Błaszczykowski
Komentarze (18)
  • matinan

Oceniono 123 razy 103

typuje 3:1 Borussia wygra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dwie Lewandowski jedną
    Błaszczykowski.

• insane55

Oceniono 10 razy 10

Ja się bardzo cieszę, że Borussia wygrała i nasi chłopacy strzelili bramki : ) a jak czytam Wasze komentarze to aż mi się nie chce wierzyć : ( Jak kogoś nie interesuje Borussia to niech tutaj nie wchodzi i niepotrzebie nie komentuje . A te pretensje, że w reprezentacji nie strzelają ? Cała drużyna pracuje, żeby strzelić gola , a nie tylko trzech . Powtórzę słynne zdanie : "W trójkę meczu nie wygrają" . Moje zdanie na ten temat .

• punk428

Oceniono 9 razy 7

Brawo !!! I skonczcie z tym pie...niem ze was to gó... obchodzi. Jak was nie obchodzi to po co dodajecie komentarze dziady !!! Naleza sie im brawa Lewandowski moze zostac królem strzelców Bundesligi jednej dla mnie z najlepszych lig swiata a KUBA ma juz ich 8 i graja zajebiscie !!!

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Błaszczykowski bohaterem w niemieckich mediach

"Kuba - człowiek niezbędny w decydujących momentach", "Dwupak Kuby-giganta", "Trafił dwa razy, Norymberga szybko rozbita" - to tylko niektóre tytuły, jakie pojawiły się w niemieckiej prasie po zwycięstwie Borussii Dortmund nad Norymbergą 3:0. W piątkowym spotkaniu 19. kolejki Bundesligi dwa gole zdobył Jakub Błaszczykowski, a jednym trafieniem popisał się Robert Lewandowski

• 90. min. + 2

Borussia Dortmund wygrywa z Norymbergą 3:0. Dwa gole, w tym jednym z karnego po rzekomym faulu na Łukaszu Piszczku, strzelił Jakub Błaszczykowski, a jedną dołożył w końcówce Robert Lewandowski. Borussia wyprzedziła w tabeli Bayer Leverkusen i zajmuje drugie miejsce, ale "Aptekarze" grali jeden mecz mniej.

Koniec meczu!

• GOOOOOOL

88. min.

Gol dla Borussii. 3:0. Lewandowski! A jednak snajper reprezentacji Polski w końcu trafił do siatki. Po podaniu od Reusa kropnął pod poprzeczkę nie do obrony. Bardzo ładny gol.

• 87. min.

Drugi raz w tym meczu fatalnie zachował się w polu karnym rywali Piszczek. Polak mógł strzelać, ale dostrzegł, że na lepszej pozycji jest Lewandowski. Postanowił więc mu podać z pierwszej piłki głową, ale skończyło się to wszystko przeturlaniem się futbolówki obok słupka.

• 86. min.

Piłkarze obu drużyn chyba czekają na końcowy gwizdek. Niewiele się dzieje, nie widać szaleńczych ataków Norymbergi, a i Borussii niespecjalnie spieszno do strzelenia trzeciego gola.

• 80. min.

Dobry strzał z dystansu Gundogana. Jego silne uderzenie broni jednak Schaefer.

• 77. min.

Dwie zmiany w zespole mistrza Niemiec. Sahin zmienia Błaszczykowskiego, a Bender wchodzi za Kehla. Kibice skandują imię Polaka.

• 71. min.

Trzecia główka Lewandowskiego i trzecia niezbyt udana. Tym razem jednak napastnik reprezentacji Polski oddał strzał w trudnej sytuacji, wyskakując tyłem do bramki.

• 67. min.

Dobra sytuacja Reusa. Gracz Borussii chciał pokonać golkipera Norymbergi lekkim, technicznym strzałem, ale piłka przeszła kilkanaście centymetrów obok słupka.

• 60. min.

Wreszcie groźna sytuacja Borussii i kolejna znakomita szansa Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski otrzymał piłkę z lewej strony i wbiegł w pole karne, podał jednak zamiast strzelać do Goetzego, ten mu odegrał i Lewandowski z bliskiej odległości trafił w bramkarza Norymbergi.

• 55. min.

Norymberga sobie poczyna coraz śmielej. Przez chwilę było dziesięciu piłkarzy Borussii we własnym polu karnym.

• 53. min.

Goetze założył "siatkę" rywalowi i przewrócił się tuż przed linią pola karnego. Sędzia faulu nie widział, ale gracz Norymbergi chyba nieprzepisowo zablokował piłkarza BVB.

• 49. min.

Jedna z nielicznych akcji Norymbergi w tym meczu. Pekhart strzela głową, ale Weidenfeller bez trudu łapie piłkę.

• 49. min.

Spokojny początek drugiej połowy. Reus wywalczył rzut rożny, ale nic z niego nie wynikło.

A tak cieszyli się z tej drugiej bramki Polacy.

Jeszcze jeden obrazek - tym razem upamiętniający drugą bramkę Błaszczykowskiego.

Zaczynamy druga połowę. Oba zespoły bez zmian w składach.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Borussia Dortmund prowadzi z Norymbergą 2:0 po dwóch golach Jakuba Błaszczykowskiego.

• 42. min.

Tak wyglądał nieuznany gol Lewandowskiego. Polak strzelał z półobrotu.

• 40. min.

I goooooooooooola nie ma. Lewandowski trafia do siatki, ale sędzia gwiżdże spalonego.