buraku są rewelacją sezonu czy ci się to podoba czy nie. jeżeli nie rozumiesz tego stwierdzenia/określenia to się nie wypowiadaj proszę bo tylko się ośmieszasz. bilbao to nie jest klub jak atletico gdzie sprowadza się gwiazdy tylko promuje się młodych typu muniain, susaeta,ibai gomez, czy de marcos. klub stawiający na wychowanków się ceni

Oceniono 10 razy 8

Jaki hiszpański? Baskowie za ten tekst wysadziliby waszą redakcję w powietrze.

• kaja.gmb

Oceniono 4 razy 2

Nie wiem jak wam, ale mi niezwykle żal, że Borussia nie miała szans zagrać w tych rozgrywkach. Okrutnie zaprzepaściła szansę- patrząc bowiem na dzisiejsze spotkanie, widać, iż obydwie drużyny, szczególnie Bilbao, do defensywy lekce sobie ważą. Gol Falcao przepiękny, ale gdzie byli obrońcy? Przy grze Borussi- bardzo szybkiej, nastawionej na sprinty, ale skutecznej też w obronie, mogliby zajść w Lidze Europy daleko.
    I jakże wspaniale byłoby pooglądać Roberta Lewandowskiego trafiającego w rozgrywkach międzynarodowych!
    ciezki-jak-z-waty.blog.pl/2012/05/09/narodziny-gwiazdy/

• KONIEC

Atletico Madryt wygrywa Ligę Europejską! Z rozstrzygnięciem dyskutować się nie da, ponieważ (oprócz tego, że jest rozstrzygnięciem) to, co przez cały mecz wyprawiali obrońcy Athleticu oraz to, czego przez kilkanaście minut nie wyprawiali jego napastnicy, nie mogło skończyć się inaczej. A poza tym w Atletico był Falcao, istnieje zatem ewentualność, że to po prostu nie mogło skończyć się inaczej. Można tylko żałować wyniku, sugerującego, że Athletic dostał dziś naprawdę solidne lanie. Ale czy nie byliśmy właśnie świadkami solidnego lania? Na koniec wypada tylko mieć nadzieję, że finał Ligi Mistrzów będzie wyglądał podobnie: 90 minut wesołego atakowania się wzajemnie - to byłoby coś. Poza nadzieją wiele może nam przecież nie pozostać. Dziękujemy za udział w relacji.

• PILNE

90. min. + 4

Koniec meczu! ATLETICO MADRYT WYGRYWA LIGĘ EUROPEJSKĄ!

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana w Atletico. Za Ardę Turana wchodzi Dominguez.

Ibai Gomez cały mecz biegał lewym skrzydłem, nie wywołując tam zbyt wielkiego popłochu. Zdecydował się więc zmienić swoje życie, błyskawicznie zbiegł do środka i z prawie 30 m przyłożył tak potężnie, że gdyby nie poprzeczka, byłby piękny gol.

• 90. min. + 2

andreas07:

korespondencja

Moja dziewczyna po strzeleniu trzeciej bramki dla Athletico i widząc rozpacz jednego z graczy Bilabao zadała pytanie: Czy oni o coś walczą?

• 90. min. + 1

yellowCard

Brzydki atak Susaety na nogę Luisa w pełni zasłużenie ukarany żółtą kartkę. To mogło być już trochę ze złości i bezradności.

Kolejna zmiana w Atletico. Za Diego wchodzi Koke.

• 89. min.

Diego po prostu przepięknie zagrywa piętą w bardzo wąską przestrzeń między dwoma obrońcami. Falcao odbiera podanie w polu karnym, ale kąt ma już na tyle ostry, że nawet on nie ma szans, aby trafić.

• 88. min.

Pierwsza zmiana w Atletico. Za Adriana Lopeza wchodzi Salvio.

• 87. min.

Athletic nie poddaje się nawet teraz. Kolejne prostopadłe podanie w pole karne, Llorente wybiega za plecy obrońców. Miranda jednak przejrzał ten plan i w ostatniej chwili podbija piłkę, która zamiast do Llorente leci w ręce Coirtoisa.

• GOOOOOOL

85. min.

goal

Diego! Obrońcy Athleticu pokazali w tej akcji, dlaczego Bilbao nie mogło dziś zdobyć pucharu. Długie podanie do Diega, który ma przed sobą trzech obrońców. Czwarty nabiega na niego z boku, więc Diego szybko przyspiesza. Przed ostatnią przeszkodą zatrzymuje się na chwilę, żeby - w nie za szybkim tempie - po prostu wbiec między rywali i minąć ich zupełnie nie niepokojonym. Kończy uderzeniem na dalszy słupek.

• 84. min.

Athletic zaczął już chyba zawody w tym, jaką sytuację jeszcze można zmarnować. Toquero ucieka obrońcy na lewym skrzydle, dośrodkowuje prosto pod nogi Ibai Gomeza, który... Nie trafia w piłkę.

• 83. min.

Gracze Athleticu wykazują się kompletnym brakiem wyobraźni lub jej nadmiarem - aż trudno zdecydować. Mając niezłą okazją w polu karnym rywali, zamiast wystawić sobie szybko po ziemi na strzał, grają do siebie górne, techniczne piłki. Mimo początkowej przewagi liczebnej, bez trudu zostają z pola karnego wypchnięci.

• 82. min.

Ataki Athletic robią się coraz groźniejsze i to w sensie ścisłym - zakrwawiony Arda Turan schodzi z boiska.

• 81. min.

Muniain pędzi środkiem boiska w stronę pola karnego madrytczyków. Wygląda, jakby liczył na to, że obrońcy się przed nim rozstąpią. Nie tylko się nie rozstępują, ale też piłka ucieka mu na tyle, że bliżej jej zagrania jest wkrótce Courtois, a nie Muniain.

• 80. min.

Falcao dostaje bardzo dobra podanie na lewe skrzydło. Od razu zbiega do środka, mijając pierwszego rywala. Pozostało mu dwóch. Szybko wypracowuje sobie między nimi nieco miejsca i uderza. Chyba nie do końca tak, jak powinien. Piłka leci tak, jakby Falcao nieco skiksował i trafia w słupek!

• 79. min.

Jeżeli Athletic nie strzelił w tej akcji, to ma naprawdę małe szanse strzelić dziś w jakiejkolwiek. Wrzutka w pole karne, Llorente strąca piłkę do Susaety, ale jego strzał odbija Courtois. Do piłki dopada Toquero i uderza, ale pod nogi rzuca mu się obrońca i blokuje strzał. Piłka znów spada pod nogi Susaety. I znów obrońca blokuje!

• 78. min.

Diego przepięknie zagrywa tylną częścią buta do Turana, który dostrzega nieco wysuniętego z bramki Iraizoza i próbuje go przelobować z prawie 25 m. Bramkarz w pora cofa się i w ostatniej chwili łapie zmierzającą idealnie na poprzeczkę piłkę.