Friuli

Juventus

Odśwież
41
Juventus przeważał przez całą pierwszą połowę. Występujący w różowych strojach goście byli jednak bardzo nieskuteczni. Swoje sytuacje miał Marchisio i Pepe, ale na przeszkodzie stawał albo dobrze dysponowany Handanovic, albo brak dokładności.

W drugich 45 minutach do głosu coraz częściej dochodzili gospodarze. Najjaśniejszym punktem w ataku Udinese był Di Natale, brakowało mu jednak wykończenia. Trener Juventusu Antonio Conte chciał ten mecz wygrać - wpuścił na boisko Quagliarellę i Del Piero. Nie udało się jednak sforsować dobrze grającej obrony Udine.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Milanu, Juventus spadł w tabeli Serie A na drugie miejsce (ma tyle samo punktów co mistrzostwie Włoch, ale gorszy bilans bramkowy). Udinese jest nadal trzecie.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu. Juventus nie zdołał przechylić szali na swoją stronę.

90. min. 3 minuty dolicza arbiter.

88. min. Di Natale kolejny raz fatalnie marnuje przewagę zespołu. Udinese miało przewagę w ataku 4:3. Włoski napastnik zdecydował się sam strzelać na bramkę. Obok...

85. min. Del Piero kapitalnie zatańczył z piłką w polu karnym, na końcu wyłożył ją Lichtsteinerowi, ten jednak fatalnie spudłował.

83. min. Najlepsza sytuacja Juve w tej połowie, Quagliarella mocno huknął z 15 metrów w kierunku bramki, Handanovic świetnie paruje piłkę!

80. min. Del Piero zastępuje Pepe.

79. min. Do wejścia na boisko przygotowuje się Alessandro Del Piero.

74. min. Znowu Di Natale, tym razem z rzutu wolnego. Dla Buffona był to zdecydowanie za słaby strzał.

71. min. Di Natale padł w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Słusznie.

69. min. Takim strzałem Asamoah na pewno nie pokona Buffona.

65. min. Handanovic przecina kolejną miękką wrzutkę w swoje pole karne.

62. min. Dobra akcja Juve, zakończona strzałem Marchisio. Juve ma ciągle ten sam problem - nie potrafi trafić z dystansu w bramkę.

59. min. Di Natale nie doszedł do zbyt mocno bitego dośrodkowania. Ma przez to słuszne pretensje do kolegów. Udinese brakuje dokładności.

57. min. Danilo wygrał pojedynek główkowy w polu karnym i zmusił Buffona do dość dużego wysiłku. Tylko rzut rożny dla gospodarzy.

54. min. Kolejna odważna decyzja Pepe, kolejny raz obok bramki.

51. min. Chiellini bardzo blisko strzelenia bramki po stałym fragmencie gry. Bramkarz Udinese na posterunku.

47. min. Od razu zaatakowało Udinese, ale dośrodkowanie Asamoah bardzo nieudane.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Juventus ma przewagę, która na razie nie przekłada się na bramki.

43. min. Vidal zatrzymuje faulem groźny kontratak i tym razem to on dostaje żółty kartonik.

42. min. Ostra gra Udine. Basta i Pinzi w ciągu dwóch minut ukarani żółtymi kartkami.

40. min. Bardzo ostre dośrodkowanie Pirlo z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego, Handanovic nieczysto piąstkował piłkę, ale wszystko dla gospodarzy skończyło się dobrze.

37. min. Vidal zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Decyzja dobra, gorzej z wykonaniem. Łatwa piłka dla bramkarza.

35. min. Marchisio zatańczył przed polem karnym i z miejsca, technicznie uderzył w kierunku bramki. Minimalnie obok prawego słupka.

34. min. Isla postanowił sam zakończyć akcję strzałem, choć na dużo lepszej pozycji był Di Natale. Wysoko nad bramką.

29. min. Ładna akcja Pepe z Lichtsteinerem, strzał tego drugiego został jednak zablokowany. Tylko rzut rożny.

28. min. Gospodarze stosują ostry pressing, ale Juventus na razie spokojnie rozgrywa piłkę. I wciąż ma przewagę.

21. min. Pepe schodzi do środka, piłka jednak trafia do Lichtsteinera. Niedokładnie dośrodkowanie i piłkę ma bramkarz gospodarzy.

18. min. Pirlo prostopadle w pole karne do Matriego, napastnik Juventusu w ostatniej chwili zablokowany przez Ferronettiego.

16. min. Dośrodkowanie Pirlo z rzutu wolnego, Basta wybija na rzut rożny. Z drugiego stałego fragmentu gry nic nie wynika.

12. min. Pierwsze nieśmiałe ataki gospodarzy. Juve na razie pewnie w obronie.

10. min. Simone Pepe zdecydował się na mocny strzał sprzed pola karnego, piłka leciała jednak w środek bramki i Handanovic nie miał żadnych problemów.

7. min. Świetna szansa Marchisio! Włoski pomocnik nie miał kłopotów z dojściem do sytuacji strzeleckiej, zabrakło jednak dokładności. Handanovic miał sporo szczęścia, raczej nie sięgnąłby tej piłki.

3. min. Juventus od początku meczu w natarciu. Bardzo niecelny strzał Marchisio z 20 metrów.

1. min. Początek meczu.

Udinese występuje dziś w roli gospodarza (czarno-białe) stroje, Juventus więc na różowo.

Początek meczu o 18.

Przed meczem: Po wczorajszym wygranej Milanu z Cagliari, Juventus jest drugi w tabeli, ale traci do mistrzów Włoch tylko jedno oczko. Udinese ma trzypunktową stratę.

W drużynie gospodarzy nie wystąpią dziś Barretto, Badu, Coda, Benatia. Juventus ma problem tylko z absencją Vucinica.

Spotkanie Udine - Juve powinno odbyć się 28 sierpnia, włoska liga jednak nie wystartowała przez strajk piłkarzy.