21.04.2012, godzina 15:30

Werder Brema

1 2

Odśwież
Jesteś z dala od komputera? Śledź relację z meczu Bayernu i Borussii na m.sport.pl
32
Zobacz jak Bayern pokonał Weder - na Z Czuba.tv »

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bez bramek, choć tuż przed przerwą blisko otwarcia wyniku był Ivica Olić, który trafił w poprzeczkę.

Sześć minut po wznowieniu gry gola dla gospodarzy zdobył Naldo, który po rzucie rożnym wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Bayern rzucił się do odrabiania strat, ale dopiero wejście Francka Ribery'ego odmieniło sytuację na boisku. Francuz jedenaście minut po wejściu na boisko, przeprowadził rajd lewym skrzydłem, po którym dośrodkował w pole karne. Do piłki nie był w stanie dojść żaden z jego kolegów, ale wyręczył ich Naldo, który przez nikogo nie atakowany zdobył swojego drugiego gola w tym meczu - niestety samobójczego.

Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Ribery, który przedryblował w polu karnym obrońcę i strzałem z ostrego kąta pokonał Tima Wiesego.

Mimo zwycięstwa Bayern traci do prowadzącej w tabeli Borussii osiem punktów. Do końca pozostały dwie kolejki, ale drużyna Polaków pokonując swoją imienniczkę z M'gladbach, zapewniła już sobie drugie mistrzostwo z rzędu.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu!! Bayern w ostatniej chwili "uciekł spod topora", teraz pozostaje mu czekać na rozstrzygnięcie w meczu Borussii z jej imienniczką z Moenchengladbach! Relacja na żywo na Sport.pl od 18:30

90. min. +1 GOOOL dla Bayernu!!!!! Ribery trafia w doliczonym czasie dając Bayernowi jeszcze teoretyczną szansę na dogonienie Borussii! Francuz w polu karnym przedryblował obrońcę i strzałem z ostrego kąta pokonuje Wiesego!

89. min. Ostatnie minuty meczu - Bayern wciąż ciśnie, a na strzał zza pola karnego decyduje się Kroos. Uderza z pierwszej piłki i minimalnie pudłuje!

80. min. Dośrodkowanie do Muellera, a ten z najbliższej odległości strzela głową nad poprzeczką! Co za sytuacja piłkarza Bayernu!

79. min. Podanie na przedpole do Ribery'ego, który uderza mocno i płasko, ale niecelnie!

75. min. Bayern wyrównuje!!!!!! Bramka samobójcza zdobywcy pierwszego gola czyli Naldo. Z prawej strony płasko dośrodkował Ribery, a Naldo nie atakowany przez nikogo, wbił piłkę do własnej bramki

73. min. Usami uderza pod poprzeczkę, ale Wiese pewnie broni

68. min. Pizarro uderza zza pola karnego, ale piłka przelatuje nad poprzeczką

64. min. Podwójna zmiana w Bayernie - wchodzą Ribery i Kroos, a na ławce usiedli Olić i Pranjić

63. min. Muller wbiega w pole karne, ale w ostatniej chwili wślizgiem blokuje go Naldo. Piłkarz Bayernu pada na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu

61. min. Schweinsteiger ostro fauluje rywala, ale nie ma kartki. Z kolei za linią końcową rozgrzewa się Franck Ribery

51. min. GOOOOL dla Werderu!!!! Po rzucie rożnym małe zamieszanie w polu karnym, a do bezpańskiej piłki dopada Naldo, który z najbliższej odległości wbija piłkę do bramki

50. min. Pizarro strzela głową, a piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę fantastycznie wybija Neuer!

49. min. Wyborna szansa przed Ivicą Oliciem po tym jak dostał piłkę po lewej stronie pola karnego. Chorwat miał przed sobą już tylko bramkarza Werderu, ale z ostrego kąta posłał piłkę obok słupka

47. min. Druga połowa spotkania rozpoczęła się, na razie spokojne ataki Bayernu

I połowa:

45. min. Muller uderza zza pola karnego, ale futbolówka przelatuje kilka metrów nad bramką. Chwilę później sędzia kończy pierwszą połowę spotkania

43. min. Ivica Olic wpada w pole karne rywali i mocno uderza na bramkę. Bramkarz nie sięgnął piłki, która odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole

40. min. Werder konstruuje ataki na połowie Bayernu, ale nie jest w stanie zagrozić bramce Neuera

33. min. Znów nudniejszy fragment meczu.

22. min. Świetna okazja dla Werderu, ale Rosenberg strzela w trybuny.

19. min. Znakomita obrona Wiese po uderzeniu szczupakiem Petersena.

16. min. Brzydki faul na Neuerze Rosenberga.

11. min. Oprócz wspomnianej sytuacji Petersena niewiele się dzieje na boisku w Bremie. Uważna gra z obu stron. Zawodnicy notują sporo strat.

2. min. Petersen zmarnował znakomitą okazję do strzelenia gola dla Bayernu. Po dośrodkowaniu z prawej strony znalazł się sam na sam z Wiese, ale nie trafił w piłkę.

1. min. Bayern już nie wierzy w zdobycie mistrzostwa Niemiec i wszystkie siły rzuca na Ligę Mistrzów. Dowód? Wystarczy spojrzeć na mocno rezerwowy skład Bayernu.

Zaczęli!

Przed meczem:
Na trzy kolejki przed końcem sezonu Bayern traci do Borussii osiem punktów. Jeśli chce marzyć o mistrzowskim tytule musi spotkanie z Werderem wygrać. Dortmundczycy grają dziś z Borussią M'Gdladbach o godz. 18.30. Czy Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski będą świętować drugie z rzędu mistrzostwo Niemiec jeszcze przed wyjściem na boisko?