Wi�cej o wydarzeniu

Piszczek o transferze do Interu: wolę Niemcy

PRZEGLĄD PRASY. W ostatnim czasie pojawiły się plotki jakoby sprowadzaniem Łukasz Piszczka zainteresowany był Inter Mediolan. - Wolę Bundesligę od Serie A - ucina spekulacje polski obrońca w wywiadzie dla ?Przeglądu Sportowego?.

Bundesliga. Niemiecka prasa: Najfajniejszy mecz sezonu

PRZEGLĄD PRASY. "To był najfajniejszy mecz sezonu" - pisze "Bild".- To było szalone - mówi na łamach dziennika dyrektor sportowy VfB Stuttgart Fredi Bobić. W piątek w Dortmundzie jego zespół zremisował z Borussią 4:4, choć początkowo przegrywał 0:2, a później prowadził 3:2. "Spektakularna przejażdżka roller coasterem dla Borussii skończyła się źle" - podsumowuje "Revier Sport".

Odśwież
Nie możesz wyjść z kuchni, bo przygotowujesz święta? Śledź relację z meczu m.sport.pl

Wygraj bilet na mecz Borussia - Bayern »
44
Pierwsza połowa wcale nie wskazywała na to, że mecz zakończy się remisem 4:4. Pierwsze 45 minut należało do gospodarzy, którzy rzucili się do ataku od początku spotkania. Kagawa, Błaszczykowski, Lewandowski, Gundogan stanowili o sile napadu Borussii. Niemiec tureckiego pochodzenia napędzał grę mistrza Niemiec, podejmując odważne decyzje strzeleckie i rozdzielając podania kolegom z drużyny.

W 14. minucie napastnik reprezentacji Polski trafił w słupek, niecałe 10 minut później po podaniu Gundogana właśnie, zwiódł obrońców, wyciągnął z bramki Ulreicha i gdy wydawało się, że zdobędzie pierwszą bramkę, wrócił Niedermeier i wybił piłkę głową z linii bramkowej.

Przy tak huraganowym ataku, gol dający prowadzenie dortmundczykom był tylko kwestią czasu. Akcję, po której padła bramka Kagawy rozpoczął Schmeltzer. Niemiec dośrodkował do Kehla, ten zgrał głową do Japończyka, który strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie nie minęło 5 minut, a Ulreich drugi raz wyciągał piłkę z siatki. Tym razem po uderzeniu Błaszczykowskiego. Kuba po podaniu Hummelsa uderzył prawą nogą.

Gdy wydawało się, że gospodarze zainkasują 3 punkty, Stuttgart zaczął atakować. Najpierw w 63. minucie w słupek trafił Kvist, a w 71. Ibisevic zdobył bramkę kontaktową. Na remis nie trzeba było długo czekać. Scheiber najpierw wyrównał, a dwie minuty później dał prowadzenie gościom.

Świetny kwadrans w wykonaniu Stuttgartu wcale nie pozbawił rezonu lidera Bundesligi. Podopieczni Kloppa, aby doprowadzić do remisu potrzebowali 10 minut. Bramkę zdobył Hummels. Na 4:3 strzelił Perisić. Chorwat popisał się pięknym uderzeniem z woleja po dośrodkowaniu Schemltzera.

Niemiec mimo że asystował przy 4. bramce, nie będzie dobrze wspominał tego spotkania. W doliczonym czasie gry w swoim polu karnym zgrał piłkę wprost pod nogi Gentera, a ten spokojnie zszedł do środka i technicznym strzałem pokonał Weindenfellera, ratując remis.

Borussia Dortmund po 28 kolejkach wciąż zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi. Bayern Monachium, który w sobotę zmierzy się z FC Nuerenberg traci do lidera 6 punktów. Stuttgart zrównał się punktami z szóstym w tabeli Werderem Brema.

93. min. Koniec spotkania. Remis 4:4

92. min. Co zrobił Schmeltzer???!!! Niemiec zgrał piłkę wprost pod nogi Gentera. Ten przyjął, minął obrońcę i pokonał Weidenfellera!!!! GOOOLLL!!!!

91. min. Rzut rożny. Schmeltzer przetrzymuje piłkę w rogu boiska jak niegdyś Włodzimierz Smolarek.

90. min. Sędzia przedłuża mecz o 3 minuty.

89. min. Chorwat ukarany żółtą kartką za zdjęcie koszulki.

88. min. Perisić!!!!!! Kolejny rzut rożny. Piłka trafia do Chorwata, a ten wolejem umieszcza piłkę pod poprzeczką!!!!!!

88. min. Rzut rożny. Dośrodkowuje Schmeltzer. Piłkę wybijają obrońcy.

84. min. Żółta kartka dla Lewandowskiego. Polak próbował zabrać piłkę Ulerichowi i jak najszybciej wznowić grę.

82. min. Hummels!!!!!! Niemiec wyrównuje!!! Zbiega do środka i strzałem po ziemi trafia tuż obok słupka!!! Remis

81. min. Schodzi Kagawa, wchodzi Barrios.

79. min. Schieber!!!!! Niemiec w ciągu dwóch minut dwa razy pokonuje Weidenfellera!!!! Dwukrotnie przeprowadza indywidualną akcję i w 77. i 79. minucie zdobywa bramkę.

76. min. Ależ kiks Kagawy. Zagrywał do niego Lewandowski. Japończyk z lewej strony pola karnego nie pilnowany przez nikogo, zamiast dośrokować, posyła piłkę w trybuny!

71. min. GOOOLLL!!! Bramka dla Stuttgartu. Ibisevic! Do Bośniaka piłkę w polu karnym zrywał Niedermeier. Dośrodkowywał Genter, który dosłownie przed chwilą wszedł na boisko.

70. min. Gentner za Hajnala

69. min. Świetna akcja Kagawy i Błaszczykowskiego. Polak przed polem karnym oddaje piłkę Japończykowi, mija obrońcę. Japończyk odgrywa do kapitana reprezentacji Polski. Ten wpada w jedenastkę, jednak defensorzy w ostatniej chwili wybijają piłkę.

68. min. Rzut rożny dla Stuttgartu. Weidenfeller piąstkuje i kontratak Borussii. Pędzi trzech piłkarzy z Dortmundu. Jednak Piszczek nie opanowuje podania.

66. min. Schodzi Gundogan. Na boisku za niego pojawi się Bender.

63. min. Była szansa na bramkę kontaktową. Indywidualna akcja Kvista. Duńczyk przebiegł z piłką 20 metrów i uderzył lewą nogą. Piłka odbiła się od słupka!!

61. min. Schodzi Boka, wchodzi za niego Molinaro.

59. min. Gundogan podaje do Błaszczykowskiego. Polak wbiega w pole karne, zwodzi obrońcę i strzela lewą nogą wysoko nad poprzeczką.

56. min. Lewandowski!!! Świetne podanie do napastnika reprezentacji Polski, który uciekał obrońcom. Piłka po mocnym uderzeniu Lewandowskiego przeleciała nad poprzeczką.

54. min. Żółta kartka dla Kuzmanowica. Serb fauluje Gundogana.

49. min. GOOOOL!!!! Błaszczykowski!!!! Hummels przerzuca piłkę na lewą stronę boiska wprost pod nogi Błaszczykowskiego. Polak pokonuje Ulericha!!!!!

47. min. Świetna akcja Borussii! Lewandowski podaje "w uliczkę" Piszczkowi, a ten trafia w słupek

46. min. Zaczęli!

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

41. min. Kontratak Kuba pędzi w stronę bramki przeciwnika, mija jednego z piłkarzy Stuttgartu, świetną interwencją zatrzymuje go jednak Niedermeier. Piłka trafia do Gundogana. Niemiec uderza bardzo mocno po ziemi, jego strzał mija słupek.

40. min. Boka faluje Kubę Błaszczykowskiego, rzut wolny dla Borussii

36. min. Kolejne uderzenie! Piszczek wbiegł w pole karne, piłka odbiła się od Niedermeiera. Dopadł do niej Kuba i potężnym strzałem próbował zagrozić bramkarzowi gości. Ulerich jednak świetnie ustawiony złapał piłkę.

33. min. Schmeltzer dośrodkowuje do Kehla , ten zgrywa do Kagawy, a Japończyk uderza pod poprzeczkę!!!! GOLLL!!!!Kagawa!!!

25. min. Borussia nie zwalnia tempa! Najpierw Grosskreutz trafia w poprzeczkę. Chwilę potem piłka ląduje pod nogami Błaszczykowskiego. Kuba posyła po ziemi piłkę w pole karne do Kagawy, a Japończyk z piewrszej piłki uderza. Futbolówka jednak trafia w nogi obrońców.

23. min. Świetne podanie Gundogana. Lewandowski zwiódł ostatniego obrońcę na drodze do bramki, wyciągnął golkipera z linii bramkowej i uderzeniem lewą nogą próbował zdobyć bramkę. Nidermeier zdążył jednak wrócić i wybijając piłkę zmierzającą do bramki głową, uratował VfB Stuttgart!

18. min. Akcja Borussii lewą stroną, wymiana podań i piłka trafia do Błaszczykowskiego na środek tuż przed pole karne. Polak próbował dryblingiem utrować sobie drogę do bramki, ale powstrzymali go obrońcy.

16. min. Piszczek wyrzuca piłkę z autu w pole karne, piłka wybita za pole karne wraca w pole karne wprost do Lewanadowskiego. Polak trafia w słupek!

14. min. Piszczek uruchomiony podaniem od Subotica pędzi prawą storną. Polak dośrodkowuje piłkę, jednak podanie przecinają obrońcy Stuttgartu.

8. min. Świetna akcja gości. Obrona Borussii stanęła w miejscu, wszyscy myśleli, że Sakai jest na spalony. Arbiter uważał inaczej. Sakai próbował dośrodkować, ale Weidenfeller złapał piłkę.

6. min. Podanie Grosskreutza do Błaszczykowskiego. Polak mając dużo miejsca tuż przed polem karnym oddaje strzał na bramkę. Zamiast bramki trafiony Piszczek. Chwilę później strzał Kagawy. Bardzo mocny start.

4. min. Gundogan na spalonym.

2. min. Rzut rożny dla Borussii. Gundogan wrzuca piłkę w pole karne, obrońcy wybijają futbolówkę wprost pod nogi Kagawy. Japończyk uderza z dystansu, po ziemi. Chybił o centymetry.

1. min. Zaczęli!

Przed meczem:

Borussia Dortmund w ostatnich 11 spotkaniach byłą górą w 10. Mimo to trener gości przed sobotnim spotkaniem zapowiadał,powiedział, że jego piłkarze nie boją się lidera tabeli.

- Mamy szacunek wobec BVB, ale żadnego strachu. Nie możemy się już doczekać rywalizacji przed 80 tys. widzów. Spróbujemy się przeciwstawić i coś ugrać. Ostatnie wyniki wprowadziły bardzo dobrą atmosferę w zespole - stwierdził Bruno Labbadia.

Borussia ostatnie spotkanie z FC Koeln wygrała 6:1. Dwie bramki strzelili Polacy: Lewandowski i Piszczek. Jeśli dortmundczycy wygrają to spotkanie, to powiększą przewagę nad drugim Bayernem do 8 punktów.