Ten mecz mi się...
podobał
nie podobał

• KONIEC

Późno strzelona bramka nie powinna nikogo oszukać - Milan grał dziś naprawdę dobrze tylko przez 18 sekund, bo tyle zajęło mu strzelenie pierwszej bramki. Potem zajął się bronieniem prowadzenia, a kiedy kwadrans później je stracił - zajął się bronieniem remisu. Na bronienie porażki Juventus nie dał mu wielkich szans, bo w drugiej połowie dwie bramki strzelił w sześć minut i już nie bardzo było czego bronić. Gol Muntariego sprawił, że Milan może sobie wmawiać, że nie było tak źle, ale prawda jest taka, że przegrał dziś bezdyskusyjnie. Juventus po tym zwycięstwie zrównuje się punktami z drugim w tabeli Napoli i do prowadzącej Romy traci tylko dwa punkty. Milan traci tylko punkt, ale do jedenastej Atalanty. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc.

• 90. min. + 5

Jeszcze podanie do Giovinco, który daje się złapać na spalonym. Milan wznawia grę, ale zaraz potem sędzia kończy mecz.

• 90. min. + 4

Rzut rożny dla Milanu, który jakby złapał wiatr w żagle, do piłki rzucił się, a raczej skoczył wysoko Constant, ale piłka spadła mu na kark i karkiem tym uderzona poleciała nad bramką Buffona.

• 90. min. + 2

Podanie do rozpędzonego Giovinco, który przyjmuje piłkę i natychmiast przestaje być rozpędzonym Giovinco, a staje się Giovinco obolałym po tym, jak Muntari go podciął. Sędzia pokazuje pomocnikowi Milanu żółtą kartkę.

Sędzia dolicza cztery minuty.

No proszę, a jednak, uśpiono naszą czujność, czujność Juventusu również. Nonszalancja Pogby, któremu trójka rossonerich zabrała piłkę, w trójce tej był Muntari, który pognał na bramkę i bum! Czy będzie się jeszcze działo?

• GOOOOOOL

90. min.

Muntari!

• 89. min.

Rzut wolny dla Milanu jakieś 40 m od bramki Buffona. Krótkie rozegranie zamiast wrzutki, piłka trafia do Constanta, który naprawia to niedopatrzenie i miękko dośrodkowuje. Niang skacze do piłki, strąca ją, ale prosto pod nogi Chielliniego, który wybija.

• 88. min.

Vidal do Giovinco, który stanał przed szansą na 4:1, ale zgubił go perfekcjonizm, tudzież nonszalancja, tudzież ślamazarność, no w każdym razie coś, co pozwoliło wrócić Abatemu i zabrać mu piłkę.

• 87. min.

Akcja Milanu, podanie na lewe skrzydło do Nianga, ale Pogba łatwo go wyprzedza i zabiera mu piłkę. Napastnik Milanu postanawia się zemścić i podcina rywala od tyłu. Sędzia jest chyba w litościwym nastroju, bo nie pokazuje Niangowi kartki, tylko cierpliwie tłumaczy, że według przepisów mógłby.

• 85. min.

Zmiana w Juventusie: Llorente za Teveza, i zmiana w Milanie: Poli za De Jonga.

• 84. min.

Pirlo podaje przed pole karne do Chielliniego, który próbuje odegrać przed pole karne. Obrońcy Milanu znajdują w sobie jeszcze dość energii, żeby podanie zablokować, ale już nie żeby wybić piłkę gdzieś dalej. Dopada do niej Giovinco i uderza z pierwszej piłki. Nad poprzeczką.

• 83. min.

Moglibyśmy w tym momencie zacytować inżyniera Mamonia, ale ponieważ jesień taka piękna, zacytujemy Grzegorza Turnaua, bowiem nie dość, że za bardzo nie dzieje się nic, to jeszcze mamy obawy, że nie stanie się (już) nic, aż do końca. Ale kto wie, może jeszcze zwiedzie nas ciągnący ulicami tłum.

• 81. min.

Milan wygląda, jakby czekał już tylko na końcowy gwizdek, co w sumie świadczy o konsekwencji, bo dokładnie to Milan robił odkąd tylko strzelił bramkę. Akcja Juventusu, podanie w pole karne Milanu do Vidala, który przyjmuje piłkę, odwraca się i przy niespecjalnie zainteresowanych tym faktem obrońcach uderza. Piłka leci nad poprzeczką.

• 79. min.

Rzut rożny dla Juventusu po tym jak Pogba od niechcenia nabił Constanta, bo nie wyszło mu dośrodkowanie. No ale rzut rożny też nie wyszedł. Juventus się nie przejmuje i pogodnie wymienia podania na połowie Milanu.

• 78. min.

Vidal pędzi na bramkę Juventusu, na linii pola karnego podaje do Giovinco, który próbuje oddać piłkę wbiegającemu Tevezowi. Oddaje jednak biegnącemu obok Montolivo.

• 75. min.

Po czerwonej kartce dla Mexesa był rzut wolny dla Juventusu, a jak rzut wolny to Pirlo. Pirlo uderzył prawie idealnie, jednak Abbiati strącił jeszcze piłkę ze spojenia i wybił przed siebie, a przed sobą miał, wyrośniętego jak las krzyży ze scenopisu, Chielliniego, który dokończył dzieła zniszczenia.

• GOOOOOOL

75. min.

Chieillini!

• 73. min.

CZERWONA KARTKA DLA MEXESA! Takie jak zwykle Świetne podanie Pirlo do Giovinco, Mexes fauluje go od tyłu za co dostaje żółtą kartkę. Nie podoba mu się to i postanawia sędziemu to i owo wyjaśnić. Za to dostaje kartkę czerwoną i to chyba nawet bez użycia drugiej żółtej.