Borussia Dortmund

5 0

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Furtok: Lewandowski to cesarz

- Niemcy znów powiedzą o nim ?weltklasse?, my możemy śmiało uznać, że Robert to cesarz Bundesligi - mówi Jan Furtok po znakomitym występie Roberta Lewandowskiego w wygranym przez Borussię Dortmund 5:0 meczu z Freiburgiem. Snajper BVB zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Lewandowski w 105 występach w Bundeslidze strzelił 60 goli. - Niesamowita średnia - mówi Furtok, który tyle trafień zanotował w 188 meczach.

Koniec spotkania. Borussia wygrała 5:0 rozbijając Freiburg. Świetne spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który zdobył dwie bramki, a pierwsza z nich była wyjątkowej urody. Reprezentant Polski kilka razy popisywał się też efektownymi zagraniami w środku pola przy rozegraniu piłki. Borussia prowadzi w tabeli Bundesligi, drugi jest Bayern, który dziś także wygrał swoje spotkanie.

• 89. min.

Kolejne okazja dla Borussi! Po dośrodkowaniu w pole karne Subotić wycofał do Hofmanna na jedenasty metr, a ten uderzył bez zastanowienia, ale jego strzał został zablokowany.

• 88. min.

Sorg przegrał pojedynek biegowy z Aubameyangiem i ratował się faulem. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• 87. min.

Próba piłkarzy Freiburga prawym skrzydłem. Z dystansu próbował snajper gości, jednak strzał był za słaby aby mógł zaskoczyć Romana Weidenfellera.

• 82. min.

Z daleka uderzał Kirch. Piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Baumanna.

• 82. min.

Piłkarze Kloppa spokojnie rozgrywają piłkę. Zawodnicy Freiburga wyglądają na zrezygnowanych, z pewnością chcieliby aby to spotkanie się już skończyło.

• 79. min.

Piękna akcja zespołowa w wykonaniu piłkarzy Borussii! Lewandowski efektownie zagrał piętą do Sahina, ten z pierwszej piłki odegrał prostopadle do Polaka. Lewandowski stracił piłkę, ale dopadł do niej Błaszczykowski. Skrzydłowy Borussi minął bramkarza i wpakował z ostrego kąta piłkę do bramki gości! Świetne spotkanie!

• 79. min.

5:0! Kuba Błaszczykowski zdobywa gola!

• 75. min.

Borussia dosłownie miażdży rywala. Freiburg został zepchnięty do obrony totalnej. 4:0 i ciągle piłkarze Kloppa w natarciu. Wynik wcale nie musi się zatrzymać, a Polak walczy o klasycznego hat-tricka.

• 74. min.

Kolejne roszady w składzie Freiburga. Plac gry opuszcza Freis, w jego miejsce wchodzi Guede.

• 73. min.

Indywidualnej akcji próbował Kuba Błaszczykowski jednak został zatrzymany przez rywali.

• 69. min.

Hofman dostał dobre podanie po prawej stronie boiska i dośrodkował górą wzdłuż bramki. W polu karnym świetnie odnalazł się Robert Lewandowski i pewnie skierował z najbliższej odległości piłkę do bramki rywali. To druga bramka Polaka w dzisiejszym meczu!

• 69. min.

4:0! Lewandowski krzyczą kibice! Polak strzelcem kolejnego gola.

• 66. min.

Strzelając piekielnie mocno z woleje Aubemayang próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale Baumann złapał piłkę.

• 65. min.

Zmiana również w ekipie Freiburga. Boisko opuszcza Schuster, w jego miejsce wchodzi Hofler.

• 62. min.

I kolejna zmiana w ekipie Kloppa. na boisku melduje się jakub Błaszczykowski w miejsce Mchitariana.

• 61. min.

Zmiana w składzie Borussi. Boisko opuszcza strzelec dwóch bramek Marco Reus, a w jego miejsce wchodzi Hofmann.

• 58. min.

Lewandowski dostał długie podanie od pomocników w pole karne, pięknie zgasił futbolówkę, a później obrócił się z nią mając za sobą obrońcę. Następnie przelobował wychodzącego z bramki bramkarza gości. Co za gol Lewandowskiego!

• 58. min.

3:0! Lewandowski strzela efektowną bramkę!

• 55. min.

Najpierw Lewandowski a potem Reus, próbowali podawać wzdłuż linii bramkowej Freiburga jednak ich podania nie odnajdowały adresata. Borussia nadal przy piłce. Kolejne bramki wydają się kwestią czasu, tym bardziej, że Freiburg nie jest już w stanie opuścić własnej połowy boiska.