26.10.2013, godzina 15:30

Schalke 04

1 3

Po spotkaniu

Bundesliga. Schalke - Borussia 1:3. Zabójcze prawe skrzydło i "wejście smoka" Kuby

Borussia Dortmund nie pozostawiła najmniejszych wątpliwości, który z dwóch wielkich rywali będzie w najbliższym czasie rządził w Zagłębiu Ruhry. W derbowym starciu dwóch niemieckich klubów z Ligi Mistrzów BVB była zdecydowanie lepsza od Schalke, a zwycięstwo zapewniło jej niezwykle mocne prawe skrzydło. Przez większość meczu dzielił i rządził na nim Pierre-Emerick Aubameyang, jednak prawdziwe "wejście smoka" zaliczył Jakub Błaszczykowski, który ustalił wynik spotkania trzy minuty po wejściu na boisko!

Kto powinien grać w pierwszym składzie Borussii?
Pierre-Emerick Aubameyang
Jakub Błaszczykowski
Komentarze (2)
  • dziennikarzbezpracy

Oceniono 55 razy 33

Zauważyliście, że Lewandowski ma na butach napisane "Lewy"? Niby normalna sprawa, ale czaicie mieć na prawym bucie napisane lewy? :)
    ------------

10 faktów z boisk, o których nie słyszałeś. Czytaj tutaj, na no look, no pass
    nolooknopass.blox.pl/2013/10/10-faktow-z-boisk-o-ktorych-nie-slyszales-Odcinek.html

Wi�cej o wydarzeniu

Schalke - Borussia. Odwieczna wojna w Bundeslidze z nazistami w tle

Już w sobotę na Veltins Arena w Gelsenkirchen odbędzie się 142. "Revierderby", czyli najgorętsze starcie w niemieckim futbolu. Skąd tak naprawdę wzięła się rywalizacja, która elektryzuje kibiców obu zespołów? Jej historia sięga aż lat dwudziestych ubiegłego wieku, a wzajemna nienawiść wzięła się z tego, że Schalke 04 było faworyzowane przez nazistów, natomiast Borussię III Rzesza wyraźnie dyskryminowała.

• KONIEC

Borussia była zespołem lepszym i swą przewagę potrafiła udokumentować adekwatną różnicą bramek. Dobry, choć nie bardzo dobry występ zaliczył Robert Lewandowski, który pracował przez cały mecz, ale swojej stuprocentowej okazji nie wykorzystał. Na szczęście dla Dortmundu, tym razem snajpera wyręczali koledzy - również Kuba Błaszczykowski, który trzy minuty po zastąpieniu Aubameyanga, strzelił ostatnią bramkę w meczu. Laur należy się również bramkarzowi gości. Weidenfeller obronił rzut karny słabo spisującego się w całym meczu Kevina-Prince'a Boatenga.

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne derby, tym razem Derby Europy pomiędzy FC Barceloną a Realem Madryt. Ten mecz już o 18.

• 90. min. + 1

Pożegnać się z wami pragnie też Bartosz Orzechowski:

Sędzia niespodziewanie kończy mecz.

Jones fauluje wychodzącego z kontrą Lewandowskiego. Sędzia postanawia ten fakt upamiętnić w protokole meczowym.

• 89. min.

Zmęczony Reus zostaje zmieniony przez Jonasa Hofmanna.

• 88. min.

Draxler dostaje piłkę i uderza. Chyba po raz pierwszy dzisiaj. Weidenfeller wybija przed siebie. Piłka wraca w pole karne, zmierza w kierunku Draxlera i Szalaia, ale obrońcy dobrze ich blokują, dopóki Weidenfeller nie łapie piłki.

• 87. min.

Jones zdecydował się na strzał z dystansu, czym z pewnością zrobił radość jednemu kibicowi Schalke, do którego doleciała piłka. Pozostali kibice Schalke są wciąż niepocieszeni.

• 86. min.

Ruszają dortmundczycy. Z lewej strony wyłania się niespodziewany Durm. Wpada w pole karne, uderza... i zostaje zablokowany. Będzie rzut rożny (Hildebrand złapie), ale ważniejsze jest to, że w przypadkowym starciu ucierpiał Błaszczykowski. Na szczęście, przeleżał swoje i wstał.

• 85. min.

Kolejny długi atak pozycyjny Borussii. Ktoś musiał wreszcie stracić piłkę - padło na Lewandowskiego, który nieco zniecierpliwiony najpierw cofnął się po piłkę na środek boiska, a później ruszył z nią pomiędzy rywali - Uchidy nie minął.

• 83. min.

Zmiana w Borussii. Za grę ofensywną gra defensywna. Ale bez przesady, jak jest okazja na kontrę, to korzystają. Kolejna może się nadarzyć po tym strzale Aoga z lewego skrzydła prosto w ręce Weidenfellera.

• 82. min.

Kevin-Prince Boateng zmieniony przez Christiana Clemensa.

• 79. min.

Świetna klepka w wykonaniu dortmundczyków. Szybko przesunęli się do przodu, cały czas wymieniając się piłką. Podanie na lewą stronę pole karnego do Błaszczykowskiego, który natychmiast chce wystawić do środka Lewandowskiemu. Obrońca świetnie blokuje wślizgiem.

• 77. min.

Borussia ostro wzięła się za spowalnianie każdej akcji. Umiejętności techniczne pozwalają im na to, nie tracą piłki od dwóch minut, aż wreszcie Kuba Błaszczykowski jest faulowany około 40 metrów od bramki Hildebranda.

• 76. min.

Druga zmiana w Schalke. Jones za Kolasinaca.

• 74. min.

Świetna akcja Mchitariana, który poprowadził kontrę przez pół boiska, na wysokości pola karnego podał na prawo do wolnego Kuby, a ten niepilnowany zmieścił piłkę przy krótkim słupku! Polak wszedł na boisko trzy minuty temu.

• GOOOOOOL

74. min.

Błaszczykowski!

• 73. min.

Gracze Schalke rozgrywają teraz piłkę tak długo, jakby wierzyli, że ta akcja przechodzi na następny mecz. W końcu się opamiętali - takich promocji nie ma. Nie ma też zagrożenia bramki Borussii - strzał zablokowany.

• 71. min.

O Błaszczykowskim mowa. Zastępuje Aubameyanga. Bez obaw, Gabończyk jest chyba niekontuzjowany.

• 69. min.

Trener Nawałka podobno dzwonił to trenera Kloppa, aby poprosić o koleżeńską przysługę. Bardzo chciałby zobaczyć, w jakiej formie jest Błaszczykowski. Polak się rozgrzewa.

• 67. min.

Hoewedes postanowił zlikwidować Aubameyanga. Nie udało mu się. Nie udało mu się nawet dostać kartki. Zyskał jednak na czasie - jeżeli o to mu chodziło. Zawodnik gości jeszcze chwilę poleży na murawie.