Olimpico Grande Torino

Fiorentina

Odśwież
45
KONIEC W drugiej połowie mecz był bardziej wyrównany, ale i tak to Juventus zaprezentował się zdecydowanie lepiej. Gospodarze grali znakomicie. Boruc popełnił błąd przy pierwszym golu, kiedy wypluł piłkę przed siebie, umożliwiając Bonucciemu dobitkę, ale przy sytuacji sam na sam z Matrim nie miał szans. A to właśnie Boruc był najlepszym zawodnikiem gości. Wybronił kilka sytuacji sam na sam oraz wiele mocnych, świetnych strzałów. Gdyby nie on, "Stara Dama" wygrałaby znacznie wyżej.

90. min. +4 Koniec meczu.

90. min. +1 Bardzo groźne zamieszanie w polu karnym Juventusu! Piłka odbija się jednak na rzut rożny, choć sędzia nie zauważa tego i nie gwiżdże.

90. min. Sędzia dolicza cztery minuty.

88. min. Ostatnia zmiana też w Juventusie. Pazienza za Vidala.

87. min. De Ceglie za Pepego, którego zaczęły łapać skurcze.

84. min. Ostatnia zmiana w Fiorentinie. Na boisko wchodzi Silva.

83. min. Pepe po raz kolejny rusza ze świetną akcją, ale prawie wybiega za linię końcową. Wycofuje do rywala.

82. min. Behrami po raz kolejny brutalnie fauluje Marchisia, ale sędzia nie pokazuje mu drugiej żółtej kartki.

78. min. Zmiana w Juventusie. Za Vucinicia wchodzi Estigarribia.

76. min. Marchisio strzela, Boruc broni po raz kolejny.

75. min. Żółta kartka dla Munariego za uderzenie łokciem Marchisia w powietrzu.

71. min. Zmiana w Fiorentinie. Ljajić za Vargasa.

69. min. Kolejna niewiarygodna interwencja Boruca! Matri świetnie strzela, a Boruc frunie w bramce i wyciąga to uderzenie! Pojedynek dwóch najlepszych piłkarzy swoich drużyn dla Polaka.

68. min. Żółta kartka dla Behramiego, który popychał Matriego i gdyby nie sędzia, pewnie rzuciłby się na niego z pięściami.

64. min. 2:1! Matri! Obrońcy i napastnicy ustawieni idealnie w linii, przeszła tam jakoś prostopadła piłka, którą dopadł Matri, w jego stronę wybiegł Boruc, ale było za późno. Matri puścił piłkę obok bramkarz i wyprowadził Juventus ponownie na prowadzenie.

61. min. I nadeszły trudne chwile dla gospodarzy, bo ich rywale poczynają sobie coraz odważniej. Moment rozbicia Juventusu, ale gra powoli zaczyna się kleić.

57. min. 1:1! Jovetić! Kompletnie rozklepana obrona gospodarzy i Jovetić bardzo ładnym strzałem pokonuje Storariego!

56. min. Matri przedostał się w pole karne, przepchnął się przez jednego obrońcę, ale w ostatniej chwili zdołał wygarnąć piłkę wracający Gamberini.

53. min. I oto właśnie Gilardino z akcją. Nic z tego jednak nie wyszło, a już po chwili z kontrą wychodzili piłkarze Juve.

49. min. Marchisio nadal na boisku, a za Cerciego wszedł w przerwie Gilardino i od tej pory, dzięki niemu, Fiorentinie zdarza się atakować.

46. min. Początek drugiej połowy.

PRZERWA Przez pierwsze 45 min. Fiorentina była potrzebna na boisku tylko w jednym celu - żeby Juventus miał kogo bić. Gospodarze grają naprawdę znakomicie. Świetne prezentowanie się ułatwiają im z kolei goście, którzy grają naprawdę słabo. Co prawda Boruc popełnił błąd przy golu, ale gdyby nie on, padłoby kilka innych bramek.

45. min. +3 Koniec pierwszej połowy.

45. min. +2 Tym razem przepiękna akcja Barzagliego. Nic jednak z niej nie wyszło.

45. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

44. min. Kolejna świetna akcja Juventusu, ładnie zaprezentował się Vucinić, ale on też kończył i z ostrego kąta próbował trafić na dalszy słupek, a spudłował. Lecz minimalnie.

43. min. Gdyby tylko Pepe rozejrzał się trochę, zobaczyłby, gdzie wbiega Vidal i wypuściłby w kapitalny sposób na sam na sam z Borucem. Ale zauważył to za późno.

39. min. Gospodarze naprawdę robią z rywalami, co chcą. Tym razem uderzenie trochę w ciemno, dzięki czemu piłka przelatuje wysoko nad bramką Boruca i Polakowi wystarczyło na wszelki wypadek wyciągnąć ręce w górę.

35. min. I Boruc po raz kolejny ładnie ratuje swój zespół po zamieszaniu i próbie strzału z bliskiej odległości.

33. min. Za to teraz Pepe biegnie zwolnionym przez niego prawym skrzydłem. Zagrywa ładnego krosa, ale Matri zostaje w ostatniej chwili uprzedzony.

32. min. Pasqual uderza z kilkudziesięciu metrów. A trafia jeszcze dalej w trybuny.

28. min. Po raz kolejny Boruc dobry wyjściem ratuje swój zespół. Może i popełnił błąd, ale roboty ma tyle, że nic dziwnego, że przecieka mu przez palce...

26. min. Na boisku wciąż jest Marchisio, który poważnie ucierpiał w starciu kilka minut temu. Trener jednak zapewne zadba o jego zdrowie i nie każe mu wracać na murawę w drugiej połowie.

22. min. Vidal kapitalnie wrzuca piłkę wprost na nogę znajdującego się w polu karnym Matriego, ale ten fatalnie kiksuje i przenosi piłkę znacznie nad poprzeczką.

21. min. Kolejne mocne uderzenie z dystansu, po ziemi. Tym razem Boruc jednak bardzo pewnie łapie.

17. min. Boruc w naprawdę poważnych tarapatach. Akcja za akcją, trudno zliczyć który to już rzut rożny dla piłkarzy "Starej Damy".

13. min. 1:0! Bonucci! Podanie z rzutu rożnego po ziemi w pole karne, płaski strzał Vidala broni Boruc, ale wybija przed siebie, tuż pod nogi Bonucciego, który bez trudu dobija.

12. min. Kolejna groźna akcja gospodarzy. Na razie goście skutecznie bronią się jednak przed utratą bramki.

10. min. Matri świetnie zagrywa do Pepego, który znalazł się właściwie sam na sam z Borucem, ale Pepe... po prostu nie trafił w piłkę. I prawie się przy tym przewrócił.

6. min. Potężne uderzenie Marchisia sprzed pola karnego! Boruc przenosi piłkę nad bramką na rzut rożny.

4. min. Juventus atakuje od samego początku. Boruc nie będzie miał dziś łatwego życia.

1. min. Gramy!

Przed meczem: Po siedmiu spotkaniach Juventus plasuje się na trzeciej pozycji i jeśli wygra to spotkanie przynajmniej na chwilę obejmie prowadzenie w tabeli Serie A. Do lidera Udinese, który gra jutro z Napoli, traci bowiem dwa punkty. Fiorentina jest póki co na miejscu dziesiątym ze stratą czterech 'oczek' do Juventusu.