(12)

Liczba oddanych głosów: 49

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Borussia Dortmund odniosła czwarte zwycięstwo w Bundeslidze. Piłkarze Juergena Kloppa pokonali w piątek Hoffenheim 1:0 po golu w 17. minucie Ilkaya Gundogana. 90 minut w dortmundzkiej drużynie zagrał Łukasz Piszczek. Poza kadrą był Jakub Błaszczykowski, choć wydawało się, że Polak, dochodzący do zdrowia po kontuzji mięśnia czworogłowego, usiądzie na ławce rezerwowej. Cały mecz w Hoffenheim rozegrał Eugen Polanski, który został ukarany żółtą kartką. Borussia wydźwignęła się ze strefy spadkowej i awansowała na 14. miejsce w tabeli.

• 90. min. + 3

Ostatnia zmiana w Borussii. Aubameyanga zastąpił Immobile.

• 90. min. + 1

Druga zmiana w Borussii. Ginter zastąpił Gundogan.

Beznadziejny strzał z rzutu wolnego Salihovicia.

• 88. min.

Polański ukarany żółtą kartką.

• PILNE

85. min.

Salihović powalony w polu karnym przez Suboticia. Zamiast karnego dla Hoffenheim, Bośniak zobaczył żółtą kartkę.

• 83. min.

Pierwsza zmiana w Borussii. Großkreutz wszedł za Ramosa.

• 83. min.

Aubameyang szarżował prawą stroną, piłka dosyć szczęśliwie trafiła do Gundogana, a ten uderzył nad poprzeczką.

• 78. min.

Dwie zmiany w Hoffenheim. Salihović zastąpił Schweglera, Elyounoussi wszedł za Rudego.

• 77. min.

Aubameyang podał do Mkhitaryana, który zabrał się z piłką w pole karne i strzelił lewą nogą. Niecelnie.

• 75. min.

Piszczek strzelił mocno, ale w środek bramki. Piłka w rękach Baumanna. Po chwili bramkarz gości świetnie obronił groźne uderzenie Aubameyanga!

• PILNE

72. min.

Kolejna kontrowersja. Aubameyang po technicznym uderzeniu zdobył bramkę, ale arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Powtórki pokazały, że Gabończyk był jednak na minimalnym spalonym.

• 70. min.

Kehl przez chwilę był poza boiskiem po zderzeniu z Polanskim. Borussia w komplecie.

• 67. min.

Gundogan strzelił z ok. 16 metrów, ale prosto w obrońcę gości.

• 63. min.

Schwegler nieprzepisowo zatrzymał Mkhitaryana i zobaczył żółtą kartkę.

• 63. min.

Świetny strzał głową Hummelsa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłkę zdołał wybić Baumann!

• 61. min.

Aubameyang uciekł Kimowi, ale w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Baumanna! Atak Borussii prostopadłym podaniem zaczął Gundogan.

• PILNE

52. min.

Kontrowersyjna sytuacja. Po rzucie rożnym Schmelzera piłkę głową zgrał Kehl, a Aubameyang wbił gola, ale arbiter uznał, że piłkarz Borussii był na spalonym. Powtórki pokazały, że ustawienie Gabończyka było prawidłowe.

• 47. min.

Bliski wyrównującego gola był Rudy, który uderzył z rzutu wolnego! Piłkę zdołał jeszcze wybić Hummels, ratując być może Langeraka. Chwilę wcześniej na granicy pola karnego Schweglera sfaulował spóźniony Piszczek.

Zmiana w zespole gości. Modeste zastąpił Schipplocka.