0 1

Odśwież
39
Fantastyczna bramka Ronaldo na ZCzuba.tv

Mecz z Rayo nie był dla Realu spacerkiem - gospodarze postawili bardzo trudne warunki i szczególnie w pierwszej połowie byli bliscy objęcia prowadzenia. O wyniku meczu zadecydował jednak geniusz Cristiano Ronaldo.

Od początku meczu przewagę miał Real, ale gospodarze szybko się rozluźnili i zaczęli prowadzić swoją grę. Kilka akcji mogło poważnie przestraszyć "Królewskich", którzy pod koniec pierwszej połówki mieli problem z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy.

Real przetrwał ten trudny okres i po przerwie przeprowadził ofensywę na bramkę Joela. Bramka padła w 54. minucie. Ronaldo po rzucie rożnym został przepchnięty przez obrońców, ale wrócił po piłkę i kapitalnym strzałem piętką dał Realowi prowadzenie.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale sytuacje stwarzały im tylko błędy obrońców Realu. Goście zainkasowali kolejne trzy punkty i nadal pewnie prowadzą w tabeli. W tym momencie mają już 13 punktów przewagi nad drugą Barceloną. Katalończycy grają dziś o 21.30 z Atletico Madryt. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu! Real wygrywa trudny mecz i zdobywa kolejne ważne punkty.

90. min. Ależ szansa Rayo! Po rzucie rożnym i wielkim zamieszaniu pod bramką, Casillas w ostatniej chwili wybił piłkę z okolicy linii bramkowej. Za chwilę Real przeprowadził groźną kontrę, ale Ronaldo fatalnie zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem.

88. min. Czerwona kartka dla Michu! Piłkarz Rayo sfaulował Khedirę, a sędzia nie wahał się ani sekundy. Powtórki pokazują jednak, że Michu ledwo dotknął piłkarza Realu, choć z drugiej strony był to niebezpieczny atak z tyłu na nogi. Kontrowersyjna sytuacja.

87. min. Ronaldo jest wszędzie, tym razem Portugalczyk znalazł się na lewej stronie. Jego intencję odczytali jednak obrońcy.

85. min. Ronaldo tym razem próbował strzelać z rzutu wolnego, Joel kolejny raz miał wielkie problemy, bramki na 2:0 jednak nie ma.

82. min. Kapitalne zagranie Ronaldo do Callejona, ten jednak źle przyjął piłkę.

79. min. Oezil chciał wywalczyć rzut rożny, ale tym razem sprytniejsi byli obrońcy.

75. min. Fenomenalna interwencja Casillasa po atomowym uderzeniu z 30 metrów! Piłka z wielką prędkością leciała w samo okienko.

73. min. Kupę szczęście miał teraz Real. Ramos popełnił fatalny błąd - stracił piłkę we własnym polu karnym. Ta za chwilę trafiła do Michu, który miał przed sobą tylko Casillasa. Pomocnik gospodarzy przeniósł jednak futbolówkę nad poprzeczką!

70. min. Z Rayo zdecydowanie zeszło powietrze. Czy gospodarze są jeszcze w stanie się podnieść?

63. min. Mocny strzał Ronaldo z rzutu wolnego, Joel miał duże problemy z wypiąstkowaniem piłki, ale wszystko skończyło się dobrze dla gospodarzy. Rośnie przewaga Realu.

61. min. Kaka schodzi z boiska. Zastępuje go Coentrao.

57. min. Alonso postanowił posłać piłkę na długi słupek, Joel zdążył jednak w ostatniej chwili zareagować.

54. min. Real prowadzi 1:0! NIE-SA-MO-WI-TY gol Ronaldo! Po rzucie rożnym piłka zmierzała do Portugalczyka, ale ten został przyblokowany przez rywali. Wrócił jednak za piłką i będąc tyłem do bramki zdecydował się na strzał piętką. Futbolówka minęła wszystkich obrońców oraz bramkarza i ... wpadła do bramki!

53. min. Marcelo próbował podawać do Higuaina, ale ten znowu za późno się zorientował. Na razie to nie jest jego mecz.

50. min. Rayo agresywnie zaczęło drugą połowę. Na razie zaangażowanie nie przekłada się na sytuacje bramkowe.

46. min. Początek drugiej połowy.

Tak relacjonowaliśmy na żywo pierwszą połowę:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy. Jesteśmy świadkami dobrego, szybkiego meczu. Na początku przewagą miał Real, potem do głosu doszło Rayo i to chyba gospodarze na razie wyglądają lepiej. Jak zareaguje Jose Mourinho? Wracamy po przerwie.

45. min. Graczom Realu puszczają nerwy - kolejny żółty kartonik, tym razem dla Marcelo. Real nie jest przyzwyczajony do takiego przebiegu spotkania - na razie prym wiodą gospodarze.

42. min. Żółta kartka dla Casillasa.

41. min. Rayo nadal w ataku. Przed chwilą Ramos groźnie nabił Michu, ale piłka nie trafiła w bramkę.

39. min. Ależ kapitalna szansa Rayo! Fuego kapitalnie wpadł w pole karne, minął obrońcę i huknął w kierunku okienka bramki Casillasa. Piłka odbiła się od słupka i w bardzo dziwny sposób opuściła boiska. Gospodarze nie mogą uwierzyć, że nie padła bramka.

35. min. Coraz lepiej poczynają sobie gospodarze, od kilku minut rośnie przewaga Rayo.

30. min. Rayo gra coraz odważniej, ale Real nie popełnia błędów w obronie.

21. min. Higuain minimalnie chybił z woleja po podaniu ze środka pola. Sędzia i tak podniósł chorągiewkę, choć z powtórek wynika, że spalonego nie było.

25. min. Ronaldo wziął się do pracy - kolejny strzał pomocnika Realu, znowu niecelnie.

25. min. Niespodziewany strzał Ronaldo z lewej strony boiska. Bramkarz był zasłonięty i mógł być zaskoczony - Portugalczyk nie trafił jednak w światło bramki.

20. min. Kontrowersyjnie w polu karnym Realu - Ramos odepchnął przeciwnika, ale sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie. Costa mocno protestuje i otrzymuje za to żółty kartonik.

18. min. Szansa Higuaina! Argentyńczyk otrzymał ładne prostopadłe podanie i wydawało się, że wyjdzie sam na sam z bramkarzem. Za długo jednak holował piłkę i dał się wypchnąć obrońcom. Tylko rzut rożny.

13. min. Mocno bity rzut wolny w pole karne Realu, ale gospodarze nie zdołali oddać celnego strzału.

11. min. Tym razem szansa Kaki, ale Brazylijczyk nie zdołał opanować trudnej piłki.

8. min. Ładne podanie Marcelo ze środka pola w kierunku Higuaina, ale obrońcy nie dali się oszukać.

4. min. Groźnie pod bramką Realu po rzucie wolnym dla gospodarzy.

3. min. Żółta kartka dla Ramosa.

1. min. Początek meczu.

Wygraj meczową koszulkę kadry Polski z autografami piłkarzy!