0 2

Odśwież
37
Zobacz bramki z tego meczu na Zczuba.tv

Nie było łatwo o kolejne trzy punkty dla Realu. W pierwszej połowie podopieczni Jose Mourinho długo nie mogli znaleźć rytmu, wymieniali setki podań, próbowali dośrodkowań, ale nic nie wychodziło im idealnie, wciąż czegoś brakowało. A gospodarze bronili się mądrze i groźnie kontratakowali - raz sędzia (dopatrzył się spalonego, którego nie było), a raz Casillas uratowali skórę "Królewskim".

Jednak w 39. minucie kapitan Realu nie miał nic do powiedzenia przy strzale Hemeda i do szatni goście schodził przegrywając.

Mourinho zapewne powiedział zawodnikom kilka mocniejszych słów, bo od początku drugiej części meczu lider ligi hiszpańskiej ostro zaatakował. Wciąż miał trudności z konstruowaniem dogodnych okazji, ale gra przesuwała się coraz bliżej bramki rywali. Przewaga Realu przyniosła skutek dopiero w 72. minucie, kiedy w dość szczęśliwych okolicznościach bramkę zdobył Higuain. Real poszedł za ciosem, przycisnął jeszcze bardziej i 12 minut później już cieszył się z prowadzenia - decydującego gola zdobył Callejon.

Mallorca nie była w stanie w ostatnich minutach zagrozić bramce Casillasa.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

Druga połowa:

90. min. +4 Koniec meczu - Real zdobywa kolejny trzy punkty.

90. min. +3 Mallorca nie jest w stanie zagrozić Realowi.

90. min. Sędzia doliczył cztery minuty.

88. min. Mallorca ruszyła do przodu, ale ciężko będzie dogonić Real.

84. min. GOL dla Realu! Callejon! Błąd obrońców, Higuain wychodzi sam na sam, trafia w bramkarza, Benzema dobija - bramkarz znów broni, wreszcie trzecia próba, tym razem Callejona, i piłka ląduje w siatce! Co robili wtedy obrońcy gospodarzy...

80. min. Mallorca przestała grać, tylko się broni.

76. min. Ramos wpakował piłkę do bramki głową, ale sędzia uznał, że Hiszpan był na spalonym.

75. min. Ronaldo trafił w poprzeczkę! Real idzie za ciosem.

72. min. GOL dla Realu! Oezil zagrał piłkę w pole karne między dwóch obrońców do Higuaina, który w trudnej sytuacji, wypychany przez obrońcę do rogu, strzelił w kierunku bramki. Piłka pobiła się na nodze interweniującego obrońcy i przelobowała wychodzącego z bramki Aouate. Ładna akcja Realu ze szczęśliwym zakończeniem.

70. min. Real nie potrafi wypracować dogodnej sytuacji, ratuje się strzałami z dystansu.

67. min. Groźna kontra gospodarzy zakończona strzałem Pereiry, z którym z trudem poradził sobie Casillas. Real mocno się otwiera, atakuje 6-7 zawodnikami, tym samym narażając się na wypady rywali.

64. min. Strzał Ronaldo z narożnika pola karnego w sam środek bramki. Real gra coraz bardziej nerwowo.

58. min. Mallorca miała kontrę, ale sędzia uznał, że napastnik był na spalonym. Powtórki pokazały, że tym razem arbiter nie miał racji.

57. min. Callejon pada w polu karnym, ale sędzia słusznie - jak pokazały powtórki - nie podyktował jedenastki.

55. min. Real nie może sforsować defensywy rywali.

50. min. Mocne otwarcie Realu, minęło sześć minut, a już były dwie groźne akcje pod bramką gospodarzy.

46. min. Początek drugiej odsłony meczu.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

44. min. Było blisko! Rzut wolny dla Realu spod linii bocznej, dośrodkowanie, do piłki świetnie doszedł Ramos i piłka po jego strzale głową trafiła w słupek!

43. min. Real wcale nie rzucił się do ataków. Bardzo szczelna defensywa Mallorki.

39. min. Gol dla Mallorki! Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie i Hemed ładnym strzałem głową pokonuje Casillasa!

37. min. W końcu strzela Real. Z woleja z 20 metrów próbował Benzema, problemów z obroną tego uderzenia nie miał Aouate.

33. min. Fatalny błąd Diarry pod własnym polem karnym, ale Pepe w ostatniej chwili zażegnuje niebezpieczeństwo.

28. min. Ależ okazja Mallorki! Dwójkowa kontra Castro i Hemeda, ten drugi znalazł się sam na sam z Casillasem, jednak naciskany przez Pepe uderzył niecelnie. To powinien był być gol dla gospodarzy.

24. min. Dynamiczny rajd Chico w środku pola. Minął trzech piłkarzy Realu, czwarty go sfaulował.

20. min. Ciężko się gra Realowi, Mallorca stawia twarde warunki.

15. min. Rzut wolny dla Realu, dośrodkowanie Alonso, ale nic z tego nie wynikło.

12. min. Victor padł w polu karnym domagał się jedenastki, ale sędzia słusznie jej nie podyktował.

10. min. Victor o mało nie trafił do bramki Casillasa piętą.

8. min. Na razie spotkanie niezbyt ciekawe, Mallorca dobrze się broni.

5. min. Dobre zagrania w pole karne do Benzemy, ale Francuzowi zabrakło kilku centymetrów, by wepchnąć piłkę do siatki.

1. min. Zaczęli.

Przed meczem:

Real jest liderem ligi. W 17 meczach zebrał 43 punkty i o pięć wyprzedza drugą w tabeli Barcelonę. Mallorca jest na 14. miejscu, uzbierała 19 punktów.