(57)

Liczba oddanych głosów: 113

Wi�cej o wydarzeniu

• KONIEC

Bayern Monachium przegrał w Dortmundzie z Borussią 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. 90 minut rozegrali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

• 90. min. + 4

Koniec!

• 90. min. + 2

Lewandowski! Ależ był blisko reprezentant Polski. Jego strzał głową o centymetry minął słupek bramki Borussii.

• 90. min. + 1

Sanches wyciął równo z trawą Pulisicia. Zasłużona żółta kartka. Puszczają nerwy piłkarzom Bayernu.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• 88. min.

Ostatniej zmiany dokonuje Thomas Tuchel: Pulisić za Schmelzera.

• 86. min.

Kartki dla Ramosa i Ribery'ego.

• 84. min.

Mueller próbuje w polu karnym przepchnąć Sokratisa, ale Grek nie przemieszcza się nawet o centymetr. Odbił się jak od ściany Niemiec.

• 82. min.

Ruszyli z kontrą dortmundczycy, ale Aubameyang zatrzymany.

• 79. min.

Bayern wciąż przeważa, ale nic z tego nie wynika. Dobrze jest dzisiejszego wieczora zorganizowana w grze defensywnej Borussia.

• 75. min.

Gdy Goetze opuszczał boisko, dostał owacje na stojąco od fanów Borussii. Chyba wreszcie kibice wybaczyli mu transfer do Bayernu w 2013 roku.

• 72. min.

Kolejne zmiany: Sanches za Alonso (Bayern) i Castro za Goetze (Bayern).

• 70. min.

Zmiany w obu zespołach. W Borussii Durm za Schuerrle, a w Bayernie Rafinha za Lahma. Wcześniej Carlo Ancelotii na plac gry wpuścił też Douglasa Costę, który zastąpił Kimmicha.

• 68. min.

Katastrofalna pomyłka Xabiego Alonso! Hiszpan gubi piłkę na swojej połowie i Aubameyang ma przed sobą tylko Manuela Neuera. Jak on tego nie strzelił?! Mógł zapytać Niemca, w który róg mu uderzyć, a koniec końców trafił właśnie w bramkarza Bayernu.

• 65. min.

Borussia miała mocny początek tej połowy, ale po kilku minutach Bayern przejął kontrolę nad spotkaniem. Od dobrego kwadransa Bawarczycy dominują i nie pozwalają na zbyt wiele rywalom.

• 61. min.

Głupi błąd Boatenga, który niedokładnie podaje do Neuera. Efekt? Rzut rożny dla Borussii. Dortmundczycy nie stworzyli jednak większego zagrożenia z tego stałego fragmentu gry.

• 57. min.

Powinno być 1:1! Bomba Alonso z dystansu, piłka odbija się od poprzeczki, od linii bramkowej i wypada gdzieś w okolice piątego metra. Zaskoczony Burki stał jak zamurowany. Mnóstwo szczęścia mieli teraz gospodarze.

• 53. min.

Piłka w bramce Borussii, ale gol nie zostaje uznany. Ładne uderzenie piętą Ribery'ego, ale Francuz był wcześniej na spalonym.