Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Ile wart jest Lewandowski?

Jeśli polski napastnik nie dostanie dużej podwyżki, może odejść z Borussii. Niemcy ostrzegają, by nie powtórzył błędu Nuriego Sahina, który po opuszczeniu Dortmundu ugrzązł na ławce rezerwowych Realu Madryt. Miesiąc po rozpoczęciu negocjacji Robert Lewandowski jest dalej niż bliżej przedłużenia wygasającego w 2014 r. kontraktu. Borussia chce, by Polak został przynajmniej do 2016 r., ale agent napastnika Cezary Kucharski mówi, że ?jest rozczarowany propozycją klubu?.

Bundesliga. Lewandowski gościem ZDF

W sobotni wieczór gościem magazynu ?Das Aktuelle Sportstudio? w telewizji ZDF będzie Robert Lewandowski. To pierwszy polski piłkarz, którego zaproszono bez tłumacza do kanału niemieckiej telewizji publicznej.

Odśwież
42
Zobacz bramkę z meczu na Z Czuba.tv »

Po meczu:

W 8. minucie Grosskreutz wrzucił piłkę w pole karne, Gundogan zagrał piłkę z powietrza na drugi słupek, a tam stał Kagawa, który również bez przyjęcia umieścił futbolówkę w siatce. Było 1:0 dla gospodarzy. Trzy minuty później świetna indywidualna akcja Błaszczykowskiego zakończona strzałem. Zmierzającą do bramki piłkę zablokował jednak jeden z obrońców Werderu. Zanim futbolówka opuściła plac gry musnęła jeszcze głowę Roberta Lewandowskiego. W 24. minucie Kagawa wpadł w pole karny, strzelił z 15 metrów, ale Mielitz sparował piłkę na słupek. Dziesięć minut później po strzale głową Kehla, piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa była dużo nudniejsza. Akcji podbramkowych brakowało. Werder w zasadzie ani razu nie zagroził bramce Weidenfellera. W 55. minucie swoją drugą bramkę mógł zdobyć Kagawa, ale z bliskiej odległości przestrzelił. Do końca meczu nie wydarzyło się nic ciekawego.

Całe spotkanie spotkanie rozegrali Piszczek i Lewandowski, w 90. minucie został zmieniony Błaszczykowski. Żaden nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +1 Sędzia dolicza trzy minuty.

90. min. Schodzi Błaszczykowski, za niego Owomoyela.

87. min. Kagawa ładnie zagrał do Perisicia, który mógł wyjść sam na sam, ale nie opanował piłki.

84. min. Słaby strzał Rosenberga, Weidenfeller pewnie chwyta.

81. min. Krótkie rozegranie rzutu wolnego, Błaszczykowski uderza w mur.

79. min. Perisić faulowany na osiemnastym metrze. Rzut wolny dla Borussii.

75. min. Bardzo aktywny Piszczek zatrzymany przez Schmitza.

71. min. Strzał Gundogana z 17 metrów, bramkarz broni.

70. min. Ładne podanie do Fullkrug, ten wychodził sam na sam, sędzia jednak odgwizdał pozycję spaloną. Błąd arbitra.

66. min. Piszczek zszedł do środka, przełożył sobie piłkę na lewą nogę, uderzył, ale piłka minęła słupek. Będzie rzut rożny.

62. min. Schodzi lewy obrońca Werderu Hartherz, ale za niego niestety nie Boenisch, ale Schmitz.

58. min. Dośrodkowanie Błaszczykowskiego wybite przez jednego z obrońców.

55. min. Kagawa marnuje świetną okazję! Zamieszanie w polu karnym, piłka trafiła do Japończyka, który miał przed sobą całą bramkę. Strzelił obok.

53. min. Rajd Lewandowskiego zatrzymany faulem przez Papastathopoulosa.

50. min. Interwencja Piszczka zapobiegła bramce dla Werderu. Polak przeciął dośrodkowanie Juzunovicia, piłka leciała już do Rosenberga, który miałby przed sobą pustą bramkę.

48. min. Koronkowa akcja Werderu. Grając na jedno podanie drużyna gości podeszła pod pole karne rywali, dośrodkowanie Rosenberga przejął Piszczek.

47. min. Błaszczykowski pomknął prawym skrzydłem, dośrodkował do środka do Kagawy, Japończyk uderzył lewą nogą, jego strzał został zablokowany.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Sędzia zakończył pierwszą połowę.

42. min. Próba kontry Werderu. Prawą stroną pomknął Junuzović, ale dobry wślizgiem popisał się Schmelzer.

38. min. Gospodarze cały czas przeważają. Werder nie potrafi minąć środkowej linii boiska.

34. min. Kehl bliski strzelenia gola! Dośrodkowanie Grosskreutza, w pole karne wpadł Kehl, uderzył piłkę głową, ta trafiła w poprzeczkę!

30. min. Nudniejszy fragment meczu.

26. min. Akcja trójki Polaków. Z prawej strony podania wymienili Piszczek z Błaszczykowskim, ten drugi zagrał do dobrze ustawionego w polu karnym Lewandowskiego, napastnik naszej kadry uderzył nad bramką.

24. min. Kagawa w słupek! Japończyk wpadł w pole karny, strzelił z 15 metrów, Mielitz sparował piłkę na słupek. Do dobitki nie dobiegł Błaszczykowski.

21. min. Junuzović zdecydował się na uderzenie, Weidenfellet niepewnie, ale piąstkuje przed siebie.

18. min. Hummels popisuje się dobrym prostopadłym podaniem do Grosskreutza, ale strzał pomocnika Borussii zostaje zablokowany.

17. min. Werder na razie bezradny wobec wysokiego pressingu stosowanego przez piłkarzy Borussii.

13. min. Kąśliwe uderzenie Gundogana z 30 metrów, ale piłkę pewnie łapie Mielitz.

11. min. Świetna indywidualna akcja Błaszczykowskiego zakończona strzałem. Zmierzającą do bramki piłkę zablokował jednak jeden z obrońców Werderu. Zanim futbolówka opuściła plac gry musnęła jeszcze głowę Roberta Lewandowskiego.

8. min. GOL dla Borussii! 1:0. Kapitalna kontra Borussii. Grosskreutz wrzucił piłkę w pole karne, Gundogan zagrał piłkę z powietrza na drugi słupek, a tam stał Kagawa, który również bez przyjęcia umieścił futbolówkę w siatce. Japończyk zrobił sobie tym samym urodzinowy prezent, bo kończy dziś 23 lata.

6. min. Kompletnie nieudane podanie Łukasza Piszczka.

2. min. Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Póki co jednak nic z nich nie wynika.

Gramy!

15:32 Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć zmarłego kilka dni temu Timo Konietzki, strzelca pierwszego, historycznego gola w Bundeslidze. Tym trafieniem były gracz Borussii popisał się właśnie w meczu dortmundczyków z Werderem w 1963 roku.

Przed meczem:
W poprzedniej kolejce Bundesligi Borussia Dortmund tylko bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z FC Augsburg, dzięki czemu dwa punkty do niej odrobił drugi w tabeli Bayern Monachium. Żeby utrzymać bezpieczną pięciopunktową przewagę nad Bawarczykami podopieczni Juergena Kloppa muszą dziś z zajmującym szóstą pozycję Werderem wygrać.

Na swojego 17. gola w sezonie liczy Robert Lewandowski. Oprócz niego w pierwszym składzie zespołu Borussii zobaczymy Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.

W przetrzebionej kontuzjami drużynie gości (nie zagra m.in. bramkarz Tim Wiese) mecz na ławce rozpocznie inny reprezentant Polski Sebastian Boenisch.