Borussia Dortmund

0 1

Po spotkaniu

Bundesliga. Borussia bez pomysłu na Bayer

W meczu o drugie miejsce w Bundeslidze Borussia przegrała z Bayerem Leverkusen 0:1. Nie jest to jednak największe zmartwienie Juergena Kloppa, gdyż przed meczem z OM w Lidze Mistrzów, kontuzje odnieśli dwaj defensywni pomocnicy - Sven Bender i Nuri Sahin. Gospodarze zagrali fatalnie w ofensywie, w której wyraźnie brakowało im dokładności. O stracie jedynego gola zadecydował z kolei błąd, grającego przeciwko swojej byłej drużynie Manuela Friedricha.

Czy Borussia zdoła obronić wicemistrzostwo Niemiec?

Oceniono 8 razy 4

Szykuje się wielkie spotkanie. Oba zespoły dzieli w tabeli ledwie 3 oczka, tak więc waga tego meczu jest ogromna. Dortmund musi wygrać by dojść Leverkusen, porażka będzie fatalna w skutkach podopieczni Hyypi odjadą im już na 6 oczek. Oj będzie ciekawie.

• KONIEC

Borussia w ostatnich tygodniach nieco się przykurzyła. Coś w drużynie Juergena Kloppa nie gra tak, jak dawniej i to widać. Dzisiejsza porażka nie była przypadkiem, a naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy. Już nie tylko Bayern, ale i Bayern bez "n" ucieka w lidze dortmundczykom. Jeszcze gorsze dla Borussii jest to, że ten mecz może być nie tylko konsekwencją, ale i przyczyną. Kolejnych porażek. Borussia straciła dzisiaj Bendera i Sahina - na razie nie wiadomo, na jak długo - i sytuacja kadrowa w klubie robi się coraz trudniejsza... Zobaczymy, jak Klopp i jego zawodnicy poradzą sobie w środę w decydującej kolejce Ligi Mistrzów. Dziękujemy za udział w relacji i życzymy wszystkim dużo zdrowia.

• 90. min. + 6

...a sędzia patrzy na zegarek (95:30) i kończy mecz.

Reus podchodzi do rzutu wolnego. Mocno uderza z ostrego kąta. Nieźle, ale któraś z gąszczu głów, która trafiła w piłkę, musiała być głową piłkarza Bayeru, bo wybiła piłkę. Jeszcze jeden strzał, ale zablokowany. Piłka wraca do Reusa, który próbuje poprawiać wrzutkę, ale Reus też zostaje zablokowany. Piłka leci za linię boczną, Reus pędzi za nią, żeby wykonać aut...

• 90. min. + 5

Weidenfeller z własnej połowy posyła piłkę pod pole karne. Lewandowski ją zgrywa w kierunku Piszczka, podanie do Reusa, który uderza. Leno odbija piłkę. Durm za nią goni... Pada podcięty z boku pola karnego. Weidenfeller biegnie pod bramkę rywali.

• 90. min. + 4

Strzelić gola z rzutu wolnego postanowił Aubameyang. Tylko że trochę się pomylił. Weidenfeller wybierał się już w pole karne rywali, ale chyba skonsultował z wykonawcą, jakie są jego zamiary i dlatego się wycofał.

• 90. min. + 3

Bayer wygląda jakby chciał odzyskać przewagę liczebną dla Borussii. Żółta kartka dla Wollscheida.

• 90. min. + 2

Papastathopoulos zmaga się z rywalem przy linii bocznej. Rywal pada na ziemię za boiskiem i trzyma w rękach piłkę. Papastathopoulos wyrywa mu ją i zabiera się za wykonywanie autu. Sędzia chce z nim o tym pogadać. Papastathopoulos nie chce o tym rozmawiać. Rzuca tylko wściekle piłkę. I dostaje drugą żółtą kartkę.

• 90. min. + 1

Świetne podanie Papastathopoulosa na prawe skrzydło do Piszczka. Dośrodkowanie Piszczka jednak leci prosto pod nogi obrońców. Wybicie, ale zaraz piłka ponownie frunie w pole karne Bayeru. Reus dopada do piłki, ale zostaje zablokowany.

Sędzia dolicza aż pięć minut

Kohr wdaje się w regulaminową przepychankę z trzema obrońcami. Papastathopoulos sprawia jednak, że przepychanka przestaje być przepisowa. Can podchodzi do piłki i bardzo mocno uderza po ziemi. Weidenfeller rzuca się i łapie.

• 89. min.

Piszczek znów dośrodkowuje, ale Toprak wybija. Mchitarian goni za piłką, ale niepotrzebnie. Sędzia odgwizduje spalonego.

• 88. min.

Ostatnia zmiana w Bayerze. Castro niespiesznie opuszcza boisko, wbiega na nie Kohr.

• 87. min.

Podanie w pole karne, Lewandowski przyjmuje, odwraca się z piłką, po czym uderza. Leno pewnie łapie piłkę. Borussia jednak błyskawicznie przejmuje piłkę i naciera raz jeszcze. Wrzutka Piszczka, Lewandowski nie sięga piłki, którą wybija obrońca. Prosto pod nogi Reusa, który natychmiast uderza. Prosto pod nogi kibiców.

• 86. min.

Gospodarze jeszcze walczą. Walka odbywa się poprzez wrzucanie wysokich piłek w pole karne Bayeru. Tam jednak odbywa się wybijanie tych piłek jak najdalej od miejsca zdarzenia.

• 85. min.

Reus traci piłkę na wysokości pola karnego, Can próbuje wyprowadzać kontrę, ale zostaje zatrzymany przez Papastathopoulosa. Dalekie podanie Greka rozpoczyna kolejną akcję Borussii, zgranie przed pole karne i świetne podanie Mchitariana do Reusa. Skrzydłowy Borussii jednak za późno orientuje się, że może wyjść sam na sam z bramkarzem i, cóż, i już nie może. Jego dośrodkowanie zostaje zablokowane.

• 84. min.

Durm uderza za wysoko nawet gdyby jego zamiarem było mocne przestrzelenie. Lewandowski mści się, faulując kogo popadnie. Rzut wolny w wykonaniu Bayeru jest jednym z najgorszych w ten weekend.

• 83. min.

Rzut wolny dla Borussii. Miękka wrzutka w pole karne, do piłki dopada Mchitarian, ale zostaje zablokowany przez obrońców. Jeszcze piłkarze Borussii przejmują piłkę, ale widząc przygotowanych obrońców postanawiają wycofać się na z góry upatrzone pozycje.

• 82. min.

Wreszcie coś się działo. Szkoda, że w ten sposób. Mchitarian najmocniej bronił Lewandowskiego, któremu, na szczęście, nic się nie stało.

• 81. min.

Ostatnia zmiana w Borussii. Za kontuzjowanego Sahina wchodzi Piszczek. Zmiana także w Bayerze. Za Sona wchodzi Wollscheid.

• 80. min.

Spahić dostaje żółtą kartkę za brutalny faul na Lewandowskim. Potem na boisku wywiązuje się regularna bójka, w której najwięcej złej energii wykazuje... Spahić. Za ostre popchnięcie rywala dostaje od razu czerwoną kartkę.