Giuseppe Meazza

Napoli

Odśwież
44
Losy meczu rozstrzygnęły się w 41. minucie. Obi faulował Maggio i za to przewinienie dostał drugą żółtą kartkę. Co więcej, arbiter wskazał na jedenasty metr, choć powtórki pokazały, że faul był jeszcze przed polem karnym. Hamsik nie wykorzystał rzutu karnego, ale jego strzał dobił Campagnaro.

Po przerwie Inter nie miał sił przeciwstawić się Napoli. Goście grali uważnie w obronie, w ataku wykorzystywali przewagę liczebą. Najpierw fatalny błąd popełnił Nagatomo, który dał się wyprzedzić Hamsikowi. W 75. minucie Słowak wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik meczu na 3:0.

Dla Interu to trzecia porażka w Serie A w tym sezonie. Podopieczni Claudio Ranieriego mają po 5 meczach na koncie tylko 4 punkty (16. miejsce). Napoli awansowało na fotel lidera. W niedzielę o 20.45 kolejny hit - Juventus podejmuje AC Milan.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +2 Koniec meczu! Inter przegrywa w hicie Serie A z Napoli 0:3:

90. min. +1 Pazzini w swoim stylu wyskoczył zza pleców obrońców. Minimalnie obok bramki.

90. min. 2 minuty dolicza sędzia.

90. min. Złe dośrodkowanie Zarate. Piłkę ma De Sanctis.

85. min. Ostatnie próby uratowanie honoru przez gospodarzy. Nic się nie udaje.

83. min. Zawiedzeni kibice opuszczają stadion. Szans na odwrócenie losów meczu Inter już nie ma.

80. min. Grobowa atmosfera w Mediolanie, gospodarze czekają już na koniec meczu. I chyba mają nadzieję, że więcej bramek już im dzisiaj nie wpadnie.

75. min. 3:0! Pogrom Interu na San Siro. Hamsik pewnie wykorzystuje sytuację sam na sam z Julio Cesarem. Asysta Lavezziego.

74. min. Kapitalne, 40-metrowe podanie Stankovica do Pazziniego. Włoski napastnik na minimalnym spalonym.

70. min. Gospodarze są podłamani przebiegiem meczu, ale wciąż próbują. Kolejne dośrodkowanie Maicona, kolejny raz górą byli obrońcy Napoli.

66. min. Ależ fatalnie przestrzelił Zuniga... Hamsik wyłożył mu piłkę na 5 metr, a ten nie trafił w bramkę.

57. min. Napoli prowadzi już 2:0! Fatalny błąd Nagatomo... Tuż przed polem karnym wyprzedził go Maggio, podłożył nogę i strzelił obok bezradnego Julio Cesara. Inter w fatalnej sytuacji.

56. min. Lavezzi miał szansę na groźny strzał po ładnej kontrze, ale tylko on sam wie co zrobił... Strzał wysoko nad bramką.

51. min. Ależ było groźnie! Pazzini łatwo ograł obrońcę i ostro dośrodkował w stronę Alvareza. Zabrakło centymetrów by sięgnąć piłki.

50. min. Inter w dziesiątkę, ale atakuje. Na razie jednak Pazzini i Forlan mają problemy z wypracowaniem sobie pozycji...

48. min. Maggio w ostatniej chwili zablokowany przez obronę Interu i tylko rzut rożny dla Napoli.

46. min. Zaczynamy drugą połowę.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Inter przegrywa i gra w dziesiątkę. Czy Ranieri jest w stanie zmotywować drużynę w szatni? Wracamy po przerwie.

45. min. Ależ emocje na San Siro. Żółta kartka dla Lucio, żółta dla Julio Cesara, który niemal pobił arbitra...

43. min. ... i już przegrywa 0:1! W prawdzie strzał Hamsika obronił Julio Cesar, ale Campagnaro świetnie dobił strzał kolegi!

41. min. Będzie karny dla Napoli! Obi fauluje w polu karnym za co jeszcze dostają żółtą kartę. Drugą! Inter gra w dziesiątkę... Powtórki pokazują, że faul był jeszcze poza polem karnym.

38. min. Pandev miał przed sobą tylko obrońcę i bramkrza i... prawie zabił się na piłce. Od bramki Inter.

37. min. Lavezzi brutalnie faulowany przez Chivu. Żółta kartka dla Rumuna.

35. min. Zanetti faulował Lavezziego na linii pola karnego, ale... sędzia tego nie widział. Gramy dalej.

30. min. Ależ blisko był Zuniga! Zdołał uwolnić się spod opieki obrońcy, ale piłka była minimalnie przeciągnięta. Nad bramką.

26. min. Inter w natarciu. Obi ostro dośrodkował z lewej strony, ale żaden z jego partnerów nie zdołał przeciąć piłki.

24. min. Strzelał Zanetti, De Sanctis wypuścił piłkę z rąk, Pazzini zdołał wepchnąć piłkę do siatki, ale arbiter podniósł chorągiewkę. Słusznie nieuznany gol.

22. min. Cannavaro z rzutu wolnego. Wysoko nad bramką.

19. min. Ostre dośrodkowanie Campagnaro na długi słupek, akcję zamykał Zuniga, ale w bramkę nie udało się trafić.

16. min. Było groźnie! Świetnie podanie Maicona do Pazziniego, ale napastnik Interu w trudnej pozycji przenosi piłkę nad poprzeczką.

13. min. Forlan zszedł z lewego skrzydła do środka i bardzo groźnie uderzył w kierunku dalszego słupka. Zabrakło pół metra.

9. min. Żółta kartka dla Obiego.

9. min. Forlan zaryzykował i próbował z wysokiej piłki mocno strzelać z woleja. Nie trafił.

7. min. Inter atakuje, ale na razie ani Forlan ani Pazzini nie dochodzą do piłek.

4. min. Znowu Maicon próbował się przebijać przez obronę, znowu się nie udało. Brazylijczyk wraca do składu i od razu jest bardzo widoczny w ofensywie.

2. min. Pierwszy rzut rożny dla gości, na razie obrona Interu sobie radzi.

2. min. Pierwsza oskrzydlająca akcja Interu, Maicon przewrócił się w polu karnym, ale sędzia nie wskazał na 11. metr boiska.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra. Gramy!

To pierwszy z hitów tej kolejki Serie A. Jutro włoski klasyk - przewodzący tabeli Juventus podejmie w Turynie mistrza - AC Milan.

Inter to wicemistrz Włoch z poprzedniego sezonu, Napoli zajęło na finiszu trzecie miejsce. Obie drużyny mają za sobą ciężkie wtorkowe mecze (Inter wygrał na wyjeździe 3:2 z CSKA, Napoli pokonało 2:0 Villareal) w Lidze Mistrzów. Jak poradzą sobie w sobotę?