0 0

Odśwież
36
Po meczu:

W pierwszym składzie Borussii spotkanie rozpoczęli Lewandowski i Piszczek. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W sytuacji sam na sam znalazł się Schuerrle, ale świetnie jego strzał obronił Weidenfeller. Bramkarz Borussii wykazał się też w 24. minucie, gdy obronił strzał głową Reinartza.

Dużo więcej emocji było w drugiej połowie. Oba zespoły kończyły spotkanie w "10". Czerwone kartki zobaczyli Kadlec i Goetze.

W 61. minucie świetnie do Kagawy podał Lewandowski, ale Japończyk nie zdołał pokonać świetnie spisującego się w tym meczu Leno. Sześć minut później Leno obronił mocny strzał z pierwszej piłki Perisicia. W 83. minucie do bramki Bayeru piłkę wpakował Hummels, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Gundogana. Sędzia jednak gola nie uznał, rzut wolny był wykonany za wcześnie.

W 81. minucie na boisku pojawił się Błaszczykowski, który zmienił Kagawę.

90. min. +1 Koniec meczu!

90. min. Bayer uspokoił grę. W tym momencie kontroluje przebieg spotkania.

86. min. Borussia dominuje. Bayer tylko kontruje.

83. min. Rzut wolny dla Borussii, piłka po dośrodkowaniu i strzale Hummelsa trafia do siatki, ale sędzia nie uznaje bramki. Mistrzowie Niemiec za wcześnie wykonali rzut wolny.

81. min. Błaszczykowski zmienia Kagawę.

77. min. Czerwona kartka dla Goetze za kopnięcie Balitscha. Siły wyrównane.

76. min. Zamieszanie pod bramką Bayeru! Goetze uderza, Leno broni, a piłkę wybija jeszcze obrońca!

73. min. Goetze do Bendera, ale to nie było udane uderzenie.

67. min. Ależ Borussia była blisko! Goetze dośrodkowuje z prawej strony, Perisić uderza z pierwszej piłki z powietrza, ale świetnie broni Leno!

64. min. Czerwona kartka dla Kadleca! Bayer w "10"!

62. min. Hummels fauluje Renato tuż przed polem karnym. Sędzia nie daje żółtej kartki! To byłaby czerwona dla obrońcy Borussii.

61. min. Lewandowski świetnie piętą do Kagawy, Japończyk sam na sam, ale Leno broni!

59. min. Żółta kartka dla Hummelsa za zagranie piłki ręką.

57. min. Obie drużyny grają ostro w środku boiska. Leży na nim obecnie Lars Bender.

52. min. Kagawa zmylił Rolfesa, ale w dobrej sytuacji fatalnie uderza. Piłka wysoko nad bramką.

47. min. Schuerrle ogrywa Piszczka i Hummelsa, ale nie daje rady celnie dośrodkować. Rzut rożny.

46. min. Początek drugiej połowy.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Sędzia nie dolicza ani minuty, a jego gwizdek przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Bayeru.

40. min. Kiessling przyjmuje piłkę na klatkę piersiową, świetnie się obraca, ale uderza za lekko. Weidenfeller pewnie chwyta futbolówkę.

35. min. Piszczek uderza z pierwszej piłki z 35 metrów. Piłka poleciała jakieś... 35 metrów nad bramką.

33. min. Okres przewagi Borussii, jednak mistrzowie Niemiec nie mogą sobie stworzyć dogodnej sytuacji.

28. min. Lewandowski wpada w pole karne, próbuje strzelać, ale blokuje Toprak. Rzut rożny.

24. min. Ależ świetnie Weidenfeller! Dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową uderza Reinartz. Świetna parada bramkarza gości.

22. min. Dobra akcja Bayeru. Schuerrle do tyłu do Renato, Brazylijczyk uderza, ale tylko rzut rożny.

19. min. Lewandowski na razie piłkę miał tylko raz. Poza tym jest niewidoczny.

15. min. Z 16 metrów prostym podbiciem uderza Bender, prosto w Leno.

13. min. Próba uderzenia z dystansu Renato, Weidenfeller pewnie broni.

12. min. Rzut wolny dla Bayeru z linii bocznej. Castro dośrodkowuje na głowę Rolfesa, ale kapitan gospodarzy przenosi piłkę nad bramką.

10. min. Borussia przycisnęła. Goetze po prawej stronie, dośrodkowanie prosto w ręce Leno.

6. min. Doskonała okazja Bayeru! Schuerrle sam na sam, ale Weidenfeller świetnie broni!

5. min. Kontra Borussii, Kagawa na prawo do Piszczka, ale nieudane dośrodkowanie Polaka. Bramkarz łapie piłkę.

4. min. Piszczek powstrzymuje Schuerrle. Na razie spokojna gra z obu stron.

1. min. Początek meczu!

Przed meczem:

Obie drużyny po trzech kolejkach mają na swoim koncie po dwa zwycięstwa. W poprzedniej kolejce Borussia pokonała 2:0 FC Nuernberg, a Bayer Leverkusen 1:0 VfB Stuttgart.