Oceniono 2 razy 2

zanim napisałem koma to już Borussia 2-1 grają jak automaty xD ; p

• football4ever

0

skroty-meczow.blogspot.com/2012/03/borussia-dortmund-fsv-mainz-21-03032012.html - bramki ;)

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Niemieckie media: Błaszczykowski w najlepszej formie

PRZEGLĄD PRASY. Jakub Błaszczykowski został uznany najlepszym zawodnikiem meczu Borussia Dortmund - FSV Mainz przez czytelników "Ruhr Nachrichten". "Możliwe, że oglądamy najlepszego Kubę w historii" - pisze "Der Westen".. W niemieckich mediach obok zdobywcy gola Błaszczykowskiego chwalony jest również Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę. Tym razem gorsze oceny zebrał Robert Lewandowski.

Bundesliga. Barrios: Nie chcę spędzić kolejnego sezonu na ławce rezerwowych

Napastnik Borussii Dortmund i konkurent Roberta Lewandowskiego do miejsca w podstawowym składzie Lucas Barrios nie jest zadowolony z roli rezerwowego w zespole mistrza Niemiec. - Nie jestem zadowolony, ale jako profesjonalista czekam na swoją szansę - powiedział Paragwajczyk, który przez media jest łączony z czołowymi klubami Premier League Arsenalem i Manchesterem City.

Odśwież
52
Zobacz gola Błaszczykowskiego na Zczuba.tv

Borussia była drużyną lepszą, ale trzy punkty wcale nie przyszły jej łatwo. Winny był przede wszystkim brak skuteczności piłkarzy z Dortmundu, którzy powinni wygrać trzema, czterema bramkami.

Skuteczności nie zabrakło jednak Kubie Błaszczykowskiemu, który w 26. minucie potężnym strzałem z piętnastu metrów dał Borussii prowadzenie. Kapitan kadry jest ostatnio w rewelacyjnej formie i w sobotę także był wyróżniającą się postacią Borussii - walczył w ataku, rozgrywał, wracał do defensywy i doskonale rozumiał się z Łukaszem Piszczkiem.

Polski obrońca zawinił w 74. minucie przy golu dla rywali, bo dał się ograć w polu karnym, ale już dwie minuty później zanotował asystę przy golu Kagawy i winy odkupił. Poza tym był bardzo aktywny, gdyby jego koledzy byli bardziej skoncentrowani, mógł zaliczyć jeszcze jedną asystę.

Najsłabiej z Polaków wypadł Robert Lewandowski. Polski napastnik co prawda pokazywał to, z czego jest znany - świetnie się zastawiał, cofał po piłkę na linię środkową, wygrywał starcia o górne piłki - ale najlepszy strzelec klubu nie może zmarnować każdej z trzech doskonałych sytuacji, a tak się niestety stało. Brakował dziś Polakowi przekonania, precyzji, być może to skutek kontuzji, która wykluczyła go z gry przeciwko Portugalii.

Druga połowa:

90. min. +2 Koniec meczu! Borussia inkasuje trzy punkty.

90. min. +2 Lewandowski na spalonym.

88. min. Uderzenie Zidana, ale piłka nie miała prawa zaskoczyć bramkarza Borussii.

85. min. Pięć minut do końca meczu - Borussia wciąż nie może być pewna trzech punktów.

81. min. Lewandowski wywalczył rzut wolny, ale Borussia nie miała zamiaru wrzucać piłki w pole karne - spokojne rozegranie akcji.

79. min. Kagawa schodzi z boiska - za niego Da Silva.

78. min. Lewandowski z pięciu metrów nie trafił w bramkę... idealna sytuacja dla Polaka, dziś napastnik kadry nie jest sobą.

76. min. GOL dla Borussii! Kagawa po asyście Piszczka! Świetne płaskie zagranie polskiego obrońcy w pole karne, Japończykowi zostało tylko przyłożyć nogę i znów wyprowadzić Borussię na prowadzenie.

74. min. GOL dla Mainz! Borussia złapała zadyszkę i goście to wykorzystali. Dośrodkowanie w pole karne, Szalai przyjęciem minął Piszczka, wycofał do wbiegającego Zidana, który płaskim strzałem w krótki róg pokonał Weidenfellera.

72. min. Błaszczykowski schodzi - za niego Ivan Perisić. Bardzo dobry mecz kapitana reprezentacji Polski. Nie tylko strzelił piękną bramkę, ale był też bardzo aktywny tak w ataku, jak i w defensywie.

68. min. Borussia ma trochę problemów w ostatnich minutach - szczególnie ze skonstruowaniem składnej akcji.

65. min. Szalai wyszedł sam na sam z Weidenfellerem, ale był na spalonym. Ostrzeżenie dla Borussii.

62. min. Dobry powrót Piszczka, który naprawił błąd Schmelzera.

61. min. Zidan strzelił z rzutu wolnego kilka metrów nad bramką Borussii.

60. min. Trzecia już szansa w tej połowie Lewandowskiego, ale napastnikowi Borussii brakuje precyzji - jego strzał lewą nogą z pola karnego spokojnie wyłapał Wetklo.

59. min. Groźny strzał Schmelzera zza pola karnego, ale tylko w boczną siatkę.

57. min. Wetklo pod naciskiem Lewandowskiego źle wybił piłkę, ale Kagawa z 40 metrów nie trafił do pustej bramki.

56. min. Błaszczykowski wrzucał - tym razem z lewej strony - na głowę Grosskreutza, który zamykał akcję. Rzut rożny dla Borussii.

55. min. Zablokowane uderzenie Polanskiego z 20 metrów.

52. min. Mainz w poważnych opałach, Borussia coraz bliżej drugiej bramki.

52. min. Noveski w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg składającego się do strzału Lewandowskiego.

50. min. Indywidualna akcja Kagawy, wyłożenie piłki Błaszczykowskiemu, który z ostrego kąta trafił w nogi bramkarza Mainz.

49. min. Lewandowski wyszedł sam na sam, ale miał na plecach trzech obrońców, musiał więc strzelać z 16 metrów i uderzył wprost w bramkarza rywali.

48. min. Już akcja Piszczka, ale dobra interwencja obrońców.

46. min. Początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Ładna akcja Kagawa - Piszczek - Kuba, ale w polu karnym zabrakło Japończykowi trochę precyzji przy podaniu do Błaszczykowskiego.

43. min. Lewandowski potężnie uderzył z prawie zerowego kąta i przestrzelił minimalnie.

40. min. Piszczek biegał teraz jak podczas gry w dziada między trzema atakującymi rywalami, ale Polak doczekał się pomocy ze strony Błaszczykowskiego.

38. min. Mainz otrząsnęło się po straconym golu, nie daje się już tak tłamsić.

36. min. Teraz Borussia próbowała przedzierać się lewą stroną, ale te akcje nie są tak groźne, jak ataki na prawej flance, gdzie szaleją Piszczek z Kubą.

33. min. Borussia naciska, Borussia stara się podwyższyć wynik.

29. min. Lewandowski w polu karnym przyjął bardzo trudne podanie, przelobował wybiegającego bramkarza, ale przelobował też bramkę...

26. min. GOL dla Borussii! Błaszczykowski! Kagawa walczył z dwoma obrońcami w polu karnym, został zablokowany, piłka trafiła na 15. metr, gdzie stał Kuba i bez zastanowienia huknął w samo okienko bramki Mainz! Stadion skanduje: Kuba, Kuba!

25. min. Świetne wejście Piszczka w pole karne. Został trącony przez obrońcę i stracił równowagę - sędzia uznał, że faulu nie było. Powtórki pokazują, że raczej powinna być jedenastka.

22. min. Lewandowski do Kuby, Kuba do Piszczka, Piszczek wrzuca, ale zabrakło precyzji. Polacy szukają siebie na boisku.

21. min. Bardzo ładna kombinacja Zidana z Caligiurim, po której ten drugi uderzył nad bramką Weidenfellera.

19. min. Subotić strzela w mur.

18. min. Rzut wolny dla Borussii z linii pola karnego - ale mocno na lewo od bramki.

17. min. Lewandowski najpierw pod kryciem przyjął piłkę i rozegrał na skrzydło, potem wbiegł w pole karne i zabrakło mu centymetrów, by dojść do podania Gundogana.

15. min. Kwadrans ciekawego spotkania za nami. Borussia miała już dwie szanse na zdobycie gola, ma przewagę, ale nie dominuje całkowicie nad rywalem.

12. min. Doskonałe dośrodkowanie Piszczka wprost na nogę Grosskreutza, który strzelił z powietrza, ale trafił w obrońcę.

11. min. Mainz nie zamierza tylko się bronić - często przedostaje się pod pole karne Borussii, ale na razie nie potrafi wykończyć żadnej akcji.

9. min. Ależ szansa dla Borussii! Kagawa uruchomił Piszczka, Polak wpadł w pole karne, ograł dość szczęśliwie obrońcę i z bliska z ostrego kąta uderzył na bramkę - minimalnie przestrzelił.

5. min. Borussia przejmuje inicjatywę. Na razie mnóstwo walki w środku pola, Lewandowski jeszcze nie miał piłki.

3. min. Początek meczu dla gości - głową strzelał Noveski, ale ponad bramką.

1. min. Zaczęli!

18:27 Początek meczu o 18:30. W składzie gości Polanski.

Przed tygodniem Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zagrali rewelacyjnie i poprowadzili mistrza Niemiec do zwycięstwa z Hannoverem 3:1. Jeśli dziś polskie trio znów zagra wyśmienicie, a Borussia zgarnie kolejne trzy punkty, przewaga lidera Bundesligi nad Bayernem Monachium, który przegrał 0:2 z Bayerem Leverkusen, wzrośnie do siedmiu punktów.