(25)

Liczba oddanych głosów: 30

Wi�cej o wydarzeniu

• KONIEC

Ten mecz rozstrzygnął się w ciągu dwóch minut w pierwszej połowie, kiedy Bayern zdobył dwie bramki. Potem już nawet przez chwilę nie było nerwów, bo gol dla Augsburga przyszedł przy stanie 3:1. I widać było, że błędy i niedokładności biorą się po prostu z chwilowego braku koncentracji kontrolujących mecz faworytów.

Robert Lewandowski przerwał passę pięciu ligowych meczów bez trafienia i zdobył aż dwie bramki. A do tego dorzucił asystę przy golu Robbena, który z kolei asystował przy obu trafieniach Polaka. I tą piękną opowieścią o dwóch fantastycznie dopasowanych piłkarzach zakończę. Dziękuję bardzo za udział w relacji i zapraszam na kolejne.

• 90. min. + 3

Jeszcze wrzutka w pole karne Augsburga, jeszcze Lewandowski uderza, ale Hitz pewnie łapie piłkę. Koniec meczu, Bayern wygrywa 3:1!

Jeszcze kontra Augsburga, dalekie podanie, po którym Koo mógłby wyjść sam na sam z Neuerem. Ale nie wyjdzie, bo sędzia uznał, że był spalony. Czy był - nie mam przekonania. Ale w sumie Koo nie powinno być już na boisku, więc może nie ma co krytykować?

• 90. min. + 2

Xabi Alonso mógł podawać w pole karne do Lewandowskiego, ale wybrał Vidala. Czy Lewandowski by strzelił, nie wiemy. Ale Vidal nie doszedł nawet do piłki. Obrońcy blokują.

Rzut rożny dla Augsburga, dośrodkowanie, ale obrońcy wybijają. Jeszcze przejęcie, jeszcze wrzutka, jeszcze jeden rożny dla Augsburga. Nic z tego nie wynika. Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Wrzutka z lewego skrzydła w pole karne Bayernu. Neuer wychodzi, potem się zatrzymuje, ale obrońca spokojnie wybija. Rzut rożny.

• 88. min.

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Augsburga, jeszcze jedno uderzenie Lewandowskiego, ale obrońcy blokują.

• 86. min.

Lewandowski mógł mieć drugą asystę, ale wolał trzecią bramkę. I zamiast do dobrze ustawionego Kimmicha podał do gorzej ustawionego, ale dającego szansę na podanie powrotne Thiago. Thiago próbuje oddać, ale obrońcy blokują.

• 85. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Można było dośrodkowywać w pole karne, ale zamiast tego po dwóch podaniach piłka trafiła do Neuera. Chyba piłkarze Bayernu chcieliby już nie grać dziś więcej w piłkę.

• 82. min.

Ostatnia zmiana w Augsburgu. Moravek wchodzi za Kacara.

• 81. min.

Ładna akcja Bayernu. Alaba podaje do Douglasa Costy, ten ogrywa obrońcę blisko narożnika pola karnego i podaje wzdłuż linii. Przeoczony przez obrońców Lahm uderza z 16 metrów, ale piłka leci obok słupka.

• 78. min.

Dośrodkowanie Douglasa Costy leci prosto na głowę obrońcy.

• 77. min.

Bayern wymyślił, że jeszcze strzeli. Douglas Costa podaje w pole karne do wbiegającego Alaby, ten próbuje zgrywać przed bramkę, ale obrońcy uprzedzają Lewandowskiego i wybijają na rzut rożny.

• 77. min.

Koo brzydko fauluje Alonso w środku pola. Chwila zawahania, bo Koreańczyk ma już żółtą kartkę. Sędzia się zlitował, choć chyba nie powinien.

• 76. min.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Za Robbena wchodzi Kimmich.

• 75. min.

Wrzutka w pole karne Bayernu, Teigl biegnie za piłką, ale sędzia przerywa akcję, bo jego zdaniem zawodnik Augsburga faulował Alabę. Teigl uderza piłkę po gwizdku, za co dostaje żółtą kartkę.

• 72. min.

I kolejna fantastyczna okazja dla Bayernu. A właściwie, to dwie. Kolejny rzut rożny, Robben dośrodkowuje, Hummels gubi obrońcę na piątym metrze i uderza głową. Hitz odbija. Bayern zaraz przejmuje, kolejna wrzutka i znów na głowę Hummelsa, który tym razem strzela z ok. 10 metrów. Tuż obok słupka.

• 70. min.

Jeszcze raz naciera Augsburg, piłka leci na piąty metr w polu karnym Bayernu. Chwila zamieszania, ale w końcu obrońcy wybijają.

• 69. min.

Ale okazja! Dośrodkowanie Robbena prosto na głowę Hummelsa, który uderza tuż przy słupku. Bramkarz jednak fantastycznie odbija!

• 68. min.

Robben wpada w pole karne, mija jednego rywala, mija drugiego, zgranie przed bramkę. Faul? Karny? Nie, tylko rzut rożny. Lahm krzyczy na sędziego, ale sędzia nie daje się przekonać.