(794)

Liczba oddanych głosów: 1833

Wi�cej o wydarzeniu

Andoni Zubizarreta: Barcelonie należał się rzut karny

Największe kontrowersje w meczu Realu z Barceloną wzbudziła sytuacja w doliczonym czasie gry, gdy Adriano padł w polu karnym po starciu z Ramosem. Sędzia nie podyktował rzutu karnego, ale w Barcelonie nie zgadzają się z tą decyzją. - Powtórki pokazują, że to był ewidentny rzut karny - mówi Andoni Zubizarreta, dyrektor klubu. Real wygrał 2:1.

Primera Division. El Clásico, jakiego dawno nie było

Real Madryt da odpocząć gwiazdom, bo we wtorek gra rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United. Dla Barcelony to próba generalna przed rewanżem z Milanem. Relacja Z Czuba i na żywo od godz. 16 na Sport.pl

• KONIEC

W zależności od tego, jak patrzeć, w tym meczu byli albo sami zwycięzcy albo sami przegrani. Real wygrał, bo, cóż, wygrał i to w dodatku w rezerwowym składzie, ale Barcelona też wygrała, bo przecież nadal jej przewaga nad Realem wynosi 13 punktów. Z drugiej strony, Barcelona przegrała drugie starcie ze swoimi wielkimi rywalami w ciągu pięciu dni, ale Real też nie może się czuć wygrany, bo to zwycięstwo nie daje mu kompletnie niczego. Szkoda, że w meczu więcej od wielkiej piłki było wielkiego kopania się po nogach i żółtych kartek. Szkoda też, że po tym meczu nie da się uciec od pytania o karnego dla Barcelony. Dziękujemy bardzo za udział w relacji i zapraszamy na kolejne. Na przykład na trwającą właśnie relację z drużynowego konkursu skoków.

• 90. min. + 4

Tak padała bramka na 2:1 Sergio Ramosa:

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec meczu! Real wygrywa z Barceloną 2:1, ale atmosfera jest baaardzo burzliwa. Już po gwizdku Victor Valdes rzuca się na sędziego, ten zaś pokazuje mu dwie żółte kartki. Robi się wrzawa i ogólne zamieszanie, po chwili jednak wszyscy się rozchodzą.

• 90. min. + 3

Alexis podaje piętą do Adriano, który próbuje minąć Ramosa. Stoper Realu macha nogą, Adriano rzuca się, jakby ktoś go zastrzelił. Sędzia to ignoruje. Czy słusznie? Komentatorzy twierdzą, że karny był bezdyskusyjny nawet jeśli Ramos nie dotknął Adriano. Naszym zdaniem jeśli nie dotkną, to karnego nie było. A chyba rzeczywiście nie dotknął. Iniesta protestuje tak intensywnie, że dostaje żółtą kartkę.

Błyskawiczna kontra Barcelony. Arbeloa wycina rozpędzonego Sancheza, za co dostaje żółtą kartkę. Nawet nie próbuje się kłócić.

• 90. min. + 1

Ronaldo przygotowywał się z namaszczeniem do wykonania rzutu wolnego, zrobił sakramentalne trzy kroki w tył, podkręcił nader kusząco, ale Victor Valdes wyłapał - przy odrobinie gimnastyki - uderzaną przez Ronaldo piłkę

Dani Alves fauluje Ronaldo z boku pola karnego. W nagrodę dostaje żółtą kartkę.

Jeszcze dośrodkowanie Essiena w pole karne, ale wybite w kosmos.

• 89. min.

Ronaldo przejmuje piłkę na lewym skrzydle. Ładnym zwodem mija Alvesa, który nie ma z tym problemu, zadowala tylko piłką.

• 88. min.

Rzut wolny dla Realu wykonuje Cristianio Ronaldo, piłkę zaokrągla ślicznie, ale trafia tylko w spojenie. Dobijał jeszcze Pepe, ale tak raczej na wiwat.

• 87. min.

Pepe rozpędza się w środku boiska, łatwo mija rywala. Zostaje podcięty, ale jeszcze jest w stanie dograć do Moraty, który również zostaje podcięty przez Adriano tuż przed polem karnym.

• 85. min.

Zmiana w Barcelonie. Za Thiago wchodzi Tello.

• 82. min.

Rzut rożny dla Realu. Miękka wrzutka Modricia w pole karne, Ramos łatwo przeskakuje Pique i głową przerzuca piłkę nad bezradnym Valdesem.

• GOOOOOOL

82. min.

2:1! Ramos!

• 82. min.

Alexis Sanchez musnął twarz Essiena palcami, jednak muśnięcie owo bardzo zabolało Ghaniijczyka, który łapie się za twarz, komentatorzy żartują zaś ze stanu paznokci Sancheza.

• 80. min.

Ładne dośrodkowanie Daniego Alvesa w ogólnym kierunku Messiego i Sancheza. Zanim oni jednak zdążyli uzgodnić zeznania i ustalić, który z nich przejmie piłkę, wpadł na nich Essien i bez ustalania czegokolwiek z kimkolwiek po prostu ją wykopał.

• 80. min.

Rzut wolny Luki Modricia spada wprawdzie na głowę Ronaldo, tyle że ta głowa kieruje piłkę w kierunku przeciwnym do bramki.

• 78. min.

Rzut wolny dla Barcelony z boku pola karnego. Mocne uderzenie, ale Lopez ładnie odbija piłkę. Dani Alves przejmuje ją, po czym podaje do siedzących za bramką kibiców, kibice jednak nie potrafią wykorzystać okazji i strzelić bramki.

• 77. min.

Zmiana w Barcelonie. Schodzi Pedro, wchodzi Adriano.

• 77. min.

Aaaaaaj! Ależ zepsuł to młody Morata! Dostał fantastyczną piłkę od Pepego, świetnie ją przyjął, obrońcy byli daleeeeko z tyłu, a przed nim tylko Victor Valdes i... nie ma gola, będzie rzut rożny.