Schalke 04

1 1

Odśwież
39
Mecz zaczął się sensacyjnie - już w 15. minucie prowadzenie gościom dał nowy nabytek Mainz - Mohamed Zidan. Były piłkarz Borussii Dortmund pokonał bramkarza Schalke ładnym uderzeniem z powietrza.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli duże problemy w ataku. Wyrównać zdołali dopiero w 58. minucie. Na rajd lewą stroną zdecydował się Obasi, który po ładnym dryblingu zaskoczył bramkarza Mainz mocnym strzałem w kierunku bliższego słupka.

Drużyna z Gelsenkirchen do końca meczu atakowała, ale mimo starań nie udało się doprowadzić do wyrównania. Schalke ma w tym momencie 41 punktów i traci dwa oczka do prowadzącej w tabeli Borussii Dortmund (liderem może jeszcze być Bayern, który swój mecz gra o 18.30).

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +2 Koniec meczu! Schalke tylko remisuje z FSV Mainz i traci do Borussii Dortmund już 2 punkty.

90. min. Obasi dokładnie zacentrował na głowę Huntelaara, ten jednak uderzył nad bramką.

88. min. Schalke wciąż próbuje atakować, wciąż nic z tego nie wynika.

82. min. Jurado próbował rajdu lewą stroną. Tylko rzut rożny.

75. min. Polanski schodzi z boiska. Zmienia go Baumgartlinger.

73. min. Farfan próbował zaskakującego strzału, minimalnie obok bramki. Pachnie drugim golem dla Schalke.

72. min. Po rzucie rożnym zaiskrzyło pomiędzy młodym Papadopoulosem, a Wetklem. Obu panów rozdzielil koledzy.

70. min. Główka Huntelaara. Za lekko, piłkę ma Wetklo.

68. min. Wielkie problemy w obronie ma Mainz. Przed chwilą goście prawie wbili sobie samobója.

65. min. Ależ blisko wyprowadzenia gospodarzy na prowadzenie był Matip! Główka pomocnika Schalke minimalnie minęła bramkę Mainz.

64. min. Schalke nie zwalnia tempa, chcąc szybko zbyć drugą bramkę.

58. min. Gol dla Schalke! 1:1: Kapitalna indywidualna akcja Obasiego lewym skrzydłem! Pomocnik Schalke ładnym zwodem przeszedł obrońcę i z ostrego kąta mocno strzelił po ziemi w kierunku bramki. Błąd Wetklo, który nie spodziewał się strzału przy bliższym słupku. Remis.

50. min. Zidan próbował strzelać z rzutu wolnego z lewej strony. Piłka otarła się o obrońców i wylądowała na bocznej siatce. Sędzia nie dyktuje jednak rzutu rożnego, o co uzasadnione pretensje mają goście.

48. min. Mainz miało szansę po przechwycie piłki w środku pola, ale Unnerstall przytomnie wyszedł z bramki i wyjaśnił sytuację.

47. min. Ładna kontra Schalke, ale szwankuje ostatnie podanie.

46. min. Zaczynamy drugą część meczu.

Piłkarze wracają na boisko, za chwilę początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Na razie w Gelsenkirchen niespodzianka - Schalke przegrywa z Mainz po golu Mohameda Zidana. Wracamy po przerwie.

44. min. Próbował strzelać Papadopoulos. Był jednak odchylony, wysoko nad bramką.

43. min. Polanski szybko wyprowadził kontratak, podał do będącego na świetnej pozycji Choupo-Motinga, ale ten w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców Schalke.

42. min. Szansa Huntelaara, Mainz jednak uważnie w obronie.

42. min. Obraz gry wciąż się nie zmienia. Schalke atakuje, ale rywale łatwo te ataki rozbijają.

41. min. Kirchhoff ukarany żółtą kartką za faul na Obasim.

38. min. Polanski próbował strzelać na bramkę Schalke, ale został zablokowany.

30. min. Piłkarze Mainz bronią wyniku, a zawodnicy Schalke nie bardzo mają pomysł, jak stworzyć groźna akcję pod bramką rywala.

22. min. Polanski strzela zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

15. min. Można powiedzieć, że Zidan, który dziś debiutuje w Mainz, wciąż strzela gole także dla swojego poprzedniego klubu - Borussii Dortmund.

15. min. Gooool! Zidan strzela dla Mainz. Piękny wolej Egipcjanina, po którym piłka ląduje w bramce.

13. min. Polanski wypracował żółtą kartkę dla rywala. Za faul na Polaku ukarany został Obasi.

11. min. Choupo-Moting sam na sam z bramkarzem... Spalony

Odważny atak Kirchhoffa na Obasiego w polu karnym. Sędzia mógł się pomylić i podyktować jedenastkę. Dopiero powtórki pokazują, że zawodnik Mainz czysto wybił piłkę rywalowi.

8. min. Przewagę ma Schalke, ale do żadnej groźnej sytuacji pod bramką rywali nie doprowadziło.

1. min. Mecz się rozpoczął.

Przed meczem
W pierwszym składzie Mainz gra dziś reprezentant Polski - Eugen Polanski. W pierwszym składzie Schalke dwóch świetnych strzelców - Klaas-Jan Huntelaar (16 goli w tym sezonie) i Raul (10).