Artemio Franchi

Lazio

Odśwież
28
Fiorentina jako pierwsza wyszła na prowadzenie, gdy już w ósmej minucie Cerci zachował się bardzo przytomnie w zamieszaniu w polu karnym i z ostrego kąta trafił do bramki strzeżonej przez Marchettiego.

Goście wyrównali już dwadzieścia minut później, gdy Hernanes łatwo ograł obrońcę w polu karnym i strzałem z ostrego kąta pokonał polskiego bramkarza. Boruc nie zawinił, choć kilku najlepszych bramkarzy na świecie mogłoby mieć szanse na wybronienie tego uderzenia.

W drugiej połowie oba zespoły miały kilka sytuacji na zmianę wyniku, jednak udało się to tylko gościom na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Bardzo ładnym zgraniem głową w polu karnym popisał się wówczas Sculli, który podał do Klosego, a ten z najbliższej odległości nie dał szans Borucowi.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

93. min. Koniec meczu we Florencji. Gospodarze przegrali z byłym zespołem swojego trenera, mimo że sprawiedliwszym rezultatem byłby chyba remis

88. min. Wymarzona okazja dla Fiorentiny, gdy piłkę przed polem karnym dostał Santiago Silva. Strzela mocno, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką

82. min. Boruc pokonany! Polski bramkarz był bez szans po strzale głową Klosego z najbliższej odległości. Piłkę zgrał Niemcowi bardzo ładnie Giuseppe Sculli i nie pozostało mu nic innego jak trafić do siatki obok bezradnego Boruca

79. min. Dwa strzały Lazio w odstępie kilku minut, jednak Boruc przy żadnym z nich nie dał się zaskoczyć. Przy drugim nawet nie musiał się specjalnie wysilać, bo Klose głową strzela niecelnie

68. min. Marchetti ratuje Lazio przed utratą gola! Strzał z prawej strony oddaje Cisse, jednak bramkarz gości efektownie broni

60. min. Zza pola karnego uderza Santiago Silva, jednak prosto w Boruca, który pewnie łapie futbolówkę

58. min. Znów szansa dla gospodarzy, jednak strzał z pola karnego Alessio Cerciego przechodzi nad poprzeczką

52. min. Okazja dla Fiorentiny, jednak mocno bitego dośrodkowania z lewego skrzydła, nie przeciął żaden z piłkarzy "Fiołków"

50. min. Polak znów pewnie broni płaski strzał tuż przy słupku. Uderzał Abdoulay Konko, ale Boruc nie dał się zaskoczyć i złapał piłkę

48. min. Fantastyczna interwencja Boruca na otwarcie drugiej połowy. Strzał z najbliższej odległości głową Andre Diasa, Polak wybija przed siebie i po krótkim zamieszaniu w polu karnym, goście oddają jeszcze niecelny strzał

Pierwsza połowa:

45. min. Sędzia kończy pierwszą połowę. Remis wydaje się wynikiem sprawiedliwym.

44. min. Lazio długo rozgrywa piłkę, ale nie ma pomysłu, jak ugryźć defensywę rywali.

39. min. Bardzo groźna akcja Fiorentiny - dobra długa piłka na lewą stronę do Pasquala, który wpadł w pole karne i strzelił/dośrodkował z ostrego kąta. Piłka przeszła pod nogami bramkarza rywali, ale nie trafiła do bramki.

37. min. Gonzalez próbował pokonać Boruca płaskim strzałem z prawej strony pola karnego, ale pomylił się o dobry metr.

35. min. Lazio po strzelonej bramce przejęło inicjatywę.

32. min. Boruc obronił strzał głową Hernanesa - Polak wolał nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

28. min. GOL dla Lazio! Hernanes dostał piłkę na lewą stronę pola karnego, ograł rywala i z dość ostrego kąta precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał Artura Boruca. Polak nie zawinił, ale wydaje się, że kilku bramkarzy na świecie wybroniłoby ten strzał.

23. min. Dawno nie oglądaliśmy żadnej składnej akcji. Sporo walki, gospodarze mają optyczną przewagę, ale wiele na boisku się nie dzieje.

18. min. Wciąż ciężko cokolwiek napisać o grze Boruca, Polak nie ma nic do roboty.

14. min. Cisse potężnie zza pola karnego, Boruc nie miałby szans, ale piłka minęła słupek jego bramki o pół metra.

11. min. Fiorentina spokojnie rozgrywa piłkę, Boruc nie ma nic do roboty.

8. min. GOL dla Fiorentiny! Pierwsza groźna okazja w meczu i gol! Cerci zachował się najprzytomniej w zamieszaniu pod bramką i z ostrego kąta mocnym strzałem pokonał Marchettiego.

5. min. Szarpane pierwsze minuty, dużo niedokładności.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

Po czterech kolejkach Fiorentina z siedmioma punktami na koncie znajduje się na szóstej pozycji, a Lazio z dorobkiem pięciu punktów na trzynastej.