Liga włoska. Juventus wybudził Zebry

Turyńczycy pokonali Udinese i chyba ostatecznie rozwiali nadzieje, że w wielkim futbolu, zdominowanym przez metropolie, zaistnieje w tym sezonie niebogaty klub z małego miasta

Odśwież
38
Juventus przeważał od początku meczu. Był jednak bardzo nieskuteczny. Świetnie sytuacje marnowali Matri, Quagliarella i Lichtsteiner. Tuż przed końcem pierwszej połowy udało się jednak wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony na bramkę strzelał Quagliarella, Handanovic zdołał jeszcze odbić piłkę, ale z dobitką Matriego już sobie nie poradził.

Udinese po przerwie próbowało odrobić starty i dość szybko to się udało. Po fatalnej stracie Juve w środku pola Floro Flores skutecznie wykończył ładny kontratak. Gospodarze nie rezygnowali jednak z wygranej - w 62. minucie Marchisio kapitalnie przedłużył piłkę do Matriego, który strzałem w długi róg dał Starej Damie prowadzenie. Udinese nie zdołało już wyrównać.

Juventus po 20 kolejkach ma na koncie 44 punkty i po tej kolejce utrzyma prowadzenie w tabeli. W niedzielę Milan gra z Cagliari i może zbliżyć się do lidera na odległość 1 punkta.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Juventus pokonuje Udinese i po tej kolejce nadal będzie liderem Serie A.

90. min. Sędzia doliczył 3 minuty.

85. min. Udinese gra wolno, nie widać, że to właśnie zespół w biało-czarnych strojach przegrywa. Gra toczy się w środku pola, Juventus kontroluje mecz.

81. min. Czyli jednak nie zobaczymy dziś na boisku Alessandro del Piero. De Ceglie zmiania Lichtsteinera i jest to ostatnia zmiana w Juve.

74. min. Uderzał Marchisio, ale bardzo słabo. Bramkarz nie miał żadnych problemów.

71. min. Goście w natarciu, duży błąd defensywy Juve, ale skończył się na rzucie rożnym.

63. min. Estigarribię zmiena Pepe.

62. min. GOL DLA JUVE! Kapitalne wejście Marchisio, który w magiczny sposób przedłużył piłkę do dobrze ustawionego Matriego. Ten z obrońcą na plecach zdołał oddać strzał w długi róg. Handanovic tym razem nie dał rady obronić tej piłki.

60. min. Marchisio przygotowany do wejścia na boisko. Zmienia Quagliarellę.

59. min. Ależ fatalnie spudłował Di Natale! Wystarczyło trafić w bramkę z trzech metrów... Kolejna fatalna strata Juve i szybka kontra gości.

55. min. GOL DLA UDINESE! fatalny błąd Vidala, który stracił piłkę w środku pola i tym samym dał szansę Udine na groźną kontrę. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Floresa, który strzałem w długi róg pokonał Buffona.

54. min. Teraz szansę miał Di Natale! Najlepszy napastnik Udine niekryty oddał kąśliwy strzał zza pola karnego. Jeśli trafiłby w bramkę Buffon nie miałby żadnych szans.

53. min. Vidal przejął piłkę w środku pola i zdecydował się na strzał. Nad bramką.

52. min. Pirlo miał szansę z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego. Po głowie obrońcy piłka wyszła jednak na rzut rożny.

49. min. Estigarribia ładnie zamykał akcję, ale nie trafił w piłkę. To mógł być piękny gol.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy pierwszą połowę na żywo:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Juventus przeważał i sprawiedliwie prowadzi po golu Matriego. Wracamy po przerwie.

43. min. Matri rozgrywa dziś słabe spotkanie - wiele razy miał problemy z przyjęciem piłki, pudłował w dobrych sytuacjach, po prostu był do zmiany. To jednak właśnie on znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasi i dał Juventusowi prowadzenie.

42. min. GOL DLA JUVE! Dośrodkowanie z prawej strony, Quagliarella wygrał pojedynek główkowy i mocno strzelił w kierunku bramki. Handanovic zdołał jeszcze odbić piłkę, ale tuż przed nim znalazł się Matri. 1:0!

37. min. Quagliarella groźnie dośrodkował w kierunku Matriego, ale Handanovic nie dał się zaskoczyć. Udane piąstkowanie.

34. min. Lichtsteiner dostał bezpańską piłkę w oplu karnym - wystarczyło przyjąć piłkę i uderzyć w kierunku bramki. Pomocnik Juve za długo zwlekał i został zablokowany.

29. min. Quagliarella miał dobrą pozycję do strzału. Piłkarze Juve mają bardzo rozregulowane celowniki - znowu wysoko nad bramką.

27. min. Rzut wolny z lewej strony boiska - Piro ciekawie rozegrał go z Estigarribią. Niestety jego uderzenie przeleciało wysoko nad bramką.

23. min. Najlepsza szansa Juve - Piro świetnie rozpoczął kontrę, Giaccherini uruchomił Matriego, ale ten za daleko wypuścił sobie piłkę i przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem.

22. min. Juventus naciera, ale nic z tego nie wychodzi.

17. min. Kolejna świetna parada Buffona! Tym razem strzelał Armero. Znowu rzut rożny.

16. min. Di Natale chciał zaskoczyć Buffona strzałem sprzed pola karnego. Włoski bramkarz broni z najwyższym trudem.

15. min. Pirlo szukał Matriego w polu karnym. Obrońcy Udinese na razie spisują się jednak bez zarzutu.

12. min. Niebezpiecznie po rzucie rożnym dla Juve. Handanovic niepewnie piąstkował, ale nie gospodarzom nie udało się tego wykorzystać.

9. min. Kontra gości. Armero próbował dośrodkować na głowę di Natale, ale sytuację wyjaśnił Chiellini. Rzut rożny.

8. min. Pirlo próbował prostopadłego podania, ale piłkę ma Handanovic.

5. min. Juventus dziś na różowo, goście z Udine w swoich tradycyjnych czarno-białych strojach.

3. min. Pierwsza szansa Juve! Quagliarella świetnie uruchomił Estigarribię, ale ten przegrał w sytuacji sam na sam pojedynek z bramkarzem Udine.

1. min. Początek meczu.

Przed meczem: Juventus ma w tym momencie 41. punktów i o jedno oczko wyprzedza Milan, który jutro podejmie u siebie Cagliari. Udinese traci do Starej Damy trzy punkty.