Real Madryt

4 0

Odśwież
42
To było bardzo dobre spotkanie, obfitujące w szybkie akcje i piękne gole. Real przez całą pierwszą połowę bił głową w mur, a była to głównie głowa Cristiano Ronaldo, który mógł pokonać bramkarza rywali co najmniej dwukrotnie, ale brakowało mu szczęścia. Betis bronił się dzielnie, od czasu do czasu kontrował i długo utrzymywał korzystny wynik.

W drugiej połowie Ronaldo zrezygnował z prób zdobycia bramki, zabrał się za podawanie kolegom i już kilkadziesiąt sekund po gwizdku dograł do Higuaina, który dał Realowi prowadzenie. Kwadrans później było 2:0 - tym razem asystę Portugalczyka kapitalnym technicznym strzałem na gola zamienił Kaka. Za chwilę Brazylijczyk opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Di Maria, który kontynuował pracę Ronaldo. Zanim jednak Argentyńczyk zanotował dwie asysty, niespodziewanie Casillasa pokonał Molina - w 69. minucie "Królewscy" prowadzili tylko jedną bramką.

Z takiego wyniku beniaminek nie cieszył się długo, bo minutę później chwila nieuwagi, geniusz Di Marii i spokój Higuaina złożyły się na trzecią bramkę dla Realu. Z gości zeszło powietrze, a Real - konkretnie Higuain - dołożył jeszcze jedno trafienie. Argentyńczyk popisał się piękną podcinką, skompletował hat-tricka i dał "Królewskim" trzy punkty.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +2 Higuain bliski czwartego gola, ale tym razem przestrzelił w sytuacji sam na sam.

90. min. +1 Niecelny strzał Marcelo z dystansu.

90. min. Sędzia doliczył dwie minuty.

86. min. Ostatnie kilka minut dla Betisu, który walczy o drugiego gola.

80. min. Tempo meczu trochę siadło.

76. min. Powinien być karny dla Realu po faulu na Marcelo.

73. min. GOL dla Realu! Hat-trick Higuaina! I znów asysta Di Marii, znów napastnik Realu sam na sam z bramkarzem i tym razem gol zdobyty kapitalną podcinką!

70. min. GOL dla Realu! I już 3:1! Dekoncentracja Betisu, cudowne prostopadłe podanie Di Marii (zmienił Kakę w 60. minucie) do Higuaina, który wpadł w pole karne, ograł bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

69. min. GOL dla Betisu! Niespodziewany obrót spraw! Castro przepychał się w polu karnym, ograł dwóch rywali, odegrał do Moliny, który lewą nogą z jedenastu metrów pokonał Casillasa.

64. min. Real kontroluje sytuację, nie dąży za wszelką cenę do zdobycia trzeciego gola.

59. min. GOL dla Realu! Ronaldo ograł rywala na lewym skrzydle, zagrał w pole karne do Kaki, który przyjął piłkę, przymierzył i pięknym technicznym strzałem z 14 metrów pokonał bramkarza rywali. Piłka uderzona wewnętrzną częścią prawej stopy wylądowała idealnie przy słupku bramki Betisu.

58. min. Okropne zamieszanie pod bramką w Realu, trzech zawodników Betisu próbowało pokonać Casillasa, ale za każdym razem byli blokowani. Było gorąco.

56. min. Idealna sytuacja Realu - Oezil zagrał na piąty metr do Higuaina, który trafił wprost w Casto, była jeszcze dobitka, ale Kaka przestrzelił.

55. min. Zamieszanie w polu karnym Betisu. Higuain walczył z leżącym rywalem, ale nie zdołał wyłuskać piłki.

53. min. Akcja Ronaldo, który jednak zbyt długo zastanawiał się, co zrobić z piłką (podawać czy strzelać), że wreszcie podał do nikogo...

50. min. Real przeważa.

46. min. GOL dla Realu! Ronaldo szybszy od rywali, wpada w pole karne, ma przed sobą tylko bramkarza, ale decyduje się podawać i idealnie obsługuje wbiegającego Higuain, który strzela do pustej bramki.

46. min. Zaczęli!

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy.

44. min. Ronaldo idealnie wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Kace, ale Brazylijczyk przestrzelił... to powinien być gol.

41. min. Groźna akcja Betisu, Castro pozostawiony bez opieki w polu karnym, podanie właśnie do niego i strzał z powietrza nad poprzeczką.

39. min. Rzut wolny dla Realu, dośrodkowanie, ale Pepe na spalonym.

37. min. Real długo rozgrywał piłkę na połowie rywali, aż wreszcie Betis przerwał akcję faulem.

33. min. Gościom udało się oddalić trochę grę od własnej bramki. Real wciąż lepszy, ale już nie tak groźny, jak jeszcze 10 minut temu.

30. min. Strzał Ronaldo, ale wciąż wynik 0:0.

28. min. Rzut wolny dla Realu z niebezpiecznej odległości.

24. min. Znów bliski szczęścia Ronaldo, ale lepszy bramkarz Betisu.

23. min. Strzał głową Ronaldo w trudnej sytuacji, ale jednak z bliskiej odległości. Powinien być gol, ale Portugalczyk przestrzelił. Trwa napór.

21. min. Świetna szansa dla Realu - podanie na prawe skrzydło, mocne wstrzelenie piłki wzdłuż linii bramkowej, ale ani Ronaldo, ani Kaka nie zdołali wepchnąć piłki do siatki. Gospodarze przeważają.

18. min. Ronaldo z dystansu - mocno, ale niecelnie.

16. min. Real ma na razie spore problemy z przedarciem się pod bramkę rywali.

12. min. Prosty błąd Oezila, piłkę przejął Castro i uderzył mocno kilkunastu metrów - wprost jednak w Casillasa.

11. min. Benat z wolnego nad poprzeczką.

9. min. Wyrównany początek. Sporo walki, groźnych akcji, ale brakuje strzałów.

5. min. Budzi się Real. Powoli przejmuje inicjatywę.

3. min. Bardzo mocne otwarcie Betisu - grają pressingiem, zmuszają rywali do błędów.

1. min. Początek meczu i już pierwszy strzał Betisu - zbyt lekki, by zaskoczyć Casillasa.