(195)

Liczba oddanych głosów: 270

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Dobre noty Lewandowskiego. ?Podręcznikowa bramka"

Robert Lewandowski był jednym z najlepszych piłkarzy w meczu z Hoffenheim - oceniają niemieckie media. Strzelec trzeciej bramki dla Borussii dostał dużo lepsze noty niż Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, którzy wg dziennikarzy nie wyróżnili się niczym szczególnym.

• KONIEC MECZU

90. min.

Sędzia kończy spotkanie. Po bramkach Goetzego, Grosskreutza i Lewandowskiego Borussia wygrywa z Hoffenheim 3:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 35. minucie Sven Schipplock.

• 87. min.

Schodzi Mario Goetze, zastępuje go Jonas Hofmann.

• 87. min.

Lewandowski brutalnie faulowany. Po chwili jednak podnosi się z murawy i gra dalej, a trener Klopp oddycha z ulgą.

• 81. min.

Schodzi Marco Reus, zmienia go boczny obrońca Olivier Kirch.

• 75. min.

Rzut rożny, dośrodkowuje Reus a Hummels blisko strzelenia czwartego gola dla BVB. Na usprawiedliwienie Hoffenheim - grają oni chwilowo w dziesiątkę, bo Rudy opatrywany jest poza boiskiem.

• 72. min.

Schodzi strzelec bramki Kevin Grosskreutz, zmienia go Ivan Perisisć.

• 72. min.

Hoffenheim też szuka swoich okazji, ale Borussia umiejętnie się broni.

• GOOOOOOL

66. min.

Śliczna bramka Roberta Lewandowskiego! Fantastycznie przyjął piłkę, minął obrońcę i bramkarza, lekko się obrócił i strzelił z ostrego kąta pod poprzeczkę.

• GOOOOOOL

58. min.

Grosskreutz! Piękna akcja Borussii, Reus, po podaniu od Goetzego, świetnie wykłada piłkę Gorsskreutzowi, który zalicza swoje pierwsze trafienie w tym sezonie.

• 53. min.

Schipplock znów pokazał przebłysk geniuszu pod polem karnym Weidenfellera, ale nie udało mu się wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie.

• 49. min.

Lewandowski dobrze podawał do Hummelsa, ten świetnie uderzył, ale jeszcze lepiej obronił Casteels.

• 47. min.

Ależ szansę zmarnował Marco Reus! Hummels wyłuskał piłkę, ale Reus spudłował z bliskiej odległości. Będzie jeszcze rzut wolny dla Borussii.

• 48. min.

Po przerwie obie drużyny grają dużo ostrożniej.

• 45. min.

Rozpoczyna się druga połowa spotkania.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Po golu Goetzego i wyrównaniu Schipplocka mamy remis na Wirsol Rhein-Neckar-Arena.

• 44. min.

Rzut wolny dla Hoffenheim, piłka leci w pole karne, próbuje zgrywać ją Schipplock, ale tym razem Weidenfeller jest czujny i wyjaśnia sytuację.

• 40. min.

Rzut wolny dla Borussii, ale Marco Reus strzela wysoko ponad murem i ponad bramką.

• 36. min.

Weis rusza środkiem boiska, nieprzepisowo zatrzymuje go Gundogan.

• GOOOOOOL

35. min.

Łatwo ograna defensywa Dortmundu i mamy remis. Długie podanie do Johnsona, piłka mija Piszczka i Schipplock wyciąga nogę umieszczając piłkę w siatce.