Borussia Dortmund

1 0

Wi�cej o wydarzeniu

Rozkład jazdy kibica. Sobota w Sport.pl i TV

W sobotę żaden kibic nudzić się nie będzie. Coś dla siebie znajdą miłośnicy piłki nożnej (Borussia, Barcelona, Manchester...), ręcznej, tenisa oraz fani Kowalczyk i Stocha. Początek emocji o 12:30, koniec około 22. Oto, czym emocjonować się mogą internauci i telewidzowie. Zaprasza Sport.pl, Eurosport, TVP...

Odśwież
48
Zobacz bramkę Kagawy na Z czuba.tv »

Koniec meczu Czwarte z rzędu zwycięstwo Borussii, która umacnia się - niezależnie od wygranej Bayernu - na prowadzeniu w tabeli. Mecz nie był porywającym widowiskiem, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale od momentu, gdy gola do szatni strzelił Shinji Kagawa nabrał nieco tempa w drugiej odsłonie. Wynik jednak nie uległ już zmianie, a Borussia może dopisać sobie kolejne trzy punkty. Martwi jedynie kolejny mecz bez Gola Roberta Lewandowskiego, który przebywał na boisku jedynie do 77. minuty, zmieniony przez Lucasa Barriosa. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek, zaś na cztery minuty przed końcem Jurgen Klopp wymienił Błaszczykowskiego na Perisicia.

Świetne wieści z Moguncji! Swojego debiutanckiego gola w Bundeslidze strzelił Artur Sobiech, który wszedł na boisko w 85. minucie. W tym samym meczu asystę zaliczył Eugen Polanski.

91. min. BVB coraz bardziej gra na czas.

89. min. Schodzi Kagawa, za niego Moritz Leitner.

87. min. I jeszcze jeden atak Borussi, jednak nieudany. Bayer rusza z szybką kontrą, która kończy się jednak w środku pola.

86. min. Schodzi Kuba Błaszczykowski. Zmienia go Perisić.

84. min. Dynamiczny atak Bayeru, który kilkakrotnie przechytrzył obrońców BVB, ale w ostatniej chwili świetną interwencją popisał się Weidenfeller.

82. min. Bender, Piszczek, Błaszczykowski znów do Bendera, ten w pole karne do Barriosa, a ten nie strzela.

78. min. Niebezpieczna akcja Bayeru, ale świetna interwencja Suboticia.

77. min. Robert Lewandowski schodzi z boiska. Za niego - niemal już tradycyjnie - Lucas Barrios.

76. min. Bayer intensyfikuje ataki. BVB rozgrywa swoje ataki spokojniej, ale Piszczek traci piłkę.

71. min. Piszczek dośrodkowuje w pole karne na głowę Lewandowskiego, był tam jednak także Corluka.

69. min. Rzut wolny dla BVB... Kiesling był bliski strzelenia bramki samobójczej, a teraz rzut rożny wykonywany przez Błaszczykowskiego.

69. min. Gorsskreutz podawał do Lewandowskiego, w polu karnym lepszy był jednak Renato Augusto.

68. min. Mecz nabrał tempa. Oba zespoły przyśpieszają akcje i stwarzają coraz groźniejsze okazje.

65. min. Renato Augusto, Corluka i Friedrich rozgrywają piłkę między sobą, ale piłkę w końcu przejmuje BVB. Błaszczykowski czeka na Piszczka, ten odgrywa do Lewandowskiego, ale znów świetnie spisuje się Leno.

63. min. Zespoły wyminiły niezbyt groźne ciosy - po jednej szarży pod pole karne rywala, po jednym braku pomysłu na kończące uderzenie.

61. min. Subotić próbuje technicznego strzału... i niewiele brakowało by podwyższył wynik meczu, niestety, piłka minęła bramkę z lewej strony.

61. min. Ale będzie jeszcze rzut wolny. Lewandowski wymusił faul na 16. metrze przed bramką.

59. min. Atak Borussii. Piszczek do Lewandowskiego ten chciał ładnie podać do Kagawy ale stracił piłkę.

59. min. Nieudany rzut wolny Kieslinga.

57. min. Rzut wolny wykonuje Kuba Błaszczykowski. Dośrodkowuje na dalszy słupek gdzie czai się mnóstwo graczy BVB, ale piłkę odważnie i bezbłędnie wyłapuje Leno.

55. min. Atak pozycyjny Borussii. Schmelzer dośrodkowuje w pole karne, gdzie Lewandowski minimalnie chybia piłki. Kontra Bayeru, ale przerwana - BVB znów pod bramką gości.

54. min. Niebezpieczny atak Bayeru. Piszczek przegrał starcie z Larsem Benderem, ale Schurle i tak strzelił niecelnie - piłkę wyłapał Weidenfeller. Bayer intensyfikuje jednak swoje wysiłki w kierunku zdobycia bramki wyrównującej.

52. min. Szarża Grosskreutza, ale z imponującą czystością przerwana przez Corlukę.

50. min. Przy piłce utrzymuje się Leverkusen. Gospodarze ratują się wybijaniem piłek na aut, aczkolwiek posiadanie gości nie stwarza jakiegoś wielkiego zagrożenia dla bramki Weidenfellera.

48. min. Borussia konstruuje ataki, które jednak nie mogą się przedrzeć pod pole karne Bayeru. A jeśli już im się to uda, to jest tam świetnie dysponowany Leno, który właśnie okazał się lepszy od Lewandowskiego.

46. min. Powracamy na Signal Iduna Park. Żaden z trenerów nie dokonał żadnych zmian w przerwie.

Przerwa Nudnawe, dość wyrównane 45 minut roziskrzone pod koniec fenomenalnym błyskiem Shinjego Kagawy. Borussia strzeliła bramkę do szatni, w drugiej połowie powinniśmy zatem zobaczyć bardziej porywające widowisko.

45. min. Wspaniale odwrócił się Kagawa z obrońcą na plecach i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. To 7. gol Kagawy w sezonie. Borussia do przerwy wygrywa z Bayerem 1:0.

45. min. Dobre dośrodkowanie Gonzalo Castro, do którego nie zdążył jednak Simon Rolfes. Borussia przejmuje piłkę. Kagawa wbiega pod pole karne, mija kilku obrońców i gooool .

42. min. Rzut rożny dla Bayeru Leverkusen, po którym od bramki zaczyna Weidenfeller.

40. min. Przed kolejną szansą stanął Grosskreutz, ale świetnie interweniował młody bramkarz Bayeru Leno.

37. min. Tym razem dobra centra, ale piłka po strzale głową Grosskreutza ląduje w rękawicach Leno.

35. min. Rzut wolny Borussii i kolejne nieudane dośrodkowanie.

30. min. Zamieszanie w polu karnym Borussii. Hummels wybija piłkę w ostatniej chwili.

27. min. W Dortmundzie niewiele się dzieje, za to Bayern prowadzi z Kaiserslautern już 2:0. Gole strzelili Gomez i Mueller.

23. min. Wolne tempo meczu. Borussia przeważa, ale nie wynika z tego nic specjalnego.

18. min. Schmelzer dośrodkowuje wprost w ręce Leno.

15. min. Lewandowski dobrze przyjmuje piłkę w polu karnym na klatkę piersiową, sędzia dopatrzył się jednak zagrania ręką i przerwał grę.

12. min. Tymczasem Mainz prowadzi z Hannoverem. Gola zdobył były zawodnik Borussii Zidan. Asystował Polanski.

10. min. Błaszczykowski w polu karnym, zwiódł obrońcę, ale uderzył niecelnie.

8. min. Dośrodkowanie z rzutu rożnego mogło zaskoczyć Wiedenfellera. Bramkarz Borussii z trudem broni.

5. min. Błaszczykowski miał dużo miejsca na prawej stronie, ale dośrodkował niecelnie.

3. min. Kagawa na lewo do Grosskreutza, ten niedokładnie do Lewandowskiego, Polak jednak zdołał przyjąć piłkę. Osaczyli go natychmiast obrońcy i ją odebrali.

1. min. Początek meczu.

15:28 Zawodnicy wchodzą na boisko. Jeszcze przywitanie i początek meczu.