(6)

Liczba oddanych głosów: 74

Wi�cej o wydarzeniu

Bundesliga. Jak Ancelotti zmienia Bayern Monachium

Mistrzowie Niemiec obronę tytułu zaczęli od zdecydowanego zwycięstwa (6:0), a piłkarze Carla Ancelottiego pokazali kilka taktycznych zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu i pomysłów Pepa Guardioli. W ich centrum znajduje się Robert Lewandowski.

Koniec meczu! Bayern na inaugurację Bundesligi rozbił Werder Brema 6:0, a trzy bramki strzelił Robert Lewandowski. Polak mógł nawet zdobyć więcej bramek, ale raz trafił w poprzeczkę i raz nie trafił do pustej bramki. Pozostałe bramki strzelili Alonso, Lahm i Ribery, a trzy asysty zaliczył w sumie Thomas Mueller. Carlo Ancelotti może być zadowolony ze swoich chłopaków i może nawet uśmiechnąć się pod nosem, a nie nim kręcić.

A my w dobrych nastrojach żegnamy się z państwem. Tschuss! Cześć!

• 87. min.

Tak szalał dziś Lewandowski. Rozpoczęcie sezonu hattrickiem? Nie mamy pytań.

• 76. min.

OPIS BRAMKI: Ribery faulowany w polu karnym, a "jedenastkę" wykonał perfekcyjnie Robert Lewandowski. Hat-trick Polaka!

• GOOOOOOL

76. min.

GOL dla Bayernu!!!6:0! Lewandowski!

• 73. min.

OPIS BRAMKI: Koronkowa akcja Bayernu. Lahm wyszukał w polu kanrym Muellera, ten wycofał do Ribery'ego, a Francuz uderzył pod poprzeczkę. Bawią się!

• 73. min.

GOL dla Bayernu!!! 5:0!

• 66. min.

OPIS BRAMKI: Piękna akcja Muellera z Lahmem. Ten pierwszy zaliczył asystę, a ten drugi kropnął po długim rogu i piłka wleciała do bramki po uprzednim odbiciu się od słupka.

• GOOOOOOL

66. min.

GOL!!! 4:0 dla Bayernu!!

• 56. min.

Zbyt lekki strzał Vidala. W strzałach 17:1 dla Bayernu.

• 56. min.

Statystyki Lewandowskiego robią wrażenie: oddał już osiem strzałów, w tym pięć celnych i strzelił dwa gole.

• 47. min.

OPIS BRAMKI: Dośrodkowanie Muellera z prawej strony i Lewandowski wykończył akcję w stylu Zlatana Ibrahimovicia. Uderzył do bramki z powietrza podeszwą.

• GOOOOOOL

47. min.

GOL!!! 3:0 dla Bayernu! Lewandowski!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Neuer podobno usiadł na leżaku i czytał gazetę, podobno, bo nie mieliśmy okazji go zobaczyć od pół godziny. Gra tylko jeden zespół, strzela raz za razem, ale brakuje skuteczności, w końcu to początek sezonu. Ale dwie udało się wcisnąć i to piękne, a jedną z nich zdobył Lewandowski.

• 43. min.

Mueller zły na Lewandowskiego, bo liczył na podanie, a Polak uderzył z szesnastu metrów prosto w bramkarza. To był już szósty strzał Polaka.

• 40. min.

Lewandowski szarżował z prawej strony, ale za późno podał lub za późno dobiegli partnerzy. Bramkarz powstrzymał Polaka.

• 40. min.

I znów Lewandowski! Tym razem jego strzał został zablokowany.

• 38. min.

Lewandowski trafił w poprzeczkę! W sytuacji sam na sam trafił w bramkarza i po rykoszecie piłka uderzyła w łącznik słupków.

• 36. min.

Kolejny celny strzał Bayernu. Tym razem uderzał głową Martinez. Zbyt lekko, zbyt balonowato.

• 30. min.

Co za klops Lewandowskiego! Mueller pięknie przyłożył z dystansu, bramkarz się położył, piłka odbiła się od słupka i wpadła pod nogi Polaka, który miał przed sobą pustą bramkę a uderzył w niepuste trybuny.