Na Goetzego, taka jest presja opinii publicznej w Niemczech
Na Błaszczykowskiego, który udowodnił wielokrotnie swoją wartość

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. "Reus jak Messi", a Lewandowski "silny jak niedźwiedź"

Borussia Dortmund wygrała z Werderem Brema 2:1 na inaugurację sezonu Bundesligi. Asysty przy golach dla mistrzów Niemiec zaliczyli Jakub Błaszczykowski oraz Robert Lewandowski i obaj są chwaleni za swój występ w zagranicznych mediach. Najwięcej pochwał zbiera jednak nowy nabytek zespołu i strzelec jednego z goli Marco Reus

Bundesliga. Hat trick Borussii?

Zwycięstwem Borussii nad Werderem (2:1) zaczęła się Bundesliga. Nic tak nie zwiększa szans dortmundczyków na trzecie mistrzostwo z rzędu, jak jej trener, który za cel uważa zajęcie miejsca w czołowej czwórce. Wszystkie mecze Borussii obejrzeć można w Eurosporcie 2.

Bundesliga. Klopp wybierze Błaszczykowskiego?

Nie jestem w stanie wszystkich uszczęśliwić - mówi trener Borusii o rywalizacji Jakuba Błaszczykowskiego i Mario Götze. Meczem mistrzów z Werderem Brema rozpocznie się 50. sezon Bundesligi. Transmisja w Eurosporcie 2 w piątek o 20.30, relacja na żywo w Sport.pl

• 90. min. + 4

Koniec meczu.

• 90. min. + 3

Jeszcze było groźnie pod bramką gospodarzy, ale mistrzom Niemiec udało się w końcu wybić piłkę.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 89. min.

Lewandowski mocno uderza sprzed pola karnego. Niestety, prawie w bramkarza. Mielitz wybija na rzut rożny.

• 87. min.

Fuellkrug zmienia w Werderze Hunta.

• 85. min.

Petersen dostał znakomite podanie w pole karne i mógł uderzyć tuż sprzed bramki, ale trafił w piłkę kolanem! Znacznie obok bramki.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Perisić za Kircha. To oznacza, że Błaszczykowski przesunie się najpewniej na prawą obronę.

• 81. min.

2:1! Goetze! A drugą asystę zalicza Polak - tym razem Lewandowski! A Błaszczykowski kapitalnie zaczął akcję, jeszcze zanim został sfaulowany zdołał podać do przodu, Lewandowski krótko odegrał Goetzemu, a ten świetnie uderzył przy słupku trzy minuty po wejściu na boisko.

• 78. min.

Zmiana w Borussii. Goetze za Grosskreutza.

• 75. min.

GOL! 1:1! Gebre Selassie! Wrzutka z linii pola karnego w wykonaniu Arnautovicia, najwyżej w polu karnym wyskakuje Gebre Selassie i Czech tyłem głowy wyrównuje!

• 73. min.

Borussia atakuje, ale nie ma pomysłu, jak ugryźć bremeńczyków. Jeden z kontrataków Werderu może się w tej sytuacji okazać zabójczy.

• 71. min.

Zmiana w Borussii. Leitner za Gundogana.

• 69. min.

Lewandowski uderza z dystansu. Bardzo niecelnie.

• 67. min.

Mijany przez Błaszczykowskiego Fritz najpierw próbował zatrzymać Polaka jakkolwiek, potem łapał go za twarz. Sędzia ostrzegł, że jeszcze jeden faul i będzie kartka.

• 66. min.

Zmiana w Werderze. Petersen za Ingjovskiego.

• 62. min.

Kehl miał zostać ślicznie minięty, ale nie zamierzał na to pozwolić. Zablokował przejście swoim ciałem, przy okazji wbijając bark w podbródek rywala. Żółta kartka.

• 59. min.

Junuzović ukarany żółtą kartką. Podciął mijającego przeciwników jak tyczki Reusa tuż przed polem karnym.

• 57. min.

Gundogan wygląda na coraz bardziej zmęczonego. Znowu ratuje się faulem.

• 54. min.

Lewandowski dostał dobre podanie, zdołał minąć rywala, ale był dobrze blokowany od strzału na pustą bramkę. Nieco się zaplątał i w końcu zdołał odegrać, ale było już za późno, żeby któryś z kolegów mógł oddać czysty strzał.