(6)
Borussia Dortmund
(4)

Liczba oddanych głosów: 10

KONIEC. Za nami fenomenalne spotkanie. A dla Roberta Lewandowskiego historyczne. Spodziewaliśmy się hitu i dostaliśmy hit. Bayern Monachium wygrywa z Borussią Dortmund 5:0, dzięki czemu awansuje na pierwsze miejsce w tabeli Bundesligi.

• GOOOOOOL

89. min.

LEWANDOOOOOWSKI! Polski napastnik dopełnia dzieła zniszczenia wbijając piłkę do pustej bramki po podaniu Gnabry'ego. To jest nokaut!

• 84. min.

Świetna akcja Gnabry'ego! Skrzydłowy popędził prawą stroną boiska i zagrał do środka w kierunku Lewandowskiego, ale Polak przegrał walkę o piłkę.

• 75. min.

Kwadrans do końca spotkania. Na Allianz Arenie na razie spokojnie - zarówno na boisku, jak i na trybunach. Te głośniejsze są tylko przy zmianach, bo każdego schodzącego z murawy zawodnika nagradzają owacją na stojąco.

• 69. min.

Zmiana również w Borussii. Boisko opuszcza Łukasz Piszczek, którego zastępuje Marius Wolf.

• 67. min.

Zmiana w Bayernie Monachium. Boiska opuszcza Kingsley Coman, a w jego miejsce pojawia się Franck Ribery, dla którego dzisiejszy Der Klasiker będzie najprawdopodobniej ostatnim w karierze - po sezonie doświadczony Francuz ma bowiem odejść z Bayernu.

• 60. min.

Druga połowa na razie zupełnie inna, niestety gorsza. Bayernowi się nie spieszy, Borussia natomiast próbuje, ale z tych prób niewiele wychodzi.

• 55. min.

Lewandowski znowu blisko drugiego gola. Alaba dograł w pole karne ze skrzydła, ale Polak nie zdążył przeciąć podania.

• 50. min.

Druga połowa rozpoczęła się nieco spokojnie, bo Bayern z takim rozpędem już atakować nie musi, a Borussia w tej chwili po prostu nie potrafi.

Lucien Favre w przerwie zareagował na tragiczną grę Borussii w obronie. Weigl zastąpił Zagadou.

GRAMY!

• 45. min.

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę zaczniemy drugą połowę.

• 45. min.

PRZERWA. Co to jest za mecz! To nie tylko hit weekendu, ale z pewnością jedno z najciekawszych spotkań w tym sezonie. Czekamy na drugą połowę!

• GOOOOOOL

43. min.

4:0! 4:0! 4:0! TO JEST DEKLASACJA! Gola głową strzela Serge Gnabry, jeden z najniższych piłkarzy na boisku. To mówi wiele o obronie Borussii.

• GOOOOOOL

41. min.

GOOOOOOOL! TO JEST NOKAUT! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego potężny strzał oddał Muller, ale Burki zdołał odbić piłkę. Ta po odbiciu się po drodze od dwóch zawodników trafiła ostatecznie pod nogi Javiego Martineza, który strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Borussii.

• 40. min.

Lewandowski znowu mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale został sfaulowany przez Zagadou. Obrońca gości otrzymał żółtą kartkę, a gospodarze będą wykonywać rzut wolny.

• 38. min.

Blisko był znowu Lewandowski! Polak uciekł Diallo i strzelił głową po dokładnym dośrodkowaniu Alaby. Burki zdołał jednak odbić piłkę.

• 37. min.

Groźnie kontrować miała Borussia, ale na razie robi to Bayern, który na zmianę - raz przeprowadza atak pozycyjny, a później czeka na kontrę. Teraz w tym drugim wariancie prawym skrzydłem pomknął Serge Gnabry, ale po jego dośrodkowaniu piłkę przejął obrońca gości.