Czy Borussia zagra z pucharach w przyszłym sezonie?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Niezwykły wyczyn Lewandowskiego

Tylko bramki zdobytej w meczu z Borussią Dortmund brakowało Robertowi Lewandowskiemu do niezwykłego osiągnięcia. Polak jako jedyny piłkarz strzelił przynajmniej jednego gola każdej z 18 drużyn występujących w Bundeslidze.

Bayern - Borussia 2:1. Lewandowski: Chciałem strzelić tego gola dla mojego taty

- Wiadomo też, że dzisiaj jest Święto Zmarłych i dla mnie to był wyjątkowy dzień nie tylko przez wzgląd na to, że grałem z byłym zespołem. Chciałem strzelić tego gola dla mojego taty, to był odpowiedni moment - mówił po meczu Bayern - Borussia Robert Lewandowski. Polak zdobył gola a jego zespół wygrał 2:1

• 90. min. + 3

Borussia zagrała fantastyczny mecz i miała tylko tego pecha, że wprowadzony w przerwie Subotić popełnił dwa błędy i oba skończyły się bramkami dla Bayernu. Zła wiadomość jest taka, że wrażenia artystyczne wrażeniami artystycznymi, a punkty punktami. Borussia zajmuje 16. miejsce w tabeli Bundesligi, a jeśli w niedzielę Freiburg wygra na wyjeździe z Koeln, spadnie na miejsce 17. Ale Freiburg raczej nie wygra. Bayern, cóż zagrał jak Bayern. Miał przewagę przez cały mecz, bił w Borussię przez 90 minut i w końcu ją ubił z wielką pomocą Lewandowskiego, który strzelił w tym meczu fantastycznego gola. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na jutro i relację z derbów Manchesteru o 14:30. Bądźcie z nami!

Jeszcze jedna wrzutka w pole karne Bayernu, gracze obu zespołów odbijali ją chwile główkami, ale w końcu sędzia dopatrzył się pozycji spalonej gracza BVB. Sędzia nie pozwolił rozegrać już kolejnej akcji i zakończył mecz.

• 90. min. + 2

Rzut rożny dla Borussii. Dośrodkowanie Reusa, pod bramkę pędzi Weidenfeller. Wrzutka na dalszy słupek, bramkarz Borussii skacze do piłki, ale Neuer ma tę przewagę, że może korzystać z rąk. Bramkarz Bayernu łapie piłkę.

Ramos był faulowany i Borussia miała jeszcze rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne Bayernu, ale Benatia tym razem nie zgubił krycia i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Bayern tikitakuje, Borussia nic nie robi, bo nie ma piłki, czas płynie. I będzie płynął jeszcze przez dodatkowe trzy minuty.

• 89. min.

Ribery dostał piłkę na lewą flankę i przyśpieszył atak swojej drużyny. Jednak szybko zaatakował go Piszczek z Suboticiem i Francuz zmuszony był do wycofania piłki.

• 88. min.

Ostatnia zmiana w Bayernie. Za Lewandowskiego wchodzi Rode.

• GOOOOOOL

85. min.

2:1! Robben! Holender pewnie wykorzystał rzut karny dla swojego zespołu. Zmylił bramkarza - strzelił w lewo, a Weidenfeller rzucił się w prawo.

• 85. min.

Karny dla Bayernu! Podanie do Ribery'ego, który odwraca się i natychmiast ucieka Suboticiowi. Ten łapie Francuza za rękę i przewraca na ziemię. Sędzia nie ma wątpliwości, a dla podkreślenia wagi swojej decyzji pokazuje Suboticiowi żółtą kartkę.

• 84. min.

Kontratak Bayernu, w pewnej chwili zrobiło się czterech na czterech. Pizarro dostał piłkę w pole karne ale było tam dwóch obrońców BVB.

• 83. min.

Borussii chyba spodobało się prowadzenie i strasznie chciałaby znów prowadzić. Dośrodkowanie Piszczka z prawego skrzydła, Ramos goni za piłką, ale daje się wyprzedzić Boatengowi, który wybija piłkę.

• 81. min.

Zmiany w obu drużynach. Boisko opuszcza Thomas Mueller, a wchodzi za niego Claudio Pizarro. W BVB Ramos zmienia Aubameyanga.

• 79. min.

Błyskawiczna akcja Bayernu. Robben przedziera się lewym skrzydłem, miękko dośrodkowuje idealnie na głowę Muellera. Wtem! Znikąd pojawiają się strzały pojawia się Durm, skacze wyżej od Muellera i wybija piłkę.

• 77. min.

Lewandowski dostał piłkę przed polem karnym BVB, ta mu trochę podskoczyła, ale Polak mimo to zdołał ją opanować. Podał na prawo w kierunku Muellera, ale piłkę wybili obrońcy Borussii. Kagawa próbował uruchomić długim podaniem Aubameyanga, ale bliżej do piłki miał Benatia i to on ją przejął.

• 75. min.

Bayern próbuje nacierać, ale przynajmniej chwilowo naciera trochę na chaos. I efekty tego są, cóż, takie jak można się spodziewać.

A więc coś z zupełnie innej beczki. Tak przed meczem ze spotkania z Lewandowskim ucieszył się Juergen Klopp. Teraz się już chyba nie cieszy.

• 74. min.

Zawodnicy Guardioli poszli za ciosem. Szybka akcja środkiem boiska, którą co prawda zdołali zatrzymać gracze BVB, ale za krótko wybili piłkę. Mueller przejął i uderzył z narożnika pola karnego. Weidenfeller nie dał się zaskoczyć.

• 72. min.

Szybka akcja Bayernu, prostopadłe podanie Ribery'ego, Subotić blokuje podanie, ale tak, że piłka leci pod nogi Lewandowskiego. Polak uderza z pierwszej piłki, mocno i precyzyjnie. Piłka wpada tuż przy słupku, Weidenfeller nie ma szans.

• GOOOOOOL

72. min.

1:1! Lewandowski!

• 71. min.

Druga zmiana w Borussii. Schodzi Kagawa, wchodzi Grosskreutz.

• 71. min.

Kagawa dośrodkowywał z narożnika boiska, ale piłkę złapał Neuer, który błyskawicznie uruchomił atak swojego zespołu. Ribery atakował lewą stroną boiska, ale po minięciu dwóch rywali na trzecim się zatrzymał i jeszcze faulował.