(58)

Liczba oddanych głosów: 74

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Lewandowski zareagował na komentarz Hajty. W punkt!

"Najważniejsza jest wiara w siebie" - napisał na Facebooku Robert Lewandowski przy wideo ze swoim strzelonym golem. Odniósł się w ten sposób do słów komentującego mecz Tomasza Hajty, który przed strzałem Polaka z rzutu wolnego stwierdził, że nie wierzy w powodzenie kolejnej próby.

Bundesliga. Bayern znów liderem, Lewandowski goni Aubameyanga

Bayern Monachium wraca do normalności. Po słabszych wynikach w lidze mistrz Niemiec wygrał pewnie w Mainz, a najważniejszą informacją dla Carlo Ancelottiego jest to, że Robert Lewandowski strzelił dwa gole. Piękne było zwłaszcza drugie jego trafienie z rzutu wolnego w końcówce spotkania.

• PILNE

90. min. + 3

• KONIEC MECZU

To tyle w Mainz - Bayern po przeciętnym meczu wygrywa dosyć pewnie, choć na początku przegrywała. Bohaterem Lewandowski, który strzelił dwa gole. Wszystko wraca do normy, prawda? Bayern zrównał się z Lipskiem, który gra jutro swoje spotkanie.

• GOOOOOOL

90. min. + 2

LEWANDOWSKI! 3:1! Piękny gol z rzutu wolnego Polaka i czwarty kolejny jego mecz w Mainz, który skończy z dwoma golami. Fantastycznie przymierzył napastnik Bayernu!

Lewandowski faulowany tuż przed polem karnym, sam podchodzi do piłki...

• 88. min.

Na trybunach pokazano Uliego Hoenessa... Wspomnijmy, że najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia w Monachium był jego powrót do roli prezydenta Bayernu. Po dwóch i pół roku z których większość były piłkarz spędził w więzieniu za oszustwa podatkowe. Dostał aż 97 proc. głosów. Hoeness bogatą karierę działacza zaczynał w 1979...

• 88. min.

Najlepsza szansa Bayernu w drugiej połowie: Douglas Costa ma więcej swobody na lewym skrzydle, wymierza podanie do Robbena na jedenasty metr, ale strzał Holendra jest zablokowany.

• 87. min.

A teraz w Bayernie: Renato Sanches za Thomasa Muellera.

• 84. min.

Żółta kartka dla Stefana Bella za faul na Lewandowskim.

• 80. min.

Dziesięć minut do końca meczu i Bayern powoli przejawia zainteresowanie atakowaniem. A w Mainz zmiana: De Blasis za Ramalho.

• 78. min.

Cordoba brzydko fauluje Thiago... ale bez reakcji sędziego. Dziwne. Po chwili strzał, który pewnie wyłapuje Neuer.

• 74. min.

Bayern zrezygnował z atakowania i oddał piłkę Mainz. Do tego stopnia, że najlepszym piłkarzem gości w drugiej części meczu jest Mats Hummels, środkowy obrońca.

• 66. min.

Douglas Costa za dosyć przeciętnego dziś Francka Ribery'ego.

• 64. min.

Wreszcie jakieś wydarzenia! Najpierw Kimmich wywraca rywala we własnym polu karnym, ale sędzia nie decyduje się podyktować jedenastki, a po chwili i po drugiej stronie boiska to Robben wybiega za linię obrony... Pierwszy kontakt jest niezły, ale przy drugim i próbie minięcia bramkarza to golkiper Mainz okazuje się górą.

• 62. min.

Levin Oztunali za Alexandera Hacka w drużynie Mainz. Nie, nic ciekawszego się nie dzieje.

• 57. min.

Dominacja Bayernu nie podlega dyskusji, ale goście grają dobrze tylko do pola karnego...

• 52. min.

Jak na tydzień spokojnych treningów to nie widać w grze Bayernu wielkiej poprawy. Owszem, grają szybciej, a ustawienie z Muellerem w środku się sprawdza, ale brakuje konkretów drużynie Ancelottiego.

Zaczęliśmy drugą połowę.

• Fajne wieści z Neapolu, gdzie Piotr Zieliński strzelił swojego pierwszego dla Napoli gola i zaliczył piękną asystę przy trafieniu Marka Hamsika. TUTAJ przeczytacie o tym więcej.

Serie A. Pierwszy gol Piotra Zielińskiego dla Napoli!

Doskonale rozpoczął się dla reprezentanta Polski mecz z Interem. Po 5. minutach Zieliński miał na swoim koncie bramkę i asystę.

• Podsumowując: typowy mecz faworyta w Bundeslidze, czyli trochę kłopotów na początku, ale później różnica w jakości dała o sobie znać, a indywidualności przeważyły, że do przerwy to Bayern prowadzi 2:1.