Racing Santander

0 0

Wi�cej o wydarzeniu

Primera Division. Skrajne opinie po kolejnej stracie punktów Realu i Barcelony

W 5. kolejce Primera Division kolejne punkty straciły Real Madryt i FC Barcelona. Królewscy zremisowali bezbramkowo z Racingiem Santander, a Blaugrana podzieliła się punktami z Valencią po remisie 2:2. W hiszpańskich mediach dużo bardziej krytykowani są podopieczni Jose Mourinho. ?Tak grają drużyny, które chcą pozbyć się swojego trenera? - pisze AS.

Odśwież
21
Zobacz skrót meczu Racing - Real na Z Czuba.tv »

Real przystępował do tego spotkania z nadzieją, że zamknie usta krytykom, którzy wieszczą poważny kryzys formy w drużynie. Trener Jose Mourinho nie oszczędził już ani Cristiano Ronaldo ani Mesuta Oezila - obaj wyszli w pierwszym składzie, zagrali pełne 90 minut, ale zawiedli na całej linii. Portugalczyk jest całkowicie bez formy, zatracił wszystkie walory szybkościowe i techniczne. Oezil nie dograł ani jednej prostopadłej piłki w pole karne.

Słaba forma Realu wynika z gorszej postawy całej drużyny. Real nie stwarza sobie sytuacji bramkowych, a jeżeli Benzema lub Di Maria staną przed okazją do strzelenia gola, zawodzi ich skuteczność. Do tego należy dodać, że obrońcy Królewskich nie są ostoją spokoju i raz po raz popełniają proste błędy.

Real ani razu nie zagroził bramce Racingu. Piłkarze z Santander grali mądrze i dzięki skomasowanej obronie doprowadzili do historycznej chwili. Otóż po raz pierwszy za kadencji Jose Mourinho Real tracił punkty w dwóch kolejnych meczach. Mało tego, w dwóch ostatnich pojedynkach Królewscy nie strzelili nawet gola!

90. min. +5 Koniec meczu!

87. min. Real wściekle atakuje na bramkę Racingu, ale tak naprawdę Tono wciąż pozostaje bezrobotny. Wszelkie strzały odbijają się od obrońców z Santander, wszystkie dośrodkowania nie znajdują adresatów w polu karnym

78. min. Real wciąż nie potrafi znaleźć recepty na dobrze broniącą ekipę Racingu. Na El Sardinero pachnie bezbramkowym remisem...

69. min. Kolejne uderzenie z dystansu. Tym razem Xabi Alonso próbował szczęścia. Znów bez rezultatu. Na twarzach piłkarzy Królewskich maluje się bezradność

62. min. Real wciąż bezradny. Piłkarze Mourinho nie radzą sobie z dobrze zorganizowaną obroną Racingu. Przedostatnia drużyna Primiera Division także ma problemy z przedostaniem się pod bramkę Realu i w efekcie mecz toczy się głównie w środku pola, pozbawiony jest emocji i podbramkowych sytuacji

54. min. Real powoli przejmuje inicjatywę, zamykając zespół Racingu na ich połowie. Z ataku pozycyjnego jednak niewiele wynika. Królewscy wciąż próbują strzałów z dystansu. Przed chwilą Di Maria chciał zaskoczyć bramkarza rywali, ale Tono zdołał wypiąstkować piłkę nad poprzeczkę

48. min. Casillas ratuje Real przed utratą gola! Kapitalny strzał Serrano z dystansu i jeszcze lepsza parada hiszpańskiego golkipera! Racing zaczął drugą połowę od frontalnego ataku na rywala

46. min. Sędzia rozpoczyna drugą część meczu

Przedostatnia drużyna Primera Division dzielnie stawia czoła wielkiemu Realowi. Realowi, który wyraźnie zawodzi, który oddał tylko jeden celny strzał na bramkę!

45. min. Fatalny kiks Ronaldo był najpewniej ostatnią akcją pierwszej połowy. Portugalczyk dostał niezłe dośrodkowanie, zdecydował się na strzał z powietrza, ale piłka przelała mu się po bucie i w efekcie Ronaldo nie oddał celnego strzału

37. min. Cristiano Ronaldo wciąż nie może wstrzelić się w światło bramki. Portugalczyk próbował z rzutu wolnego, ale po kąśliwym uderzeniu piłka minęła bramkę o metr

27. min. Potężne uderzenie Lassany Diarry z dystansu. Piłka mija bramkę rywala o 2-3 metry. Ta akcja pokazuje bezradność Realu, który musi szukać najprostszych sposobów na to, by zagrozić przeciwnikowi. W poczynaniach Realu brakuje szybkiej gry z klepki, prostopadłych podań i przebojowych akcji skrzydłami. Królewscy grają schematycznie i bez polotu

22. min. Real wciąż bezradny w poczynaniach ofensywnych. Ani Ronaldo, ani Oezil, Benzema, nie są w stanie przejąć ciężaru gry na własne barki. Nie ma piłkarza, który mógłby rozegrać piłkę i wykorzystać atuty gwiazd Królewskich grających w linii ataku

16. min. Racing bliski strzelenia gola! Stuani genialnie podał piętką w pole karne, do piłki składał się już Serrano, ale jeden z obrońców Realu w ostatniej chwili uniemożliwił mu oddanie strzału z 10 metrów

11. min. Spokojne pierwsze 10 minut meczu. Real ma lekką przewagę w środku pola, ale jeszcze nie zagroził poważnie bramce rywala. Podobnie Racing, który ma trudności z przedostaniem się w pole karne Casillasa

6. min. Szybka odpowiedź piłkarzy Racingu. Potężny strzał z woleja, z dystansu, ale Casillas oprowadził tylko piłkę wzrokiem, ponieważ ta minęła jego bramkę o kilka metrów

4. min. Ronaldo w pierwszej próbie strzału na bramkę. Portugalczyk przebiegł z piłką 20-30 metrów, huknął z dystansu, ale futbolówka wylądowała w trybunach stadionu Racingu

1. min. Sędzia rozpoczyna spotkanie

Przed meczem: Tydzień "Królewscy" cieszyli się z dwupunktowej przewagi nad Barceloną. W niedzielę przegrali w Levante 0:1, a trener José Mourinho obwinił o porażkę sędziego i Samiego Khedirę, który dostał czerwoną kartkę.

Niedzielne spotkanie na ławce zaczęli Mesut Özil i Cristiano Ronaldo, który narzekał na uraz kostki, i to skończyło się katastrofą. Po trzech kolejkach Real traci do Barcelony punkt.