VfB Stuttgart

0 0

Odśwież
46
Koniec meczu. Bez bramek na Mercedens Benz Arena, ale w starciu 8. drużyny z czerwoną latarnią ligi to VfB wypadło poniżej oczekiwań. Nie potrafiło skonstruować klarownych akcji i sforsować mądrej, dojrzałej obrony Kaiserslautern. Bardzo dobrze w defensywie spisał się Ariel Borysiuk, grając czysto, pewnie i popisując się kilkoma imponującymi interwencjami. Wspaniały występ zanotował bramkarz K'lautern Tobias Sippel. Co ciekawe, sędzia nie pokazał ani jednej kartki w całym spotkaniu.

91. min. Florian Dick zmarnował ostatnią szansę na strzelenie gola. Sędzia kończy spotkanie.

90. min. I jeszcze ładna kacja Lautern - będzie rzut rożny.

90. min. Ibisević urwał się skrzydłem po podaniu Schiebera, ale zmuszony do strzelania lewą nogą strzelił za słabo - prosto w ręce Sippela.

89. min. VfB intensyfikuje oblężenie bramki Lautern, ale goście bardzo dzielnie radzą sobie w obronie - a Borysiuk wciąż gra bardzo dobrze, czysto i dojrzale.

88. min. Rzut wolny dla gości - Tiffert wykonał go jednak niezbyt dobrze - VfB wyszło z kontrą, ale Tiffert zrehabilitował się powstrzymując atak gospodarzy.

86. min. Ofensywna zmiana w K'lautern! Schechter wchodzi za Destroffa.

85. min. Cacau próbował jeszcze dwójkowej akcji z Ibisevicem - przyjął od niego piłkę, ale strzelił za lekko.

82. min. Lautern coraz ofiarniej w obronie - są blisko zdobycia cennego punktu. A liczne rzuty rożne VfB nie stwarzają poważnego zagrożenia dla bramki Sippela, który zresztą, nie popełnia dzisiaj błędów.

80. min. Rozkręcił się mecz na Mercedes Benz Arena: oba zespoły zrozumiały, że muszą się otworzyć, K'lautern dochodzi do sytuacji strzeleckich, podobnie jak Stuttgart - przed chwilą przed szansą stanął Cacau - zabrakło mu bardzo niewiele. Cały czas bardzo dobrze w defensywie spisuje się Ariel Borysiuk.

75. min. Tiffert wypatrzył Wagnera, który jedna nie trafił w piłkę, i Lautern musi szybko wracać. Nie wraca dość szybko i gospodarze mają groźną okazję bramkową.

74. min. A gracze Lautern co raz cześciej z piłką. Jessen dostał piłkę z autu, podał do Destroffa, ale ten nie poradził sobie z obroną gospodarzy, którzy próbowali skonstruować kontratak, ale faulowany Okazaki długo leżał na murawie.

70. min. VfB ma już 10. rzut rożny, ale wciąż nie ma upragnionej bramki.

65. min. Niebezpiecznie pod bramkę Sippela - Kuzmanović wrzucał piłkę z rzytu wolnego na 6. metr i wydawało się, że bramkarz gości miał kłopoty z jej złapaniem, opanował jednak sytuację.

60. min. I natychmiast stwarza okazję bramkową po wrzutce Boulahrouza.

57. min. Zmiana w drużynie gości: Hajnal opuszcza boisko, pojawia się na nim Cacau.

53. min. Sznasa dla Lautern! Tiffert stanąl przed szansą po tym, jak wysoki Wagner strącił piłkę głową, ale tylko w boczną siatkę.

51. min. Po ładnej akcji Stuttgartu Hajnal znów wybrał opcję strzału na bramkę zza pola karnego - nieskutecznie.

49. min. Okazja dla gospodarzy - Kuzmanović dokładnie podał pomiędzy dwóch obrońców do Ibisevicia, ten jednak przegrał pojedynek z dwoma obrońcami K'lautern - przewrócił się, być może licząc na karnego, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

48. min. Stuttgart zabiera się za konstruowanie akcji, ale nie potrafi podejść zbyt blisko pod pole karne K'lautern i próbuje głównie strzałów z dystansu.

46. min. Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

Koniec pierwszej połowy. Zdecydowaną przewagę ma Stuttgart, ale nie potrafi jej udokumentować golem - Kaiserslautern nie ma wielkich ambicji ofensywnych, ale umiejętnie się broni, a na bohatera drużyny i gwiazdę meczu wyrasta bramkarz gości Tobias Sippel.

45. min. Sędzia kończy pierwszą połowę.

42. min. Kontra gości - rozpoczął ją Tiffert, strzelać próbował też Ariel Borysiuk, ale piłka odbiła się od nóg obrońców VfB

41. min. Strzał (a może dośrodkowanie?) Boulahrouza trafia w ręce Sippela, który jest świetny zarówno na linii bramkowej, jak i na przedpolu.

40. min. Tasci do Hajnala, który, choć miał przed sobą mnóstwo miejsca i nieźle ustawionego kolegę zdecydował się na strzał z bardzo dużego dystansu. Bez efektu.

39. min. De Witt dośrodkowuje w pole karne, ale średnio dokładnie - koledzy też nie za bardzo wiedzą jak przejąć piłkę i trafia ona w posiadanie Stuttgartu.

38. min. Kontra Diabłów. Tiffert, Wagner i zagranie ręką Kvista - rzut wolny dla gości.

36. min. Ariel Borysiuk jest na razie niezbyt widoczny, bo K'lautern rzadko jest przy piłce, ale akurat Polek głupio piłek nei traci, czego nie da się powiedzieć o wszystkich jego kolegach z zespołu.

34. min. Już pierwsza zmiana w zespole Czerwonych Diabłów. Schodzi zupełnie nieskuteczny Sukuta-Pasu, wchodzi Olcay Sahan.

34. min. Kolejny rzut rożny dla Stuttgartu. Wykonuje Hajnal, ale jego dośrodkowanie wpada wprost w ręce Sippela.

30. min. Ależ okazja dla Stuttgartu! Rzut rożny, dośrodkowanie, zamieszanie pod bramką - Hajnal próbował strzelać przewrotką, ale minimalnie chybił! K'lautern natychmiast ruszyło z kontrą, ale okazała się ona nieskuteczna. Goście zupełnie nie potrafią utrzymać się przy piłce.

29. min. Znów Sippel ratuje gości po strzale wolnym gospodarzy. I wybija piłkę na aut, bo Okazaki leży na murawie.

24. min. Lautern przejmuje piłkę, ale szybko ją traci. Sukuta-Pasu zupełnie się pogubił.

23. min. Rzut wolny dla gospodarzy, ale Ibsević nie ledwo dosięgnął bitej na bliższy słupek piłki i raczej strącił ją głową niż strzelał.

23. min. Ibisević próbował tym razem strzału zza pola karnego, ale Sippel sparował piłkę, a potem ją złapał. K'lautern gra bardzo głęboko w defensywnie, jakby nie kryjąc się z tym, że wynik 0:0 byłby dla gości bardo korzystny.

21. min. Ibisević znów przedarł się przez obronę K'lautern, ale Sippel wyrasta powoli na najmocniejsze ogniwo zespołu gości.

19. min. Szansa dla gospodarzy! Hajnal zszedł na prawą stronę, Harnik do środka, a akcję wykańczał Ibsević - nie udało mu się jednak pokonać Sippela.

18. min. I Stuttgart spokojnie rozgrywa swoją akcję - za spokojnie - goście przejmują piłkę, ale ich kontra ledwo przekracza linię środkową boiska.

16. min. Sukuta-Pasu faulował w ataku Tasciego - piłka dla gospodarzy. Ulreich rozpoczyna od własnej bramki.

15. min. Kolejny już atak VfB - próbowali najpierw lewym skrzydłem, gdzie powstrzymali ich obrońcy gości, potem przerzutem na prawe skrzydło, gdzie zgubiła ich niedokładność. Od bramki zaczyna Sippel.

13. min. Faul Kuzmanovica na Tiffercie, rzut wolny wykonuje DeWitt, strzela ładnym lobem ponad murem, ale niecelnie.

11. min. Rzut rożny dla gospodarzy, dośrodkowuje Hajnal, Kuzmanović próbuje strzelić z powietrza, ale gola nie ma.

7. min. Grożny atak VfB - Harnik dostał dobrą piłkę od Hajnal, pomknął z nią prawym skrzydłem i uderzył mocno, ale prosto w bramkarza K'lautern.

5. min. Pierwsze minuty meczu upływają pod znakiem dominacji gospodarzy, ale i Kaiserslautern udało się wywalczyć dwa rzuty rożne. Nie stworzyły one jednak zagrożenia dla bramki Ulreicha.

1. min. Rozpoczyna się spotkanie na Mercedes-Benz-Arena.