokonał bramkarza gospodarzy po asyście Diego Capela.

41. min. Remis w Bilbao. Wyrównał Gomez, który dziesięć minut wcześniej wszedł za Herrerę.

39. min. Feghouli wbiega w pole karne, przy próbie zwodu jest podcinany przez obrońców, ale sędziowie jedenastki nie decydują się podyktować.

37. min. Na razie w Hannoverze i Charkowie bez bramek, co oznacza, że gospodarze tych meczów w półfinale nie zagrają.

33. min. Topal strzela zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką AZ.

29. min. Gol w Bilbao. Schalke prowadzi po golu Huntelaara!

27. min. Zamieszanie pod bramką AZ. Jonas nie trafia w piłkę, ta trafia pod nogi Soldado, ale Alvarado nie dał się zaskoczyć.

24. min. Maher strzela, Diego Alves piąstkuje nad poprzeczkę.

21. min. Soldado bliski pokonania Alvarado. Uderzył obok słupka z 11 metrów. Gdyby lepiej przymierzył, byłoby już 3:0.

17. min. Gol!!! Valencia prowadzi 2:0! Znów trafił Rami. fatalny błąd obrońców, którzy zostawili go bez opieki na długim słupku. Dośrodkowanie z prawej strony, Soldado przedłużył głową, a Rami tylko dołożył nogę. Alvarado bez szans.

15. min. Gol!!! Valencia prowadzi 1:0 i ten wynik daje jej awans do półfinału LE Rzut rożny z prawej strony. Szybko rozegrany, dośrodkowanie z prawej strony w okolice szóstego metra. Najwyżej do piłki wyskoczył Rami i pokonał bramkarza gości.

13. min. Soldado półwolejem z dziewięciu metrów próbował zaskoczyć Alvarado, bramkarz AZ pewnie wybił piłkę przed siebie. Valencia w natarciu.

12. min. Na razie bez bramek na wszystkich stadionach. Takie wyniki premiują Athletic, Atletico, Sporting i AZ Alkmaar, które wygrały pierwsze mecze. W najlepszej sytuacji jest Athletic, który przed tygodniem na wyjeździe zwyciężył z Schalke 4:2.

7. min. Tino Costa już dwukrotnie strzelał na bramkę AZ, dwa razy nie trafił.

6. min. Na ławce rezerwowych Hannoveru jest Artur Sobiech. Polak w tej edycji Ligi Europejskiej wchodząc z ławki już do siatki rywali trafiał. Czy dziś będzie miał szansę na kolejnego gola, zobaczymy. Jego zespół przegrał pierwszy mecz 1:2.

3. min. Barracan Faulowany z prawej strony pola karnego. Tino Costa zbyt szybko wykonał rzut wolny, za co zobaczył żółtą kartkę. Chwilę później dośrodkował już zgodnie z przepisami, ale bramkarz AZ wypiąstkował na rzut rożny. Na razie bez bramek w Walencji i na innych arenach.

1. min. Gramy! Rozpoczął się mecz w Walencji, który będziemy uważnie obserwować, ale o wynikach z innych aren też niezwłocznie poinformujemy.

Przed meczami:

Athletic Bilbao i Atletico Madryt są o krok od awansu do półfinału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Do czwartkowych rewanżowych meczów ćwierćfinałowych z lepszej pozycji podchodzą również AZ Alkmaar i Sporting Lizbona, który wyeliminował Legię Warszawa.

Athletic Bilbao, które w poprzedniej rundzie okazało się lepsze od Manchesteru United, w Gelsenkirchen rozgromił Schalke 04 4:2. W niemieckim zespole występuje najlepszy strzelec LE w obecnym sezonie Klaas-Jan Huntelaar, który w pierwszym spotkaniu nie zdołał się przebić przez hiszpańską defensywę. Wyręczył go były gwiazdor Realu Madryt Raul Gonzalez, który trafił dwukrotnie, ale Athletic strzeliło o dwie bramki więcej i ze spokojem podchodzi do rewanżu.

Zwycięzca tej pary zmierzy się z Metalistem Charków lub Sportingiem Lizbona, który w 1/16 finału wyeliminował Legię, a później Manchester City. Portugalski zespół, który przed własną publicznością pokonał Ukraińców 2:1 postawił sobie za priorytet wygranie Ligi Europejskiej. Jednak Metalist pod wodzą Myrona Markewicza preferuje bardzo ofensywny styl gry. Strzelił najwięcej bramek w tym sezonie i wygrał pięć z siedmiu ostatnich meczów wyjazdowych. Poza tym argentyński obrońca Marco Torsiglieri, który w poprzednim sezonie występował w barwach Sportingu twierdzi, że wie jak powstrzymać ekipę z Lizbony.

Z kolei zwycięzca pierwszej edycji Ligi Europejskiej w sezonie 2009/10 (wcześniej Puchar UEFA) Atletico wygrało 2:1 w Madrycie z Hannoverem 96, którego piłkarzem jest Artur Sobiech. W Hanowerze już od dawna nie ma w sprzedaży biletów i organizatorzy spodziewają się kompletu publiczności - 44 tys. Zwycięzca tej pary spotka się z AZ Alkmaar lub Valencią. Hiszpański zespół ma przed sobą trudne zadanie, bo choć wystąpi przed własną publicznością, musi odrobić straty z pierwszego meczu - 1:2.