Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Borussia gra z Werderem. Klopp: Kreatywność przyjdzie później

W sobotę niemiecka Bundesliga świętuje 50. urodziny. Dzień wcześniej Borussia zmierzy się na Signal Iduna Park z Werderem Brema, który po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów. - Czujemy ich pewność siebie. Na początku sezonu wyglądamy gorzej niż w poprzednim, jesteśmy mniej kreatywni, to się jednak zmieni - mówi trener dortmundczyków Juergen Klopp.

Bundesliga. Kolejne zmartwienie Błaszczykowskiego: Jonas Hofmann

Tydzień temu największą gwiazdą Borussii był Pierre-Emerick Aubameyang, który Augsburgowi wbił trzy bramki. W niedzielę na pierwszy plan wysunął się 21-letni Jonas Hofmann, bohater meczu z beniaminkiem z Brunszwiku. Obaj są bezpośrednimi rywalami Jakuba Błaszczykowskiego do miejsca w składzie.

• 90. min. + 3

Koniec. Borussia wygrywa po golu Roberta Lewandowskiego!

Sędzia doliczył trzy minuty. Werder trochę nie ma pomysłu, co z nimi zrobić.

• 87. min.

Było groźnie pod bramką Weidefellera. Di Santo zrobił sprytny zwód, ale strzelił nad poprzeczką.

• 84. min.

Tym razem Hofmann za plecy Aubameyanga. Wygląda raczej na to, że Borussia strzeli zaraz drugiego gola, niż że Werder wyrówna.

• 82. min.

Werder atakuje już prawie całą drużyną, ale naraża się na groźne kontry. Aubameyang podał Hofmannowi, ten próbował zagrać przed bramkę do Lewandowskiego, ale Polaka uprzedził obrońca.

• 74. min.

Strzał Hunta z daleka, po ziemi, lekki i obok bramki.

• 71. min.

Aubameyang, który przed momentem zmienił Błaszczykowskiego przebiegł z piłką pół boiska, ale Schmelzerowi podał za plecy.

• 67. min.

Dośrodkowanie Schmelzera wybili obrońcy Werderu. Sahin strzelał jakoś tak niesłychanie wygięty, ale strzelił nad poprzeczką.

• 65. min.

Werder najgroźniejszy jest po stałych fragmentach gry. Przed momentem Yildrim dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale przerzucił całe pole karne.

• 60. min.

Werder kontratakuje. Junuzović oddał piłkę na skrzydle do Gebre Selassie. Dośrodkowanie tego drugiego do Yildrima było jednak trochę zbyt wysokie.

• 57. min.

Pamiętajcie, że wszystkie najciekawsze newsy o Borussii będziecie mieli w mailu, jeśli zapiszecie się do naszego newslettera Borussia Extra

• GOOOOOOL

55. min.

Gol dla Borussii! Robert Lewandowski wykorzystał podanie przed bramkę od Marco Reusa. A wszystko zaczęło od tego, że Reus strzelił w obrońcę, drugie zagranie wyszło mu już świetnie.

• 52. min.

Akcja rozpoczęta na lewym skrzydle przez Reusa, potem przeszła przez Mchitarjana, skończyła się na Kehlu, który strzelał, ale trafił w nogę rywala. Piłka poleciała nad bramkarzem, ale też nad poprzeczką.

• 49. min.

Sporo fauli w pierwszych minutach drugiej połowy. Głównie w środku boiska.

Gramy po przerwie.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min. + 2

I na koniec pierwszej połowy niespodziewanie Werder mógł strzelić gola. Arnautović urwał się obrońcom. Strzelił obok bramkarza Borussii, ale z ostrego kąta, więc też obok bramki rywali.

• 45. min.

To już regularne ostrzeliwanie bramki Werderu. Reus, Sahin, po chwili dośrodkowanie i znów Sahin. Wszystko w jednej akcji i wszystko albo w obrońców, albo niecelnie.

• 41. min.

Kolejny groźny atak gospodarzy. Grosskreutz dośrodkował na nogę Reusa. Strzał Niemca podbił jeden z obrońców i centymetrów zabrakło, by Lewandowski wepchnął ją do bramki.

• 39. min.

Błaszczykowski do Mchitarjana. Strzał Ormianina zablokowany. Werder wyszedł z kontrą, ale w tak ślamazarnym tempie, że 30 metrów przed bramką Weidenfellera atak się załamał.