qaz1 pl/transmisjelive/5c9cd934cb/f8ed4edb86f2d124f8c3/dc38f2ac0181d8b79188/Borussia-Schalke.04-

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Piszczek najsłabszy w Revierderby

Lokalne gazety z Zagłębia Ruhry, oceniając piłkarzy Borussii za wtorkowe derby z Schalke, zgodnie uznały, że najsłabszym piłkarzem spotkania był Łukasz Piszczek. Najwięcej uwagi prasa poświęca jednak temu, że po niepokojach do jakich dochodziło podczas ostatnich spotkań obu drużyn, było to najspokojniejsze Revierderby od lat.

Bundesliga. Watzke: Chcemy zbudować w BVB silną kadrę w pięć lat

Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii Dortmund, na antenie ZDF przedstawił plan, jaki Borussia ma zamiar realizować w najbliższych latach. Zapewnił też, że w lecie odejście Roberta Lewandowskiego zostanie zrekompensowane. We wtorek Borussia zmierzy się z Schalke. Relacja na żywo od 20:00.

• KONIEC MECZU

90. min. + 2

W ramach 27. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Schalke 04 w wielkich derbach Zagłębia Ruhry. Podopieczni Kloppa stworzyli sobie mnóstwo dogodnych okazji podbramkowych, ale byli tego dnia wyjątkowo nieskuteczni.

Bayern Monachium po zwycięstwie nad Herthą Berlin 3:1 zapewnił sobie mistrzostwo kraju, na siedem kolejek przed końcem ligowych rozgrywek, co jest rekordem Bundesligi. Podopieczni Josepa Guardioli poprawili swój wyczyn z poprzedniego sezonu, kiedy zapewnili sobie tytuł sześć kolejek przed końcem rozgrywek.

• 89. min.

Niecelne dośrodkowanie w wykonaniu Aubameyanga.

• 87. min.

Kolejna zmiana. Murawę opuszcza Grosskreutz, a w jego miejsce wchodzi Schieber.

• 85. min.

Goretzka schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Obasi.

• 84. min.

Obrońcy BVB wybijają piłkę z własnego pola karnego po rzucie rożnym dla Schalke.

• 82. min.

Fatalny strzał Kehla.

• 79. min.

Teraz zmiana w ekipie BVB. Mkhitaryan schodzi z boiska, a na nim melduje się Aubameyang.

• 77. min.

Boateng oddał kąśliwy strzał, ale Weidenfeller był na posterunku.

• 76. min.

Meyer opuszcza murawę, a w jego miejsce na boisko wbiega Anthony Annan.

• 74. min.

Ayhan został ukarany żółtą kartką za faul na Lewandowskim.

• 72. min.

Bardzo nieskuteczni są dziś ofensywni gracze BVB. Mchitarian dostał podanie w pole karne i oddał strzał, ale piłka znów minimalnie minęła słupek bramki.

• 66. min.

Ależ 'setkę' zmarnował Lewandowski! Polak dostał prostopadłe podanie w pole karne i miał przed sobą tylko bramkarza. Chciał go minąć zwodem, ale Fahrmann wybił mu piłkę spod nóg.

• 59. min.

Ależ okazja Schalke! Roman Neustadter miał przed sobą tylko bramkarza BVB, ale po dośrodkowaniu uderzył głową wprost w niego, marnując dogodną okazję na zdobycie bramki.

• 57. min.

Huntelaar wychodził na pozycję, ale został sfaulowany przez Hummelsa. Żółta kartka dla obrońcy BVB za taktyczny faul.

• 55. min.

Lewandowski wrócił się po piłkę i był faulowany w środkowej strefie boiska.

• 54. min.

Niecelny strzał Durma.

• 52. min.

Henrich Mchitarjan dostał ładne podanie i wpadł w pole karne swoich rywali, położył jednego rywala i wycofał piłke, ale nie było tam nikogo, kto mógłby zamknąć tą akcję strzałem.