Milan

1 0

Po spotkaniu

Serie A. Milan lepszy od Juventusu

AC Milan wygrał w meczu 14. kolejki Serie A z Juventusem. To druga porażka klubu z Turynu w tym sezonie włoskiej ligi. Zwycięską bramkę drużynie z Mediolanu dał Robinho. Brazylijczyk wykorzystał w 31. minucie rzut karny.

0

Hello! ckekfeb interesting ckekfeb site! I'm really like it! Very, very ckekfeb good!

• KONIEC

Szybko podyktowany rzut karny ustawił mecz. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że są na świecie ludzie, dla których ręce rozciągają się także na solidny kawałek pleców. Ale też dowiedzieliśmy się, że Milan, kiedy ma czego, potrafi bronić w naprawdę wielkim stylu, Juventus za to potrafi posłać w pole karne rywala naprawdę wielkie ilości dośrodkowań. Że jednak było z nimi jak z elokwencją Mikołajka (czyli raczej ilość, niż jakość) - skończyło się 1:0. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• 90. min. + 5

Pogba zostaje wypuszczony prawym skrzydłem. Włącza przyspieszenie, mija jednego rywala, już zbliża się do pola karnego... i wtedy sędzia kończy mecz.

Żółta kartka dla Giovinco za popchnięcie Yepesa i żółta kartka dla Yepesa, hm, za bycie popchniętym przez Giovinco.

• 90. min. + 4

Goście nie rezygnują. Trwa zmasowane natarcie Juventusu. Milan cały czas skutecznie się broni.

• 90. min. + 3

Rzut rożny Milan spróbował do zyskiwania cennych sekund. Nie wiemy jak im poszło z sekundami, ale piłkę stracili błyskawicznie.

• 90. min. + 2

Vucinić wystawia Marchisiowi tak, jakby nie był pewny czy chce, aby Marchisio do tej piłki doszedł. Do piłki dociera Padoin. Wrzuca w pole karne z prawego skrzydła, gdzie po drobnym zamieszaniu piłka zostaje wybita.

• 90. min. + 1

Kolejna akcja Juventusu. Pogba dośrodkowuje z prawego skrzydła, Flamini przejmuje piłkę i wybija. Sędzia dolicza cztery minuty, co oznacza, że możemy zobaczyć jeszcze niejedno takie dośrodkowanie. I niejedno takie wybicie.

Giovinco dostaje doskonałe prostopadłe podanie w pole karne. Pędzi do piłki. Ale nie jest sam. Do piłki pędzi też Amelia. Giovinco jest szybszy, mija Amelię i zostaje przez niego złapany za nogę. Gwizdek sędziego. Ale to nie rzut karny. Giovinco był na ewidentnym spalonym.

• 89. min.

Tak do przewrotki składa się Giovinco...

...a tak do wystawienia języka Quagliarella.

• 88. min.

Pogba idzie sobie prawym skrzydłem, idzie, jeszcze trochę idzie. Obrońcy nie reagują, więc dośrodkowuje. De Sciglio wybija tak, że sam Pirlo lepiej nie wystawiłby Marchisio tej piłki. Pomocnik Juventusu uderza tak, że sam Sebastian Janikowski nie powstydziłby się takiej wysokości nad poprzeczką.

• 87. min.

Pazzini przed polem karnym gości. Niezbyt skrzętnie pilnowany, więc uderza. Wtedy uświadamia sobie, dlaczego nie był zbyt skrupulatnie pilnowany.

• 86. min.

Coraz większa liczba piłkarzy Juventusu naraz w polu karnym Milanu. Gospodarze jeszcze nadążają z wybijaniem piłki, ale wzrok mają coraz bardziej rozbiegany i pojęcie o tym, co się dzieje, coraz mniejsze.

• 85. min.

Rzut rożny dla Juventusu. Pirlo dośrodkowuje, obrońcy Milanu zaskakują rywali i nie wybijają. Zaskoczenie piłkarzy Juventusu wykorzystuje Amelia, który wychodzi z bramki i piąstkuje.

• 84. min.

Zmiana w Milanie. Za Boatenga wchodzi Flamini.

• 83. min.

Świetna akcja Juventusu. Giovinco wycofuje spod linii końcowej, Vucinić uderza, Amelia leży, a strzał przed linią bramkową brzuchem-lub-czymś-umieszczonym-w-okolicy blokuje Constant.

• 82. min.

Rzut rożny dla Milanu. Dośrodkowanie El Shaarawy'ego, Yepes roztrąca obrońców i mocno uderza. Buffon przypomina sobie, że jest Buffonem i łapie piłkę.

• 81. min.

Montolivo bez trudy wyprzedza rywala, ale nie umie wrzucić. Juventus rusza z podręcznikowo zepsutą kontrą. Wtedy ze swoją odpowiedzią rusza Milan. Też niezbyt efektownie, ale Caceres wybija przynajmniej na rzut rożny.

• 80. min.

Pazzini rusza z kontrą. Logika i jego ułożenie ciała wskazują, że będzie przerzucał na lewe skrzydło do niepilnowanego kolegi. Zagrywa jednak do najbliższego przeciwnika.