Valencia

2 3

Odśwież
54
Po pierwszej, dość jednostajnej połowie Real prowadził 1:0, a bramkę zdobył Karim Benzema. Niezbyt ciekawie zaczęła się też druga połowa, pełna niepotrzebnych nerwów, brzydkich fauli i spięć pomiędzy piłkarzami.

Sportowe emocje zaczęły się, gdy w 72. minucie Sergio Ramos podwyższył prowadzenie Realu. Valencia błyskawicznie strzeliła kontaktowego gola za sprawą Roberto Soldado i była bliska wyrównania na 2:2. Wtedy gola strzelił Real, bo fatalny błąd popełnił bramkarz Valencii.

Gdy wydawało się, ze jest już po meczu, Valencia znów dała o sobie znać. Na sześć minut przed końcem regulaminowego gry swoją drugą bramkę zdobył Soldado i gospodarze ponownie walczyli o wyrównanie.

W 95. minucie Valencia wywalczyła rzut rożny. Pod pole karne Casillasa powędrował nawet bramkarz Diego Alves. Piłka uderzona głową przez jednego z piłkarzy zmierzała do siatki Realu, ale po drodze odbił ją obrońca gości. Valencia domagała się rzutu karnego, sędzia wskazał na kolejny rzut rożny, a potem zakończył mecz. Powtórki nie pokazały jednoznacznie, czy doszło do zagrania ręką.

Dzięki wygranej Real odskoczył Barcelonie na trzy punkty. Valencia pozostaje na trzecim miejscu, ale może je stracić na rzecz Levante.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Druga połowa:

90. min. +5 Piłkarze Valencii wściekli, uważają, że obrońca Realu wybił piłkę ręką sprzed linii bramkowej! Sędzia kończy spotkanie, otaczają go piłkarze gospodarzy, na trybunach przeraźliwe gwizdy.

90. min. +1 Sędzia doliczył 4 minuty.

90. min. Soldado strzela gola, ale był na wyraźnym spalonym.

88. min. Rami spróbował potężnego strzału z bardzo daleka, ale nie trafił w bramkę. Valencia wciąż szuka sposobu na wyrównanie.

87. min. Aduriz urwał się obrońcom, strzelił zza szesnastki, ale na posterunku Casillas.

86. min. Mourinho przeprowadza zmianę: Granero za Diarrę.

85. min. Kłopoty Casillasa, bramkarz Realu wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu Valencii! Na jego szczęście dobrze asekurował go obrońca.

84. min. Teraz uderzył Cristiano, ale bardzo niecelnie.

84. min. Marcelo chyba myślał, że piłka wyjdzie na aut bramkowy, ale Pablo poszedł do końca i dośrodkował do Soldado, który zdobył bramkę!

83. min. GOOL! Jeszcze jeden kontaktowy gol Valencii!

83. min. Mogło być 4:1. Cristiano Ronaldo świetnie podał do Higuaina, ale jego strzał zablokował obrońca Valencii.

82. min. Valencia przybita, nie ma pomysłu na ataki...

80. min. Fatalny błąd Diego Alvesa, który niepotrzebnie wyszedł z bramki. Cristiano minął go bez problemów i trafił do siatki z ostrego kąta!

79. min. GOOL! Ale nie dla Valencii, dla Realu! Cristiano Ronaldo!

78. min. SOLDADO! Napastnik Valencii uderza z jedenastego metra, ale piłka odbija się od obrońcy i przelatuje obok bramki Casillasa!

76. min. Casillas obronił sytuację sam na sam, ale piłka trafiła do Soldado, któremu udało się trafić do bramki, mimo że na linii bramkowej stał Ramos i Marcelo! Czy Valencię stać na kolejnego gola?

75. min. GOOOOL! Valencia zdobywa kontaktową bramkę!!!

74. min. Zmiana również w Valencii. Pablo Hernandez wchodzi za Feghouliego.

73. min. Higuain zmienia Benzemę.

72. min. Świetny strzał głową Hiszpana po dośrodkowaniu Oezila z rzutu rożnego. Real podwyższa prowadzenie i jest coraz bliżej kolejnych trzech punktów!

72. min. GOOOL, Ramos!

72. min. Za chwilę na boisku zamelduje się Gonzalo Higuain.

71. min. Groźna kontra Realu, ale rozpędzony Cristiano Ronaldo nie zdołał okiwać Ramiego.

67. min. Mathieu strzela z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką Casillasa.

65. min. Jeszcze jedna kartka, tym razem dla Xabiego Alonso za ostry wślizg. W drugiej połowie nie było jeszcze gry w piłkę.

62. min. Oezil, który ma już żółtą kartkę, brzydko sfaulował rywala. Kibice domagają się oczywiście czerwonej kartki, ale sędzia gwiżdże tylko rzut wolny.

59. min. Na Mestalla wciąż gęsta atmosfera. Żółta kartka dla Ramosa z Realu i Albeldy z Valencii. Wszystko przez to, że Diarra został sfaulowany, a potem Albelda lekko kopnął go piłką.

56. min. Teraz żółtko dla Oezila, który nie chciał odsunąć się od piłki przed rzutem wolnym dla Valencii.

55. min. Gorąco zrobiło się na boisku po faulu Marcelo na Soldado. Napastnik Valencii zaatakował piłkarza Realu, który został ukarany żółtą kartką. Kibice i piłkarze Valencii domagają się czerwonej.

53. min. Cristiano Ronaldo ukarany żółtą kartką za faul na Albeldzie.

50. min. Zmiana w Realu: schodzi Arbeloa, wchodzi Raul Albiol.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy meczu. Spotkanie na razie nie zachwyca. Real prowadzi 1:0 po golu Karima Benzemy, a ponieważ wygrał 69 ostatnich spotkań, w których obejmował prowadzenie, to rozstrzygnięcie tego meczu jest bardzo przewidywalne.

41. min. Precyzyjne podanie Benzemy wypuszcza Cristiano Ronaldo sam na sam z Diego Alvesem. Bramkarz Valencii wyszedł z tego pojedynku zwycięsko!

38. min. Dużo niedokładności w obu zespołach. Valencia nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce. Real nie ma tego problemu, ale zawodzi, gdy trzeba wykonać ostatnie podanie.

31. min. Groźne uderzenie Ronaldo zablokowane przez obrońców Valencii.

28. min. Całe Mestalla domaga się rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym Realu, ale powtórki pokazują, że nic takiego nie miało miejsca.

25. min. Kolejna ładna akcja przerwana przez chorągiewkę arbitra. Soldado podał do Parejo, który był na spalonym. Gracz Valencii mimo to zdecydował się na strzał, który dla pewności obronił Casillas.

23. min. Khedira trafia do siatki, ale sędzia odgwizduje spalonego.

22. min. Tino Costa ukarany żółtą kartką za faul na Lassie.

21. min. Świetnie spisał się Xabi Alonso, który bardzo szybko wykonał rzut wolny z własnej połowy boiska. Hiszpan wykonał długie podanie do Benzemy, a ten pięknym uderzeniem pokonał Diego Alvesa. 1:0 dla Królewskich!

20. min. GOOOL! Real prowadzi po trafieniu Benzemy!

19. min. Odpowiedź Valencii wyglądała groźnie, dopóki Mathieu nie zdecydował się na dośrodkowanie - piłka odbiła się od obrońcy Realu i trafiła wprost w ręce Casillasa.

19. min. Khedira byłby sam na sam, gdyby dobrze przyjął piłkę.

13. min. Valencia świetnie wyszła spod pressingu, choć nie przyszło jej to łatwo. Gospodarze musieli długo wymieniać podania pod własną bramką, co mogło doprowadzić do kuriozalnego samobója.

11. min. Tym razem bliski zdobycia bramki Benzema, który uderzył z szesnastego metra i też miminalnie przestrzelił.

9. min. Pierwsza dobra okazja w tym meczu. Xabi Alonso dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym piłkę odnalazł Sami Khedira. Reprezentant Niemiec strzelił z półwoleja, jednak minimalnie niecelnie.

5. min. Mecz zaczął się w wysokim tempie, ale w poczynaniach obu drużyn jest też sporo chaosu.

2. min. Mocny - dosłownie! - początek Valencii. Piłka trafiła do Tino Costy, który zdecydował się na potężny strzał z dystansu. Ale Iker Casillas nie musiał niczego się obawiać, bo uderzenie było niecelne.

1. min. Zaczęli. Real gra dzisiaj w czerwonych strojach.