Milan
(39)

Liczba oddanych głosów: 60

• KONIEC

Juventus po tym meczu ma 18 punktów przewagi nad Milanem i już tylko czterech brakuje mu do obronienia mistrzostwa Włoch. Milan jest w tabeli trzeci i zaledwie o punkt wyprzedza Fiorentinę, co oznacza, że do końca sezonu będzie musiał walczyć o prawo gry w Lidze Mistrzów, co dość dobrze podsumowuje ten sezon Serie A. Hit ligi włoskiej okazał się bardziej włoski, niż hitowy - obie drużyny dzielnie przeszkadzały sobie nawzajem w rozgrywaniu piłki, nieco gorzej natomiast radziły sobie ze strzelaniem. Jeden błąd, choć popełniony przez dwóch piłkarzy (Abate i Amelię) oraz jeden perfekcyjnie strzelony karny sprawił, że skończyło się jak się skończyło. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Dobranoc!

• 90. min. + 3

Juventus nie miał zamiaru przeprowadzać kolejnego ataku pozycyjnego, piłka pozostała w środku pola, z każdym kopnięciem mniej interesująca również dla zrezygnowanych piłkarzy Milanu. Sędzia kończy tę scenkę ostatnim gwizdkiem.

• 90. min. + 2

Ostatnia zmiana w Juventusie. Schodzi Asamoah, wchodzi Peluso.

Ciekawy strzał Montolivo - piłka kopnięta z 30-go metra, tak niby od niechcenia, ale kozłując dotarła do Buffona całkiem szybko. Ten jednak piłkę złapał.

Sędzia dolicza dwie minuty.

Kolejna zmiana w Juventusie. Vucinicia zmienia Quagliarella.

• 89. min.

Rzut wolny dla Milanu. Montolivo uderza z dystansu, piłka trafia prosto w Pazziniego, który w ten sposób zgrywa Mexesowi. Francuz uderza, nie trafia, ale może zwalić winę na kogoś innego. Dokładniej - na Pazziniego, który stał na pozycji spalonej.

• 87. min.

Juventus miał wielką szansę na kolejną groźną akcję - Pogba zagrywał w polu karnym górą do El Sharaawy'ego, jednak ten nie miał czystej przestrzeni przed bramką, dlatego zdecydował się wycofać - być może przypomniał sobie, że Stara Dama już prowadzi i nie musi się spieszyć.

• 86. min.

Milan wymienia serię podań na lewym skrzydle, ale nic sensownego z nich nie wynika. W końcu piłka trafia do Montolivo, który dochodzi do wniosku, że podania miały już swoją szansę i ją zmarnowały. Zamiast tego postanawia strzelić z 30 m. Buffon postanawia obronić.

• 85. min.

Fatalna strata Mexesa w środku pola mogła zakończyć się przykro, gdyby Asamoah zdecydował się na szarżę na bramkę - ten zdecydował poczekać na partnerów i tym samym zaprzepaścił szansę na ukaranie Francuza.

• 83. min.

Pogba ładnie przedziera się pod pole karne Milanu, ale Mexes zatrzymuje jego podanie świetnym wślizgiem. Bojan wyprowadza piłkę, ale zaraz pada podcięty przez Vucinicia. Milan wznawia błyskawicznie i dopiero na połowie rywala orientuje się, że sędzia prosi, żeby ze wznowieniem jednak poczekać na niego.

• 81. min.

Z boiska schodzi Lichtsteiner. W jego miejsce szeregi Juventusu uzupełnia Padoin.

• 81. min.

Constant skutecznie przedziera się lewym skrzydłem, jednego rywala mija, drugiemu ucieka, ale potem dośrodkowuje do band za bramką Buffona.

• 80. min.

Constant wyprowadzał kontratak gości, a konkretnie swój i Boatenga, który towarzyszył mu w tej dynamicznej akcji. Dośrodkowanie do dynamicznie wchodzącego w pole karne Prince'a minimalnie go ominęło.

• 78. min.

Milan próbuje atakować, ale tak, żeby na pewno nie zagrozić bramce Buffona. Najpierw Constant podaje do Boatenga sprytnie, ale niecelnie. Chwilę później Boateng pokazuje, że również potrafi niecelnie podawać.

• 77. min.

Dośrodkowanie Constanta było za mocne, trudno podejrzewać, że piłkarz Milanu chciał podać do stojącego na przeciwległym skrzydle Abate. Ten jednak przytomnie piłkę zgarnął, jednak koncept na rozegranie tego ataku pozycyjnego Milanowi się posypał.

• 75. min.

Milan przypomniał sobie, że przegrywa i postanowił ten stan zmienić. Śliczne podanie Constanta do El Shaarawy'ego, który dośrodkowuje. Bojan strąca piłkę prosto pod nogi Pazziniego, ale natychmiast atakuje go kilkunastu obrońców Juventusu. Pazzini oddaje piłkę Muntariemu, który uderza zza pola karnego. Buffon jednak pewnie łapie piłkę.

• 73. min.

Nareszcie ciekawa akcja Milanu. Boateng urwał się Chielliniemu na prawym skrzydle, zgrał w pole karne do Pazziniego, ale nie trafił. Interweniował bardzo skutecznie Barzagli.

• 72. min.

Rzut wolny dla Juventusu. Pirlo dośrodkowuje, strącenie piłki, ale żaden z piłkarzy Juventusu nie jest w stanie jej przyjąć. Dopada za to do niej Pazzini i pokazuje jak powinno się wykopywać piłkę.

• 71. min.

Mexes jest kolejnym piłkarzem, którego interwencje przestały podobać się sędziemu. Po faulu na Vuciniciu arbiter wyciąga kartonik.